امروز :سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
نام محصول:   تحقیق بررسی و مقایسه میزان پرخاشگری بین دانش آموزان ورزشکار رشته های منتخب
کد محصول:   598
قیمت محصول:   4800 تومان
تعداد صفحه:   20 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   106 کیلوبایت
پسورد:   ندارد
دانلود تحقیق بررسی و مقایسه میزان پرخاشگری بین دانش آموزان ورزشکار رشته های منتخب
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات.
دانلود:  
قیمت محصول:   4800 تومان
تعداد صفحه:   20 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود تحقیق بررسی و مقایسه میزان پرخاشگری بین دانش آموزان ورزشکار رشته های منتخب

با توجه به اینکه بحث پرخاشگری بین دانش آموزان ورزشکار از موضوعات مهم در حوزه روانشناسی ورزش محسوب می شود و اثرات احتمالی ورزش بر پرخاشگری از دیرباز مورد توجه محققان بوده است. لذا محقق در این تحقیق قصد دارد میزان پرخاشگری را در بین دانش آموزان ورزشکار رشته های منتخب مورد بررسی و مقایسه قرار دهد.

بررسی و مقایسه میزان پرخاشگری در بین دانش آموزان ورزشکار

از بین دانش آموزان ورزشکار هر یک از رشته های ورزشی مذکور تعداد ۵۰ نفر بصورت تصادفی ساده بعنوان حجم نمونه انتخاب شدند. روش تحقیق از نوع توصیفی-مقایسه ای است که بصورت میدانی انجام شده است و جهت اندازه گیری میزان پرخاشگری بین دانش آموزان آزمودنیها، از آزمون پرخاشگری آیزنک استفاده گردید و در مرحله تجزیه و تحلیل یافته ها، برای مقایسه پرخاشگری گروههای تحت بررسی از آزمون تحلیل واریانس استفاده شد.

جامعه آماری در این تحقیق شامل کلیه دانش آموزان ورزشکار پسر رشته های کشتی، تکواندو، فوتبال و بسکتبال شهر بابل می باشند که تعداد آنها ۳۰۰ نفر و محدوده سنی آنها ۱۵-۱۲ سال است.

نتیجه تحقیق نشان می دهد بین میزان پرخاشگری دانش آموزان ورزشکار رشته های کشتی، تکواندو، فوتبال و بسکتبال تفاوت معنی داری وجود ندارد.

فشارهای روانی

در عصر حاضر همزمان با پیشرفت تکنولوژی و صنعتی شدن جوامع، حوادث و خطرات ناشی از آن زندگی انسان ها را بیشتر از گذشته مورد تهدید قرار می دهد و باعث می شود که فشارهای روانی که از مخرب ترین نیروهای مؤثر بر انسان و جوامع بشمار می رود به شکل چشمگیری افزایش و زندگی انسان را دچار اشکال و نابود می سازند.

پرخاشگری بین دانش آموزان نه تنها منجر به پرخاشگری در بزرگسالی می شود، بلکه پیامدهای منفی دیگری نیز به دنبال دارد. بطوری که نوجوانانی که پرخاشگری زیادی دارند، زمینه ابتلا به بزهکاری، اختلال سلوک، ناسازگاری در مدرسه و اعتیاد دارند (لوچمن و دان، ۱۹۹۳)

نوجوانان پرخاشگر معمولا قدرت کنترل رفتار خود را نداشته و رسوم و اختلافات جامعه ای را که در آن زندگی می کنند را زیر پا می گذارند، احساس مسئولیت تجمعی ندارند و بیشتر از آنکه به فکر دیگران باشند، منافع خود را مدنظر دارند. این گروه از دانش آموزان بیش از بقیه گروه ها در مدرسه ایجاد اشکال نموده و می توان گفت هرگاه از نوجوانان مشکل دار در مدرسه سؤال مطرح شود آنها را در ردیف اول معرفی می کردند. (فرقانی، ۱۳۷۲)

پرخاشگری

با توجه به اینکه پرخاشگری در صحنه مسابقات بین المللی بارها موجب عدم استفاده مطلوب از انرژی روانی، مانع رسیدن به پیروزی و تجربه نشاط از ورزش گردیده و همچنین موجب می گردد که ورزشکاران ماهر و مسلط به انجام مهارتها در رشته های مختلف ورزش از نمایش و بروز توانایی خود احساس خرسندی و نشاط ننمایند. بر همین اساس محقق قصد دارد این موضوع را بررسی کنند که آیا تفاوتی در میزان پرخاشگری بین دانش آموزان ورزشکار رشته های منتخب وجود دارد.

البته انگیزه انتخاب رشته های کشتی، تکواندو، فوتبال و بسکتبال به سبب انفرادی و تیمی و سطوح متفاوتی از برخوردهای بدنی موجود در این رشته ها می باشد و دلیل دیگر می تواند از این موضوع نشأت گرفته باشد، که تمایل و کشش دانش آموزان به رشته های فوق در کانون ورزشی آموزش و پرورش استان مازندران بیشتر است.

استفاده از ظرفیت ها و توانائیها

با توجه به اینکه پرخاشگری بین دانش آموزان و رفتار منفی گرایانه موجب می شود که نوجوانان دائما در حالت تدافعی قرار گیرند که این امر به نوبه خود مانع رشد و شکوفایی ظرفیتها، توانائیها و همچنین حسن تفاهم اجتماعی شده و مانع جریان اجتماعی شدن نوجوانان می گردد و به تعبیری می توان گفت که سعادت فردی و اجتماعی را تحت تأثیر قرار می دهد.

لذا، اصلاح این رفتار می تواند در افزایش اعتماد به نفس، شایستگی اجتماعی، عملکرد تحصیلی، کارایی اجتماعی و پذیرش آنان در میان همسالان شود از این رو ورزش مقوله ای است که از بدو خلقت بشری همراه انسان بوده و فعالیت منظم جسمانی باعث تعدیل خصوصیات جسمانی و روانی افراد می شود. ورزش کردن باعث تخلیه هیجانات و نشاط و شادابی خاص می گردد و می تواند بعنوان عامل در جهت کاهش اختلالات رفتاری مورد استفاده واقع شود.

فهرست مطالب

چکیده……………………………………………………………………………………………..

مقدمه…………………………………………………………………………………………….. ۱

بیان مسئله……………………………………………………………………………………….. ۲

اهمیت و ضرورت تحقیق…………………………………………………………………….. ۳

ادبیات و پیشینه تحقیق………………………………………………………………………… ۴

اهداف پژوهش………………………………………………………………………………… ۷

پرخاشگری بین دانش آموزان ………………………………………………………….

فرضیه تحقیق…………………………………………………………………………………… ۷

نوع و روش تحقیق……………………………………………………………………………. ۷

جامعه آماری و شیوه نمونه گیری…………………………………………………………… ۸

ابزار پژوهش……………………………………………………………………………………. ۸

روش جمع آوری اطلاعات……………………………………………………………….. ۱۰

روش های آماری……………………………………………………………………………. ۱۰

نتیجه گیری…………………………………………………………………………………… ۱۱

بحث و بررسی یافته های تحقیق………………………………………………………….. ۱۳

پیشنهادهای برخاسته از تحقیق……………………………………………………………. ۱۴

پیشنهادهایی به محققین دیگر……………………………………………………………… ۱۵

منابع و مأخذ………………………………………………………………………………….. ۱۶

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   تحقیق بررسی و مقایسه میزان پرخاشگری بین دانش آموزان ورزشکار رشته های منتخب
دانلود:  
قیمت محصول:   4800 تومان
تعداد صفحه:   20 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<