امروز :چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
نام محصول:   پایان نامه مقایسه رضایت زناشویی بین زنان مطلقه و زنان متأهل شهر بویین زهرا
کد محصول:   1421
قیمت محصول:   14800 تومان
تعداد صفحه:   103 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   697 کیلوبایت
پسورد:   ندارد
دانلود پایان نامه مقایسه رضایت زناشویی بین زنان مطلقه و زنان متأهل شهر بویین زهرا
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات.
دانلود:  
قیمت محصول:   14800 تومان
تعداد صفحه:   103 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود پایان نامه مقایسه رضایت زناشویی بین زنان مطلقه و زنان متأهل شهر بویین زهرا

در این تحقیق به بررسی مقایسه رضایت زناشویی بین زنان مطلقه و زنان متأهل شهر بویین زهرا پرداخته شده، ازدواج یک نهاد جهانی است که روابط جنسی انسان را تامین می کند و شناخت اجتماعی به فرزندان می دهد که از آن ناشی شده اند. نهاد ازدواج نیازهای روحی، زیست شناختی و روان شناسی زوجین را ارضا می کند. اکثر ادیان ازدواج را به مثابه ی یک واقعه ی مقدس بین زن و مرد به منظور روابط زناشویی سالم و اشاعه اندیشه های دینی، تلقی می کنند که همین موضوع باعث ایجاد رضایت زناشویی در بین زنان و مردان خواهد بود که ممکن است با هر تلنقری از بین برود که باید از این معزل تا حد امکان جلوگیری به عمل آید.

به نظر روانشناسان در ایجاد رضایت از زندگی زناشویی عواملی مانند سازگاری با شریک زندگی، سازگاری جنسی و سازگاری اقتصادی جزء عوامل اصلی زندگی است که شرح آنها هم بوده است. و عدم توجه به این مسائل باعث جدایی و طلاق در بین زوجین خواهد شد که روابط بین فردی همانگونه که در شغل و دوستی نقش مهمی را بازی می کند در ازدواج و رضایت زناشویی نیز بسیار شایان توجه می باشد کار مشکل تر جلوه می کند. همچنین تعاملهای اجتماعی گذشته همسران و همکاری و شریک مساعی آنان با یکدیگر نقش بسزایی در این زمینه دارا می باشد به علاوه افرادی که دوره کودکی و نوجوانی را با محبوبیت سپری می کنند توانایی سازگاری بیشتر با دیگران و بینش اجتماعی لازم را دارا بوده و این امر به آنها کمک می کند که در ازدواج خود نیز موفق تر باشند.

اهمیت و ضرورت تحقیق

نخستین وظیفه ی هنجارهای اخلاقی یک جامعه تنظیم روابط دو جنس زن و مرد بر پایه های مناسب است انسانی ترین عمل تنظیم این روابط همان ازدواج است که می توان آن را به عنوان اتحاد زن و مرد برای بهبود و پیشرفت در آینده و همین طور رضایت از زندگی تعریف کرد.

ازدواج و پایبند بودن به اصول آن می تواند توافقی و پیوندی باشد در بین زن و مرد که زیر بنای آن یک نیاز زیستی است و پیدای خانواده به آن مربوط است و اگر این اصول و توافق بشکند باعث ز بین رفتن تداوم خانواده خواهد بود آشنایی بیشترطرفین زندگی یکی از اصولی ترین توافقات زندگی است که رضایت از زندگی و تفاهم را در آن بیشتر و بیشتر می کند و باعث رسیدن به اوج می شود که امید است با پژوهشهای انجام شده بتوان عواملی که رضایت از زندگی زناشویی در بین زوجین را افزایش می دهد بشناسیم و در گسترش و ترویج آن تلاش کنیم.

سازگاری با بستگان همسر

همراه با ازدواج هر فرد جوان صاحب تعداد از بستگان جدید می گردد . جنین افرادی از سنین مختلف ، علایق مختلف و همینطور سوابق فرهنگی متفاوت بوده که هر یک از همسران باید سازگاری بااین افراد را که مورد انتخاب او نبوده اند یاد بگیرند و این امر به خصوص درباره پدر و مادر ، خواهران و برادران زوجین بیشتر صادق است . البته بسیار به جاست که مطالعات کافی درباب همین افراد صورت گیرد و از آنجا که بعد از ازدواج جرگه دوستان محدود گشته و آمد و شدها بیشتر جنبه خانوادگی پیدا می کند این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

