امروز :یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
نام محصول:   پایان نامه بررسی تأثیر رضایت شغلی و استفاده بهینه از زمان در کارمندان استانداری زنجان
کد محصول:   1354
قیمت محصول:   13950 تومان
تعداد صفحه:   74 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   276 کیلوبایت
پسورد:   ندارد
دانلود پایان نامه بررسی تأثیر رضایت شغلی و استفاده بهینه از زمان در کارمندان استانداری زنجان
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات اگر به هر دلیلی امکان خرید آنلاین را ندارید می توانید از طریق کارت به کارت و فایل مورد نظرتان را به ایمیلتان ارسال میکنیم..
دانلود:  
قیمت محصول:   13950 تومان
تعداد صفحه:   74 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود پایان نامه بررسی تأثیر رضایت شغلی و استفاده بهینه از زمان در کارمندان استانداری زنجان

در تحقیق حاضر به بررسی تأثیر رضایت شغلی و استفاده بهینه از زمان در کارمندان استانداری زنجان پرداخته شده است. اشتغال یکی از اساسی ترین فعالیت های زندگی انسان به شمار می رود و هر کس به خاطر امرار معاش و تداوم زندگی باید ساعاتی از اوقاتش را کار کند. اشتغال واقعه ای است از زندگی انسان که برای همۀ انسان ها در برهه ای از زمان اتفاق می افتد و هیچ کس را گریزی از آن نیست. همچنین بقا و رشد جامعه به اشتغال آن وابسته است. اشتغال صحیح و گزینش افراد مناسب برای انجام مشاغل از مهمترین عوامل مؤثر در رشد اقتصادی و اجتماعی جامعه و تأمین کننده سلامت افراد و نیل به خودکفایی و بی نیازی از دیگران می باشد.

همچنین جوامعی که انسان های فعال و کارآمد دارند بر زندگی خود حاکمند و به انواع گوناگون در تعیین شیوۀ زندگی جوامع دیگر تأثیر می گذارد. رضایت شغلی تعیین کنندۀ مهمی در رضایت از زندگی است و تمام رفتارها و روابط انسان ها بطور مستقیم و غیر مستقیم از چگونگی اشتغال آنها متأثر می باشد. مفاسد اجتماعی به دلایل متعدد ریشه مهمی در بیکاری دارند و از طریق اشتغال می توان نابسامانی ها را برطرف کرد. پر واضح است افرادی می توانند از شغل خویش راضی باشند که تمامی عوامل مؤثر در رضایت شغلی را به نوعی داشته باشند و تمامی عوامل منفی را که به نوعی رضایت شغلی را تحت تأثیر قرار می دهند تقلیل دهند.

طرح مسئله

یکی از ارکان مهم و حیاتی نظام های پویا و در حال توسعه و توسعه یافته، میزان اشتغال و فرآیندهای آن در حیات اجتماعی است چنانچه برهه کنونی نظام های پیچیدۀ جهانی و استفاده از امکانات تکنولوژی در عرصه تولید خدمات در مقابل افزایش روزافزون جمعیت و انتظارات آحاد مردم از برخورداری از موقعیت های بالاتر شغل باعث شده است، انتخاب شغل و رسیدن به شغل و راحتی ادامۀ شغل فرآیند روابط خانوادگی و روابط اجتماعی را تحت الشعاع قرار دهد.

هویت حیات موجودات انسانی بستگی به تلاش و فعالیت و کوشش مستمر او دارد که تلاش زمینه حیات موجودات بقای انسان به عنوان اشرف مخلوقات است. تاریخچۀ حیات انسانی هر چند از فعالیت ناایستاده است امروزه که قرن فضا و ارتباطات است و علم به سرعت در حال توسعه می باشد هر روز اختراعات و تکنولوژی جدید عرضه می شود هر چند اکثر کارها توسط رباط ها انجام می گیرد بیشتر کارها کامپیوتری صورت می گیرد و زندگی ماشینی جایگزین تحرک شده است اما با این حال باز انسان نیازمند یک رضایت شغلی است تا با این رضایت بتواند در این دنیای ماشینی به سلامت زندگی کند و برای رسیدن به این رضایت نیازمند یک زمان بندی دقیق است تا کارایی و اثربخشی مناسبی داشته باشد.

