امروز :یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
نام محصول:   پایان نامه بررسی و مقایسه رضایت شغلی پزشکان در بین بخشهای عمومی و خاص شهرستان ابهر
کد محصول:   1447
قیمت محصول:   15950 تومان
تعداد صفحه:   83 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   697 کیلوبایت
پسورد:   ندارد
دانلود پایان نامه بررسی و مقایسه رضایت شغلی پزشکان در بین بخشهای عمومی و خاص شهرستان ابهر
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات اگر به هر دلیلی امکان خرید آنلاین را ندارید می توانید از طریق کارت به کارت و فایل مورد نظرتان را به ایمیلتان ارسال میکنیم..
دانلود:  
قیمت محصول:   15950 تومان
تعداد صفحه:   83 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود پایان نامه بررسی مقایسه رضایت شغلی پزشکان در بین بخشهای عمومی و خاص شهرستان ابهر

در این تحقیق به بررسی و مقایسه رضایت شغلی پزشکان در بین بخشهای عمومی و خاص شهرستان ابهر پرداخته شده، غیر از زندگی خانوادگی زندگی شخصی و رضایت از آن در رشد اجتماعی افراد موثر خواهد بود. بعد از اینکه جوانان شغلی را انتخاب می کنند باید یاد بگیرند که چگونه تکالیف آن را خوب انجام دهند و با همکاران و وظایف و مسئولیت های خود کنار بیایند و به درخواستهای کارفرمایان پاسخ دهند و تمایلات خودشان را حفظ کنند که به رضایت شغلی دست پیدا کنند.

در صورتی که تجربیات کاری خوب پیش برود و بزرگسالان شایستگی های تازه ای را پرورش دهند و احساس موفقیت می کنند، دوستان جدیدی پیدا می کنند و از لحاظ مالی مستقل و ایمن می شوند و همانگونه که قبلاً دیدیم در مورد زنان و همین طور مردان که به رشد شغلی همسرشان کمک می کنند. آرمانها و دستاوردهای محیط کار و خانواده در هم تنیده هستند که جوانان عموماً بعد از یک دوره ارزیابی در سازگاری سرانجام در یک شغل تثبیت می شوند و در مشاغلی که فرصت هایی برای ترفیع وجود دارد، آرمانهای عالی را معمولاً باید به صورت نزولی اصلاح کرد که ساختار اغلب محیط های کاری به هرم شباهت دارد و در تجارب تعداد کمی پست های مدیریتی عالی رتبه وجود دارد و در کارخانه ها تعداد مشاغل سرپرستی محدود هستند.

بیان مساله

به نظر می رسد که پزشکان فرایند شغلی متفاوت و اغلب پیچیده تری نسبت به مشاغل دیگر را طی می کنند که برنامه ریزی شغلی مخصوصاً برای کسانی که شاغل به طور سنتی پزشکی و گذراندن اوقات خود در بیمارستان را دنبال می کنند ، معمولاً با سختی بسیاری است و در معرض عواقب و اتفاقات زیادی قرار دارد .

کار آیی شخصی کم در مشاغلی مثل پزشکی نه تنها انتخاب شغلی را سخت تر می کند در زمینه تخصصی و عمومی بلکه وقتی زندگی شغلی آنها آغاز می شود پیشرفتشان را به نسبه می خواهند که زیاد کنند و معمولاً برای رسیدن به این پیشرفت باید تمام سعی خود را بکند . حتی زمانی که پزشکان که در مشاغل تخصصی می شوند تعداد کمی از آنها به پست های مدیریتی مثل رئسس بیمارستان می رسند تصورات کلیشه شدن وظایف در مورد پزشکان به عنوان پیرو و نه رهبر و همین طور تعارض بین کار و نوع وظیفه پیشرفت را می تواند سریع کند که در رضایت شغلی مسائلی مثل جنسیت و تجربه و متاهل بودن و روحیه قوی داشتن می تواند تاثیر گذار باشد.