متاسفانه برخی قالبهای ذهنی مانند آنچه درباره مادر شوهر یا مادر زن وجود دارد موجب احساسهای روانی ناخوشایند می گردد . از سوی یگر دخالتهای نابجا خانواده ها در امور همسران تاثیر زیادی بر ناسازگاریهای خانوادگی دارد . تمایل به استقبال عامل دیگری است که بر سازگاری با بستگان همسر تاثیر می گذارد . امروزه به سبب استقلال بیشتری که افراد نسبت به گذشته در طول دوره کودکی و نوجوانی خود به دست آورده اند انتظار دارند که به هنگام ازدواج نیز استقبال کامل داشته باشند. از این رو آنان اکنون کمتر پذیرای راهنمایی والدین بوده و برخی چنان از ایشان دور هستند که امکان هیچ راهنمایی وجود ندارد .

چرخه ی دوره ی زندگی خانوادگی

خانواده یک واحداجتماعی منحصر به فرد می باشد که عضویت در آن بر پایه اتحاد یاترکیب زیستی ، قانونی ، جغرافیایی ، تاریخی و … بنا نهاده شده است . وجه تمایز آن از سایر سیستم های اجتماعی بدین صورت است که ورود به  سیستم خانوادگی از لحظه تولد ، یا فرزند خواندگی یا ازدواج آغاز می شود و اعضا تنها به واسطه ی مرگ از هم جدا می شوند و جدایی تمامی ارتباطات خانوادگی غیر ممکن است .

بنابراین اعضای خانواده نقشهای معینی را ایفا می کنند که دارای وظایف مشخص و قابل تعری مانند فراهم کردن غذا و سر پناه است که در واقع ارتباطاتی است که درداخل خانواده ابتدایی ، اولیه و غیر قابل تغییر می باشد . اما اتفاقاتی که معمولاً در زندگی خانوادگی پیش می آید مانند مرگ یکی از والدین ، طلاق ، جدایی و ازدواج مجدد باعث می شود که تعریف سنتی و رایج خانواده چندان کارایی نداشته باشد.

جنبه های مثبت زندگی مشترک : صمیمیت و مشارکت

اگر درست باشد که زن و شوهرها لحظه های خوب و بد دارد این هم درست است که به مرور زمان بین آن دو رابطه عاطفی و وابستگی متقابل برقرار می شود .بدیهی است که کیفیت ازدواج به اندازه تعداد ازدواجها تغییر می کند. برخی ازدواجها موفقتر از برخی دیگر می شود. ژانت و لوئر دو جامعه شناس در جریان یک تحقیق زمینه یابی برخی عوامل ازدواجهای موفق را استخراج کرده اند. اولین عامل نگرش مثبت نسبت به یکدیگر است عامل بعدی احساس تعهد در مقابل ازدواج و مقدس شمردن آن است . رابطه زن و شوهر مخصوصاً رابطه ای صمیمی است . صمیمیت همانطور که قبلاً دیدیم مستلزم دلبستگی، حمایت، محبت، و مشارکت است ویژگی رابطه صمیمی عبارت از تقابلی است که از پختگی نشات می گیرد وخوشحالی و رفاقت از امتیازهای آن است.

تعداد زیادی از زن و شوهرهای مسن معتقدند که زندگی زناشویی در طول سالهای آخر بیش از هر یک زمان دیگر البته به استثنای سالهای اول رضایت بخش است . به نظر می رسد که در سن پختگی زن و شوهر بهتر می توانند یکدیگر را دوست بدارند به یکدیگر احترام بگذارند و بهتر از همیشه علایق همدیگر را در نظر بگیرند . به نظر می رسد که بهبود روابط زن و شوهر در سنین بالا به عوامل زیادی وابسته است . از یک طرف فرزندان معمولاً خانه راترک می کنند.

روابط زن و شوهر: روشن نگه داشتن چراغ

انسانها همچنان برای روابط زن و شوهری ارزش قایل هستند مخصوصاً به این دلیل که می توانند محبوبیت ، توجه وپذیرش احساس کنند در موقعیتهای استرس آور حمایت شوند و نیازهای جنسی خود را بدون اضطراب و بدون شکل بر طرف کنند . بنابراین تعداد زیادی از بزرگسال به این امید تن به ازدواج می دهند . که برخی نیازها یا حتی همه آنها را به کمک فردی دیگر ارضا کنند .