در انجام کارها ما ممکن است نتوانیم به همۀ کارها بپردازیم ولی می توانیم مهمترین آنها را به نحو احسن انجام دهیم. با هدف گذاری، تعیین اولویت و در نهایت انتخاب مهم ترین فعالیت، بازدهی مان به نحو چشمگیری افزایش می یابد.

ضرورت و اهمیت تحقیق

نیروی انسانی کارآمد و با انگیزه، بزرگترین سرمایه و پویاترین بخش هر سازمان را تشکیل می دهد و مهره اصلی در راستای اهداف هر سازمان است و در واقع توسعه یافتگی هر سازمان معلول این نیروی عظیم می باشد. ادارات به عنوان نهادی بسیار گسترده در جهت ارائه خدمات به افراد جامعه می باشند و کارمندان نیز به عنوان یکی از ارکان اصلی تشکیل دهنده این مراکز در راستای انجام وظایف این مراکز مسئولیت مهمی را به دوش دارند.

بنابراین موضوع پژوهش می توانیم به برخی از عوامل مؤثر در رضایت شغلی و همچنین استفاده بهینه از زمان پی ببریم و از پیامدهای منفی ناشی از کاهش سطوح آن متغیرها مانند: شکایت از کم کاری، کاهش عملکرد، عدم احساس مسئولیت و شکایات از زمان های کاری و … جلوگیری کرده و بلکه برعکس می توان گام های مذکور را در جهت بهبود و عملکرد هر چه بیشتر کارمندان برای خدمت بهتر و مطلوب به افراد جامعه فراهم نمود و همچنین افراد کارمند و یا سایرین در دوره زمان کاری بتوانند به نحو احسن کارها و مسئولیت های خود را انجام دهند و در نهایت هم از شغل خویش رضایت کامل را داشته باشند.

مدیریت زمان و کسب و کار

محیط کسب و کار امروز را می توان با رقابت شدید و سخت آن توصیف کرد. در هر ثانیه از روز اختراعات جدیدی صورت می پذیرد و روش های سنتی، طول عمر کوتاهتری پیدا می کنند. خبر تازه امروز،ی ک خبر قدیمی در فردا محسوب می شود. و کسانی که با تغییرات پیش نروند عقب خواهند ماند. شما باید از تمام منابع موجود خود استفاده کنید تا با زمان پیش روید. بزرگترین مانع موفقیت در این بازار، زمان است. با ساعات نامحدود روزانه می توانستیم سرعت کار را به اندازه رضایت بخش پایین بیاوریم. متأسفانه زمان چیزی است که بشر نمی تواند آن را کنترل کند. به خاطر این شرایط غیر قابل کنترل، باید با زمان کار کنیم. درک محدودیت های حاصل از زمان و منافع مدیریت زمان کمک می کند با زمان کار کنیم نه اینکه در مقابل آن قرار گیریم.

روشی که شما زمان خود را استفاده می کنید تعیین کننده موفقیت شماست. با این حال، فلسفه مدیریت زمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است و مدیریت زمان و استفاده بهینه از زمان برای شما باید به گونه ای باشد که با کار شما مطابقت داشته باشد.

کار درست را در زمان درست انجام دهید

حتی با مدیریت مؤثر زمان هم در خواهید یافت که همیشه نمی توان هر کاری را سر وقت انجام داد. اما کارهایی وجود دارند که باید سر وقت انجام شوند و کارهایی هستند که می توان به تأخیر انداخت. بر اساس رهنمودهای عمومی استفاده بهینه از زمان یک فهرست اولویت بندی شده از کارها باید تهیه کنید. در سراسر روز کارهایی از فهرست را انجام دهید که بیشترین اولویت را دارند. این کارها خیلی ساده است و به یک متدولوژی خاص نیاز ندارد در حالی که خیلی از ما کار درست را در زمان درست انجام نمی دهیم. انجام کارها براساس اولویت کمک می کند که کارها را خوب مدیریت کنید.