اهمیت و ضرورت تحقیق

غیر از زندگی خانوادگی ، زندگی شغلی بستر مهمی برای رشد اجتماعی در اوایل بزرگسالی است . بعد از اینکه جوانان شغلی را انتخاب کنند باید یاد بگیرند چگونه تکالیف آن را خوب انجام دهند با همکاران کنار بیایند و نوع شغل و استرس بر آن خیلی در زندگی کاری مهم است . همانطور که می دانید امروز بعضی از مشاغل دچار استرس بالایی است و عدم موفقیت در آن می تواند باعث مشکلات روحی بسیاری باشد و رضایت شغلی در این صورت پایین تر خواهد آمد که در این راستا پزشکی یکی از شغلهای مهمی است که در جامعه ما وجود دارد و استرس فراوانی را به خود جذب می کند که در این زمینه بعضی بیماری ها در نوع تخصص خود و رسیدگی به آن واقعاً گاهی اوقات باعث استرس و ناراحتی است ولی این علاقه و رغبت افراد است که آنها را جذب سختگیریهای کار می کند.

عوامل تاثیر گذاری بر انتخاب شغل

با اینکه افراد این حالت عمومی رشد شغلی را دنبال می کنند ، از نظر زمان بندی و ترتیب آن ، موارد استثنایی وجود دارد . تعداد معدودی از همان سنین اولیه می دانند چه می خواهند باشند و مسیر مستقیمی را به سمت هدف شغلی دنبال می کنند . سایر افراد برای یک دوره ی طولانی ، انتخاب های خود را باز می گذارند دانشجویان  زمان زیادی را به بررسی و تصمیم گیری اختصاص می دهند. در مقابل، شرایط زندگی جوانان کم درآمد به آن ها اجازه نمی دهد انتخاب هایی داشته باشند که از لحاظ عالی آن ها را تامین کنند.

اگر لحظه ای به این موضوع فکر کنید که انتخاب شغل چگونه صورت می گیرد متوجه خواهید شد که این کار یک فرآیند عقلانی نیست که جوانان توانایی ها تمایلات وارزش های خود را با انتخاب های شغلی تنظیم کنند ؛ انتخاب شغل مانند سایر رویدادهای مهم رشد حاصل تعامل پویا بین شخص و محیط است . عوامل زیادی به تصمیم گیری شغلی تاثیر دارند .

شخصیت به این علت پیش بینی قدرتمندی نیست که خیلی از افراد آمیخته ای از چند نوع شخصیت هستند و می توانند در بیش از یک شغل عملکرد خوبی داشته باشند . از این گذشته ، تصمیمات شغلی معمولاً در بستر خانوادگی ، فرصت های آموزشی ، و شرایط موجود زندگی صورت می پذیرند . برای مثال ، کریستی ، ، روست شارس ، در بعد (( جستجو گر )) هولند نمره ی بالایی کسب نمود ، اما وقتی که ازدواج کرد و صاحب چند فرزند شد ، رویای استاد دانشگاه شدن را به تعویق انداخت و شغل خدمات انسانی را برگزید که چند سال کمتر به آمادگی تحصیلی نیاز داشت .

تاثیرات خانواده

آرزوی های شغلی جوانان با مشاغل والدینشان همبستگی نیرومندی دارد . افرادی که در خانواده های مرفه بزرگ می شموند ، به احتمال بیش تری مشاغل عالی رتبه نظیر دکتر ، وکیل ، دانشمند و مهندسی را انتخاب می کنند . در مقابل ، افرادی که زمینه ی خانوادگی کم درآمد داشته اند مشاغل پایین مرتبه و کارگری مانند لوله کشی ، کارگر ساختمانی ، منشی گری را بر می گزینند . شباهت والد – فرزند تا اندازه ای حاصل دست آورد تحصیلی است بهترین پیش بین مقام شغلی تعداد سال های تحصیلات است.