به عقیده اریکسون برای برقراری رابطه سالم زن و شوهر باید بحران هویت را حل کنند . همچنین آنها را باید برخی تواناییهای ایجاد ارتباط را به نحو احسن به دست آورند جون رایت برای نیل به این هدف راهبردهایی پیشنهاد می کنند.  به نظر او اصولاً دو سری مهارت سازگاری وجود دارد که بقای زندگی مشترک را ممکن می سازد و باید کثیف شود . اولین سری آنها عبارت است از تشدید احساس عاشقانه از طریق ارتباط ، بیان عشق از طریق کلام و نشان دادن توان جنسی از راه عمل.

اولین سری عبارت است از راهبردهایی که از تخریب زندگی مشترک بر اثر ناکامیها و تعارضهای روزمره جلوگیری می کند . حل مسائل هماهنگی ، برخورد صادقانه ، تقسیم فعالیتها و داشتن نگرش سازنده درباره استقلال و مخصوصاً درباره نیازهای جنسی.

دگرگونی در ساخت خانواده

تغییرات ساختی در خانواده های عصر جدید، حاصل کوچک شدن حجم خانوار، دگرگونی در وجهه نظرها و برداشت ها از مسأله طلاق و دگرگونی هایی است که در نقش مرد و زن به وجود آمده است. کاهش حجم خانواده، خود تأثیر چند عامل بوده است. یکی از این عوامل تغییر در نقش فرزندان است که با حرمت از جامعه ی اساسأ کشاورزی محدود، به جامعه وسیع شهری و صنعتی همراه بوده است. کودکان جامعه ی شهری و صنعتی، سربار اقتصادی خانواده محسوب می شود و نه کمک کار آنها. عامل دومی که در کاهش حجم خانواده مؤثر بوده است، بالا رفتن مستمر سطح آموزش و پرورش است.

جامعه شناسان دریافته اند که زوجی که از سطح بالای تحصیلات برخوردارند، گرایش به کاهش تعداد فرزند دارند، در حالی که در مورد زوج هایی که تحصیلات کمی دارند، چنین گرایشی مشاهده نمی شود. سرانجام، سومین عامل، توزیع وسیع وسایل جلوگیری از آبستنی و مشاوره ی خانوادگی است که به افراد امکان داده است در انتخاب تعداد فرزندان خود آزاد باشند و حتی اگر هیچ فرزندی نخواهند، برایشان میسر است.

از آنجا که طلاق یک روش پذیرفتنی و پذیرفته برای پایان دادن به ازدواج است، هر جا که مسأله کودکان مطرح است، تغییراتی در ساخت خانواده ایجاد شده است. وقتی پدر یا مادر خانواده را ترک می کند، کارکردها و مسئولیت های دیگر افراد خانواده باید طوری تغییر کند که بتواند جای خالی او را پر کند.

همسرگزینی

همسران صمیمی در مکان هایی یکدیگر را ملاقات می کنند که افراد متناسب باین، قومیت، مرتبه ی اجتماعی – اقتصادی و مذهب آنها در این مکان ها وجود دارد. وقتی که افراد در مجاورت یکدیگر قرار دارند، معمولأ همسرانی را انتخاب می کنند که از لحاظ نگرش، شخصیت، برنامه های تحصیلی، هوش، جذابیت بدنی و حتی قد شبیه آنها باشند. گر چه گاهی همسران رمانتیک توانایی هایی دارندکه یکدیگر را کامل می کنند،ولی از دیدگاهی که می گوید : “اضداد یکدیگر را جذب می کنند”، حمایت کمی شده است. در عوض، هماهنگی قوی ترین نیرو در تبدیل کردن غریبه ها به دلباختان است. هر چه دو نفر شباهت بیشتری داشته باشند، از رابطه ی خود راضی تر خواهند بود و به احتمال بیشتری در کنار هم می مانند.

در اهمیتی که افراد برای ویژگی های خاص قایل هستند، تفاوت های جنسی وجود دارد. زنان برای هوش، جاه طلبی، وضعیت مالی، شخصیت و پای بندی و مردان برای جذابیت بدنی و مهارت های خانه داری، ارزش بیشتری قایل هستند. زنان همسر همسن یا اندکی مسن تر و مردان همسر جوان تر را ترجیح می دهند. نظریه ی بوم شناختی به ما کمک می کند تا علت آن بدانیم. چون توانیی تولید مثل زنان محدود است، همسری با صفات خاص را می جویند که بقا و سلامت فرزندان را تضمین کند. در مقابل،مردان همسری را می جویند که جوان و شاداب بوده و توانایی تأمین لذت جنسی و زاییدن را داشته باشد.