برنامه ریزی

برنامه ریزی در زندگی شخصی و حرفه ای متفاوت از هم انجام می شوند. در برنامه ریزی شخصی، برنامه ریزی از طریق هدفگذاری و ترسیم مسیر دستیابی به اهداف انجام می شود. در برنامه ریزی حرفه ای، برنامه ریزی پروژه محور است. روش برنامه ریزی مناسب خود را انتخاب کنید از هر روش مانند انتخاب اهداف برنامه ریزی رسمی یا غیررسمی که استفاده کنید چند نکته مهم را باید به خاطر بسپارید. ابتدا انتظارات خود را برآورده کنید. به یاد داشته باشید تعداد ساعات محدودی در یک روز وجود دارد. سعی نکنید به نتایجی ماوراء قابلیت های خود دست یابید.

دوم، مدت زمانی را صرف خود کنید. برای اینکه به حداکثر عملکرد دست یابید به زمان خواب و استراحت کافی نیاز دارید. اقدام به این عمل سخت تر از تصمیم گرفتن برای انجام آن است. هنگام برنامه ریزی شما می پندارید که به هیچ استراحتی نیاز ندارید یا می توانید فقط چهار ساعت در روز بخوابید. کار مداوم بدون استراحت سطح استرس را افزایش داده و سطح عملکرد را کاهش می دهد.

اولویت بندی فعالیت ها

اولویت بندی یکی از مهمترین قدم های مدیریت زمان یا استفاده درست و بهینه از زمان است. این عمل کمک می کند که موارد زمان بر که نه اوقات خوشی را ترتیب می دهند و نه کمک می کنند که به اهداف خود دست یابید را حذف کنید. این مرحله بیشترین تغییر در جهت افزایش زمان را به دنبال دارد. با تصمیم گیری در خصوص فعالیت هایی که باید انجام دهید و فعالیت هایی را که باید حذف کنید اولویت بندی را آغاز کنید. برای تصمیم گیری در خصوص فعالیت هایی که باید انجام دهید، فعالیت هایی که تعیین شده که از آنها لذت می برید و آنها را خوب انجام می دهید. خیلی مهم است که هم از نظر حرفه ای و هم از نظر شخصی از کاری که انجام می دهید لذت ببرید.

در گزارش خود کارهایی را که از آنها لذت می برید و کارهایی که برای شما خوشایند نیستند را مشخص کنید. اکثریت روز شما باید صرف کارهایی شوید که از انجام آنها لذت می برید. در حالی که مهم است از انجام یک کار لذت ببرید، نیز مهم است که آن را خوب انجام دهید. در تعیین اینکه چه کارهایی را انجام دهید و چه کارهایی را تفویض کنید، شناخت نقاط قوت و ضعف شما حیاتی است. تلاش نکنید مسئولیت هایی بیش از آنچه می توانید به صورت معقول انجام دهید را به عهده بگیرید. بعد از تعیین کارهایی که از آنها لذت می برید و آنها را خوب انجام می هید، شما آماده هستید که فعالیت هایی را که بیش از توان خود می دانید تفویض کنید. بعد از اینکه فهرست کارهای روزانه را به میزان قابل قبولی از مسئولیت ها کاهش دادید، زمان برنامه ریزی فرا می رسد.