شباهت خانوادگی در انتخاب شغل به دلایل دیگری نیز وجود دارد . والدین مرفه به احتمال بیشتری اطلاعات مهمی را در باره ی دنیای کار د راختیار فرزندانشان قرار می دهند و با افرادی ارتباط دارند که می توانند به فرزندان آن ها کمک کنند تا شغل عالی رتبه ای به دست آورند شیوه های فرزند پروری نیز ارزش های مربوط به شغل را شکل می دهند . در فصل ۲ اشاره کردیم که والدین مرفه ، استقلال و کنجکاوی را ترغیب می کنند که برای خیلی از مشاغل عالی رتبه ضروری هستند . در مقابل ، والدین کم در آمد ، به احتمال زیاد روی اطلاعات و موافقت تاکید می کنند . فرزندان اینگونه والدین در محیط کار از دستورات دیگران تبعیت می کنند .

با این که همخوانی بین انتخاب شغلی والد و فرزند چشم گیر است ، ولی پیش بین چندان قدرتمندی یست . فشار والدین برای درست خواندن و ترغیب فرزندان به مشاغل عالی رتبه ، دست پای شغلی فراتر از مقام اجتماعی – اقتصادی را پیش بینی می کند.. گر چه ارزش ها و اهداف والدین معمولاً باعث می شود که نوجوانان مشاغل مشابه با مشاغل والدینشان را دنبال کنند ، ولی والدین می توانند آرمان های عادی تری را نیز تقویت کنند..

معلمان

معلمان نیز در تصمیمات شغلی نقش بسزایی دارند در یک تحقیق ، از دانشجویان سال اول سوال شد چه کسانی بیش ترین تاثیر را بر انتخاب رشته تحصیلی آن ها داشته اند . افرادی که آن ها غالباً نام بردند ( ۳۹ درصد نمونه ) ، معلمان دبیرستان بودند.

جوانانی که به کالج می روند ، در مقایسه با همسالانشان که به کالج نرفته اند و والدین با نفوذ تری دارند ، فرصت بیش تری برای برتری رابطه ی صمیمانه ای با معلمان دارند . این یافته ها دلیل دیگری را برای ایجاد روابط + و معلم – شاگرد در اختیار می گذارد ، مخصوصاً در مورد دانش آموزان دبیرستانی که از خانواده های کم درآمد هستند . قدرت معلمان به عنوان الگوهای نقشی می تواند منبع مهمی برای حرکت صعودی این جوانان باشد .

زندگی شغلی

کار در میانسالی مانند دوره های قبل ، برای هویت و عزت نفس افراد اهمیت زیادی دارد . افرادی که در میانسالی مشغول به کار هستند ، بیشتر از سالهای قبل یا بعد ، می کوشند ارزش و خودگردانی زندگی شغلی خود را افزایش دهند. در عین حال ، جنبه های خاصی از عملکرد شغلی ، بهبود می یابد. میزان کار گریزی ، جابه جایی ، و سوانج در شاغلان مسن کمتر است و تغییری در بازدهی آنها ایجاد نمی شود. در نتیجه ، ارزش یک کارمند مسن باید با کارمند جوان ، برابر و حتی بیشتر باشد.

افزایش زاد و ولد بعد از جنگ جهانی دوم ، همراه با حذف سن بازنشستگی اجباری در خیلی از کشورهای صنعتی ، به معنی آن استکه تعدادشاغلان  مسن در چند دهه ی بعدی بسیار افزایش خواهد یافت. با این حال ، پندارهای قالبی منفی درباره ی افراد مسن ، اجازه نمی دهد که یک کارمند بزرگسال بدون دردسر در سن پیری به کار خود ادامه دهد ، زیرا به غلط تصور می شود که آنها توانایی یادگیری محدودی دارند ، کندتر تصمیم گیری می کنند ، و در برابر تغییرات و نظارت ، مقاومت به خرج می دهند . علاوه بر این تبعیض جنسی هنوز هم فرصتهای شغلی خیلی از زن ها را محدود می کند. اجازه دهید به زندگی شغلی میانسالی نگاه دقیق تری بیندازیم.