در تأیید این نظر،مردان اغلب می خواهند رابطه سریعأ به سمت صمیمیت جسمانی پیش رود. زنان معمولأ‌دوست دارند قبل از اینکه آمیزش جنسی روی دهد، صمیمیت روانی برقرار شود و زن و مرد مدت بیشتری را صرف شناختن یکدیگر کنند.

چرخه ی زندگی خانوادگی

در اغلب جوانان،جستجوی صمیمیت به ازدواج کشیده می شود. روند زندگی آنها در محدوده ی چرخه ی زندگی خانوادگی شکل می گیرد که منظور از آن، زنجیره ی مراحلی است که ایجاد خانواده ها در سرتاسر جهان را توصیف می کند. افراد معمولأ در اوایل بزرگسالی،مستقل می شوند،ازدواج می کنند و صاحب فرزندانی می شوند و آنها را پرورش می دهند. هنگامی که میانسال می شوند و فرزندانشان خانه را ترک می کنند، مسئولیت های فرزند پروری آنها کاهش می یابد. اواخر بزرگسالی بازنشستگی،پیر شدن و مرگ همسر را به همراه دارد.

با این حال باید مواظب باشیم که چرخه ی زندگی خانوادگی را به صورت پیشروی ثابت در نظر نگیریم. خانواده سیستمی پویاست که از روابط وابسته به هم تشکیل شده و در بطن موقعیت های اجتماعی،فرهنگی و اجتماعی قرار دارد. همه ی این عوامل بر نحوه ی تغییر کردن خانواده در طول زمان، تأثیر می گذارند. این روزها،تنوع زیادی در زنجیره و زمان بندی این مراحل وجود دارد. میزان بالای زایمان های بدون ازدواج (بچه های نامشروع) ،بارداری های معوق، طلاق و ازدواج مجدد تنها موارد معدودی هستند و برخی افراد ،خواه به صورت ارادی یا غیر ارادی، تعدادی از مراحل چرخه ی زندگی یا کل آن را تجربه نمی کنند.

با وجود این، رویکرد چرخه ی زندگی خانوادگی مفید است، زیرا به ما کمک می کند به شیوه ای منظم درباره ی نحوه ی تغییر کردن سیستم خانواده در طول زمان فکر کنیم و از تأثیر این تغییرات بر واحد خانواده و افراد درون آن، با خبر شویم. هر مرحله ایجاب می کند که نقش ها تغییر یابند و نیازها به شیوه ای تازه برآورده شوند.

تشکیل زندگی زناشویی

فرهنگ ایالات متحده قویأ نسبت به ازدواج و تشکیل زندگی زناشویی متعهد است. تقریبأ ۹۰ درصد آمریکایی ها دست کم یک بار در زندگی خود ازدواج می کنند. جوانان امروزی نسبت به اواسط قرن بیستم، خیلی دیرتر ازدواج می کنند. تعداد ازدواج های اول و دوم ظرف چند دهه ی اخیر کاهش یافته است، به طوری که تعداد بیشتری از افراد مجرد می مانند، بدون ازدواج با هم زندگی می کنند یا بعد از طلاق دوباره ازدواج نمی کنند. با این حال هم آمار ازدواج و هم طلاق، همچنان بالاست.

ازدواج اغلب به صورت پیوستن دو نفر به هم انگاشته می شود. ازدواج در عمل ایجاب می کند که دو سیستم کامل – خانواده های شوهر و همسر – برای ایجاد یک خرده سیستم، سازگار و همپوش شوند. در نتیجه، زندگی زناشویی، زوج ها را با چالش های پیچیده ای مواجه می سازد،مخصوصأ این روزها که نقش های زن و شوهری، تازه حرکت به سمت مشارکت واقعی تحصیلی،شغلی و وصلت عاطفی را آغاز کرده است.

نقش های زناشویی

تحولات اخیر در بافت زندگی زناشویی،از جمله تغییر نقش های جنسی و زندگی کردن دور از اعضای خانواده، به معنی آن است که زوج های جدید باید برای توصیف روابطشان، تلاش بیشتری به خرج دهند. گر چه زن و شوهرها معمولأ از نظر مذهب و پیشینه ی قومی شبیه هستند، این روزها بیشتر از گذشته،ازدواج های “آمیخته” صورت می گیرد.