فهرست مطالب

چکیده…………………………………………………………………………………………… ۱

فصل اول: کلیات تحقیق

مقدمه…………………………………………………………………………………………….. ۳

طرح مسئله………………………………………………………………………………………. ۵

اهداف پژوهش………………………………………………………………………………… ۶

فرضیات تحقیق………………………………………………………………………………… ۶

تعریف نظری…………………………………………………………………………………… ۷

استفاده بهینه از زمان………………………………………………………………………….. ۷

ضرورت و اهمیت تحقیق…………………………………………………………………….. ۷

کلید واژه ها……………………………………………………………………………………. ۸

فصل دوم: نگاهی به تاریخچۀ متغیرهای پژوهش

مقدمه………………………………………………………………………………………….. ۱۰

تاریخچۀ رضایت شغلی……………………………………………………………………. ۱۱

مفهوم رضایت شغل…………………………………………………………………………. ۱۱

نظریه های رضایت شغلی………………………………………………………………….. ۱۲

عوامل مؤثر بر اشتغال مناسب………………………………………………………………. ۱۳

نارضایتی شغلی و پیامدهای آن…………………………………………………………… ۱۶

عوامل کلی نافذ در رضایت شغلی……………………………………………………….. ۱۷

عوامل مؤثر در رضایت شغلی……………………………………………………………… ۱۸

رضایت شغلی و بیگانگی شغلی………………………………………………………….. ۱۹

بیگانگی شغلی……………………………………………………………………………….. ۱۹

تاریخچه استفاده بهینه از زمان…………………………………………………………….. ۲۰

اصول عمومی استفاده بهینه از زمان………………………………………………………. ۲۱

گذراندن اوقات……………………………………………………………………………… ۲۲

اولویت بندی فعالیت ها…………………………………………………………………….. ۲۲

برنامه ریزی…………………………………………………………………………………… ۲۳

نکات سودمند برای بهبود کیفیت وقت………………………………………………….. ۲۴

مدیریت زمان شخصی یا استفاده از زمان شخصی…………………………………….. ۲۵

اولویت بندی اهداف………………………………………………………………………… ۲۷

مدیریت میزکار………………………………………………………………………………. ۲۷

مدیریت زمان و کسب و کار………………………………………………………………. ۲۸

مدیریت زمان کار…………………………………………………………………………… ۲۹

پژوهش های داخل کشور…………………………………………………………………. ۳۰

پژوهش های خارج از کشور……………………………………………………………… ۳۱

فصل سوم: روش تحقیق

مقدمه………………………………………………………………………………………….. ۳۴

ابزار اندازه گیری…………………………………………………………………………….. ۳۵

۱- پرسشنامه استفاده بهینه از وقت……………………………………………………….. ۳۵

مقدمه………………………………………………………………………………………….. ۳۵

روش اجرا…………………………………………………………………………………….. ۳۶

تحلیل و نمره گذاری……………………………………………………………………….. ۳۶

۲- آزمون رضایت شغلی………………………………………………………………….. ۳۸

مقدمه………………………………………………………………………………………….. ۳۸

تحلیل و نمره گذاری……………………………………………………………………….. ۳۹

روش آماری………………………………………………………………………………….. ۴۰

فصل چهارم: یافته ها و تجزیه و تحلیل داده ها

مقدمه………………………………………………………………………………………….. ۴۲

توصیف نتایج………………………………………………………………………………… ۴۲

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری

نتیجه گیری…………………………………………………………………………………… ۵۵

بحث در مورد یافته های تحقیق…………………………………………………………… ۵۶

محدودیت های پژوهش……………………………………………………………………. ۵۷

پیشنهادات پژوهش………………………………………………………………………….. ۵۷

منابع و مأخذ

فهرست منابع و مأخذ……………………………………………………………………….. ۵۹

ضمائم

آزمون رضایت شغلی……………………………………………………………………….. ۶۱

پرسشنامه استفاده بهینه از وقت……………………………………………………………. ۶۸

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   پایان نامه بررسی تأثیر رضایت شغلی و استفاده بهینه از زمان در کارمندان استانداری زنجان
دانلود:  
قیمت محصول:   13950 تومان
تعداد صفحه:   74 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<