فهرست مطالب

چکیده…………………………………………………………………………………………… ۱

فصل اول: کلیات تحقیق

مقدمه…………………………………………………………………………………………….. ۳

بیان مسئله……………………………………………………………………………………….. ۶

اهداف تحقیق………………………………………………………………………………….. ۷

اهمیت و ضرورت تحقیق…………………………………………………………………….. ۷

فرضیه تحقیق…………………………………………………………………………………… ۸

تعاریف عملیاتی واژه ها و مفاهیم………………………………………………………….. ۸

فصل دوم: پیشینه و ادبیات تحقیق

انتخاب شغل…………………………………………………………………………………. ۱۰

عوامل تأثیر گذاری بر انتخاب شغل……………………………………………………… ۱۲

تأثیرات خانواده……………………………………………………………………………… ۱۵

معلمان…………………………………………………………………………………………. ۱۶

کلیشه سازی های جنسیت…………………………………………………………………. ۱۷

زندگی شغلی………………………………………………………………………………… ۲۰

رضایت شغلی………………………………………………………………………………… ۲۲

رشد شغلی……………………………………………………………………………………. ۲۵

تغییر شغل در میانسالی……………………………………………………………………… ۲۹

بیکاری………………………………………………………………………………………… ۳۰

برنامه ریزی برای بازنشستگی……………………………………………………………… ۳۲

ترکیب کار و خانواده………………………………………………………………………. ۳۷

رشد شغلی……………………………………………………………………………………. ۳۸

برقرار کردن شغل……………………………………………………………………………. ۳۸

زنان و اقلیتهای قومی……………………………………………………………………….. ۴۱

ترکیب کار و خانواده………………………………………………………………………. ۴۳

تفاوتهای فردی در کار…………………………………………………………………….. ۴۵

جنبه های تفاوت های فردی………………………………………………………………. ۴۵

تفاوت های فردی در عملکرد شغلی…………………………………………………….. ۴۷

تفاوتهای فردی چگونه پدید می آیند؟………………………………………………….. ۴۸

وراثت…………………………………………………………………………………………. ۵۰

آثار نابهنجاریهای کروموزومی…………………………………………………………… ۵۱

محیط………………………………………………………………………………………….. ۵۳

روشهای سنجش تفاوتهای فردی…………………………………………………………. ۵۵

گزینش نیروی انسانی……………………………………………………………………….. ۵۹

شیوه های سنتی انتخاب کارکنان………………………………………………………… ۶۰

کاربرد روانشناسی و روشهای علمی در گزینش……………………………………….. ۶۲

فرضیه های مربوط به فرد و شغل………………………………………………………….. ۶۴

آزمون های استخدامی……………………………………………………………………… ۶۵

مراحل برنامه آزمون های استخدام داوطلبان شغل……………………………………… ۶۶

فصل سوم: روش تحقیق

جامعه ی مورد مطالعه………………………………………………………………………. ۶۸

حجم نمونه…………………………………………………………………………………… ۶۸

روش نمونه گیری…………………………………………………………………………… ۶۸

ابزار اندازه گیری در تحقیق……………………………………………………………….. ۶۹

روش تحقیق………………………………………………………………………………….. ۷۰

روشهای آماری مربوط به فرضیه………………………………………………………….. ۷۱

فصل چهارم: یافته ها و تجزیه و تحلیل آنها

تجزیه و تحلیل یافته ها……………………………………………………………………… ۷۳

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری

بحث و نتیجه گیری…………………………………………………………………………. ۷۹

پیشنهادات…………………………………………………………………………………….. ۸۱

محدودیت ها…………………………………………………………………………………. ۸۲

منابع و مأخذ

فهرست منابع و مأخذ……………………………………………………………………….. ۸۳

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   پایان نامه بررسی و مقایسه رضایت شغلی پزشکان در بین بخشهای عمومی و خاص شهرستان ابهر
دانلود:  
قیمت محصول:   15950 تومان
تعداد صفحه:   83 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<