خیلی از زوج های امروزی،قبل از ازدواج با هم زندگی می کنند و به این طریق، زندگی زناشویی کمتر از گذشته، نقطه ی عطفی در چرخه ی زندگی خانوادگی آنهاست. به این ترتیب تعریف کردن نقش های زناشویی دشوار می شود. زنان آمریکایی که قبل از ۲۰ سالگی ازدواج می کنند (۲۵ درصد) دو برابر بیشتر از آنهایی که بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی ازدواج می کنند، طلاق می گیرند. زنانی که بعد از ۳۰ سالگی ازدواج می کنند (۲۰ درصد) کمتر از همه طلاق می گیرند، اما اگر طلاق بگیرند،زودتر به ازدواج خود خاتمه می دهند.

به رغم پیشرفت در زمینه ی حقوق زنان، ازدواج های سنتی هنوز در کشورهای غربی یافت می شود. در این نوع ازدواج، نوعی تقسیم بندی آشکار بین نقش های زن و شوهر وجود دارد. مرد رئیس خانواده است، مسئولیت اصلی او تأمین مالی خانواده است. زن خود را وقف مراقبت از همسر و فرزندان می کند و وظیفه دارد آسایش خانواده را تأمین نماید. با این حال، ازدواج های سنتی در دهه های اخیر تغییر کرده اند. تا زمانی که بچه ها کوچک هستند، وظیفه ی مادری شغلی تمام وقت است، یا حداقل در اولویت قرار دارد، ولی خیلی از زن ها بعدأ به مشاغل خود بر می گردند. برخلاف نسل های قبلی،نقش آنها در طول زندگی بزرگسالی ثابت نیست.

فهرست مطالب

چکیده…………………………………………………………………………………………… ۱

فصل اول: کلیات تحقیق

بیان مسئله……………………………………………………………………………………….. ۳

اهمیت و ضرورت تحقیق…………………………………………………………………….. ۴

اهداف تحقیق………………………………………………………………………………….. ۴

سؤال پژوهش…………………………………………………………………………………… ۵

فرضیه های تحقیق…………………………………………………………………………….. ۵

متغیرهای تحقیق……………………………………………………………………………….. ۵

تعاریف عملیاتی واژ] ها و مفاهیم………………………………………………………….. ۶

فصل دوم: پیشینه و ادبیات تحقیق

تعریف ازدواج………………………………………………………………………………….. ۸

اهمیت ازدواج………………………………………………………………………………….. ۹

مشکلات ازدواج…………………………………………………………………………….. ۱۰

سازگاری در ازدواج………………………………………………………………………… ۱۲

عوامل مؤثر در سازگاری ازدواج…………………………………………………………. ۱۲

۱- آمادگی محدود…………………………………………………………………………. ۱۲

۲- ایفای مناسب نقش……………………………………………………………………… ۱۳

۳- ازدواج زودرس…………………………………………………………………………. ۱۳

۴- ازدواج ناهمگون………………………………………………………………………… ۱۴

۵- آشنایی کوتاه مدت……………………………………………………………………. ۱۴

۶- گرایش به زمانتیک بودن……………………………………………………………… ۱۴

حوزه های سازگاری در ازدواج………………………………………………………….. ۱۵

۱- سازگاری با شریک زندگی………………………………………………………….. ۱۵

۲- سازگاری با شرایط اقتصادی…………………………………………………………. ۱۶

۳- سازگاری جنسی……………………………………………………………………….. ۱۶

۴- سازگاری با بستگان همسر……………………………………………………………. ۱۷

واژه خانواده………………………………………………………………………………….. ۱۹

تعریف خانواده………………………………………………………………………………. ۲۰

چرخه ی دوره ی زندگی خانوادگی…………………………………………………….. ۲۰

ترک خانواده………………………………………………………………………………… ۲۱

خشونت زناشویی……………………………………………………………………………. ۲۲

سبک های زندگی: سؤال چند انتخابی………………………………………………….. ۲۳

دو نفری زندگی کردن یا تنها زندگی کردن…………………………………………… ۲۳

زندگی مشترک: جنبه های مثبت و منفی……………………………………………….. ۲۵

جنبه های مثبت زندگی مشترک: صمیمیت و مشارکت………………………………. ۲۵

جنبه های منفی زندگی مشترک: اختلاف به خاطر هیچ و پوچ……………………… ۲۷

تنها زندگی کردن: واقعیتهای مختلف……………………………………………………. ۲۷

جنبه های مثبت زندگی مجردی: آزادی و استقلال……………………………………. ۲۸

جنبه های منفی زندگی مجردی: تنهایی و عدم تداوم…………………………………. ۲۹

روابط زن و شوهر: روشن نگه داشتن چراغ…………………………………………….. ۳۰

بافتهای زندگی مشترک: واقعیتهای مختلف…………………………………………….. ۳۱

ازدواج…………………………………………………………………………………………. ۳۱

ازدواج در امریکای شمالی………………………………………………………………… ۳۱

ازدواج مدنی…………………………………………………………………………………. ۳۲

زندگی مشترک آزاد……………………………………………………………………….. ۳۳

زوج بودن اما جدا زندگی کردن…………………………………………………………. ۳۴

خانواده درمانی راهبردی…………………………………………………………………… ۳۴

ادامه فصل دوم: پیشینه و ادبیات تحقیق

خانواده سالم و درمان راهبردی…………………………………………………………… ۳۵

خانواده های مشکل ساز و درمان راهبردی……………………………………………… ۳۶

خانواده های سالم و ناسالم و خانواده درمانی ساختاری…………………………….. ۳۸

تفاوت های بین روابط آشفته و غیر آشفته خانوادگی………………………………… ۳۹

تحقیقات خارج از کشور………………………………………………………………….. ۴۰

تحقیقات انجام شده در داخل کشور…………………………………………………….. ۴۲

ساخت خانواده………………………………………………………………………………. ۴۳

انتخاب همسر………………………………………………………………………………… ۴۳

طلاق………………………………………………………………………………………….. ۴۴

دلایل طلاق………………………………………………………………………………….. ۴۵

دگرگونی در ساخت خانواده……………………………………………………………… ۴۶

مراحل زندگی از نظر لوینسون…………………………………………………………….. ۴۷

مراحل رشد روانی – اجتماعی بزرگسالان……………………………………………… ۴۹

سازگاری با زندگی از نظر ویلانت………………………………………………………. ۵۴

نقطه ضعف های نظریه لوینسون و ویلانت……………………………………………… ۵۵

زمان بندی اجتماعی………………………………………………………………………… ۵۶

روابط صمیمی……………………………………………………………………………….. ۵۸

عشق رمانتیک……………………………………………………………………………….. ۵۹

همسرگزینی………………………………………………………………………………….. ۵۹

فرهنگ و تجربه ی عشق…………………………………………………………………… ۶۳

روابط دوستی………………………………………………………………………………… ۶۴

روابط دوستی همجنس…………………………………………………………………….. ۶۵

رابطه دوستی با جنس مخالف…………………………………………………………….. ۶۶

خواهر – برادرها به عنوان دوستان………………………………………………………… ۶۷

تنهایی……………………………………………………………………………………… ۶۸

چرخه ی زندگی خانوادگی………………………………………………………………. ۶۹

ترک خانه ی پدری………………………………………………………………………… ۷۰

تشکیل زندگی زناشویی……………………………………………………………………. ۷۱

نقش های زناشویی…………………………………………………………………………. ۷۱

رضایت زناشویی……………………………………………………………………………. ۷۴

انتظارها و افسانه های زناشویی……………………………………………………………. ۷۴

پدر – مادری…………………………………………………………………………………. ۷۶

تنوع سبک های زندگی بزرگسالان……………………………………………………… ۸۰

طلاق و ازدواج مجدد………………………………………………………………………. ۸۱

فصل سوم: کلیات تحقیق

طرح تحقیق…………………………………………………………………………………… ۸۷

جامعه تحقیق…………………………………………………………………………………. ۸۷

حجم نمونه تحقیق………………………………………………………………………….. ۸۷

روش نمونه گیری تحقیق………………………………………………………………….. ۸۸

ابزارهای پژوهش…………………………………………………………………………….. ۸۸

نحوه اجرایی…………………………………………………………………………………. ۸۸

روایی آزمون رضایت از زندگی زناشویی………………………………………………. ۸۹

تحلیل آماری داده ها……………………………………………………………………….. ۸۹

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها

مقدمه………………………………………………………………………………………….. ۹۱

فرمول آزمون t ………………………………………………………………………………. 92

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری

بحث و نتیجه گیری………………………………………………………………………. ۱۰۰

محدودیت ها………………………………………………………………………………. ۱۰۱

پیشنهادات………………………………………………………………………………….. ۱۰۱

منابع و مأخذ……………………………………………………………………………….. ۱۰۲

پرسشنامه رضایتمندی از زندگی زناشویی……………………………………………. ۱۰۳

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   پایان نامه مقایسه رضایت زناشویی بین زنان مطلقه و زنان متأهل شهر بویین زهرا
دانلود:  
قیمت محصول:   14800 تومان
تعداد صفحه:   103 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<