امروز :دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
نام محصول:   پایان نامه تعیین و شناسایی تفاوت در میزان سازگاری زناشویی بد کارکردی جنسی و شادکامی ذهنی در دو گروه زنان نابارور و بارور
کد محصول:   1418
قیمت محصول:   16800 تومان
تعداد صفحه:   171 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   752 کیلوبایت
پسورد:   ندارد
دانلود پایان نامه تعیین و شناسایی تفاوت در میزان سازگاری زناشویی بد کارکردی جنسی و شادکامی ذهنی در دو گروه زنان نابارور و بارور
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات.
دانلود:  
قیمت محصول:   16800 تومان
تعداد صفحه:   171 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود پایان نامه تعیین و شناسایی تفاوت در میزان سازگاری زناشویی بد کارکردی جنسی و شادکامی ذهنی در دو گروه زنان نابارور و بارور

در این تحقیق به بررسی تعیین و شناسایی تفاوت در میزان سازگاری زناشویی بد کارکردی جنسی و شادکامی ذهنی در دو گروه زنان نابارور و بارور پرداخته شده، خانواده قدیمی ترین و کهن ترین هسته طبیعی است که از بدو پیدایش وجود داشته است و بدون خانواده هسته مرکزی هیچ اجتماعی به وجود نمی آید. در واقع خانواده حکم سلول را در ساختمان موجودات دارد و کانون حفظ سنتهای خانوادگی و اجتماعی است و مرکز تعلیم و تربیت و آموزش حس تعادل، وطن دوستی، گذشت، فداکاری و تمام خصایص عالیه انسانی می تواند باشد.

عوامل و فاکتورهای مختلفی در استحکام و پایداری خانواده ها تاثیر گذار است. در واقع سازگاری زناشویی تابعی از عوامل مختلف می باشد. بعضی خانواده ها با تفاهم و سازگاری زندگی را با شادکامی می گذرانند، در حالیکه درست برعکس گروهی از مردم در حل و فصل ساده ترین و ابتدایی ترین مسایل زندگی با دشواری و سردرگمی مواجه هستند در واقع سازگاری زناشویی مفهومی پیچیده است که جهت مطالعه آن می بایستی زوایا و ابعاد مختلف را مد نظر قرار داد. علاوه بر این شادکامی ذهنی در میان خانواده های دارای سازگاری بیشتر هم از نظر کمی و نیز از منظر کیفی بیشتر دیده می شود. خانواده های سازگار در تفاهم و حس تعادل همدیگر را بیشتر و بهتر درک می کنند.

مساله

باروری از جمله بحرانهای شدیدی است که سلامت زوجین را از نظر جسمی و روانی تحت تاثیر قرار می دهد. نتایج تحقیقات مختلف حکایت از آن دارد که از هر ۵ زوج، یک زوج با مشکل ناباروری مواجه می باشد. ناباروری خود شرایط ذهنی در میان زوجین، اقوام و خویشاوندان فراهم می آورد که کارکرد طبیعی خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد.

یکی از تاثیرات منفی و نامطلوب ناباروری بر روی زوجین ناسازگاری آنها در زندگی مشترک خواهد بود. ناسازگاری زناشویی به ذعم ثنایی (۱۳۷۹) عبارتست از کاهش رابطه جنسی، افزایش واکنش های هیجانی، کاهش رابطه خانوادگی با خویشاوندان همسر و دوستان، افزایش رابطه فردی با خویشاوندان خود، افزایش جلب حمایت فرزندان و جدا کردن امور مالی از یکدیگر می باشد.

از سویی دیگر ناباروری بر عملکرد و کارکرد جنسی زوجین نیز تاثیر می گذارد. چون خانواده محلی است که اعضای آن بیشترین زمان را در کنار همدیگر می گذارنند، لذا بدکارکردیهای جنسی ممکن است شرایط نامناسبی را برای گذراندن اوقات اعضاء در کنار هم ایجاد نماید. زنان نابارور بیشتر از زنا بارور در معرض بدکارکردی جنسی قرار دارند، چرا که آنها تصور می کنند برقراری ارتباط جنسی و زناشویی مشکل ناباروری آنها را حل نمی کند و به همین دلیل ممکن است تمایل کمتری برای برقراری ارتباط زناشویی از خود نشان دهند یا این نوع تفکر و تصور در نزد همسر آنان شکل بگیرد. زنان نابارور چون از عملکرد جنسی خوبی ممکن است برخوردار نباشند و نظر به اهمیتی که ارضای جنسی می تواند در سازگاری زناشویی و شادکامی ذهنی افراد بوجود آورد، این احتمال وجود دارد که از سازگاری کمتری برخوردار باشند.

اهمیت و ضرورت تحقیق

اهمیت و ضرورت این تحقیق از آنجا ناشی می شود که اولا با مطالعه پیرامون وضعیت شادکامی بین خانواده های دارای زنان بارور و زنان نابارور می توان نسبت به ارتقای راه حلها و برنامه هایی که موجبات شادکامی بهتر را بر خانواده ها فراهم آورد اقدام نمود. ثانیا با انجام پژوهشی منسجم می توان به بررسی ارتباط میان متغیرهای بدکارکردی جنسی، سازگاری زناشویی و شادکامی ذهنی پی برد، تا بتوانیم از طریق این ارتباط به برنامه ریزی بهتر و ساختاری جهت تداوم وضعیت مناسب یا رفع و کاهش وضعیت های مخرب و تنش زا اقدام نمود.

ثالثا در اکثر تحقیقاتی که پیش از این انجام شده است، محققان به بررسی و مقایسه دو متغیر پرداخته اند، حال آنکه بررسی همزمان سه متغیر سازگاری زناشویی، شادکامی ذهنی و بدکارکردی جنسی در میان دو گروه زنان بارور و نابارور، در پژوهشهای قبلی کمتر دیده شده و به همین دلیل ضرورت دارد تا در این پژوهش علمی به آن پرداخته شود.

حفظ روابط زناشویی

در ازدواج دو تن با حفظ استقلال نسبی تن به روابط خانوادگی می دهند. در این رابطه باید جنبه معنوی قضیه را در نظر گرفت. زیرا وجود چنین احساس عاطفی سبب رشد شخصیت انسان و موجب تحکیم بنای زندگی می شود. ایجاد رفتار مناسب بین همسران مستلزم درک یکدیگر و شناخت که از یکدیگر دارند می باشند. دراین روابط هر کدام از طرفین (زن و شوهر) باید برای هم حق و حقوقی قائل شوند چرا که هر دو انسان هستند و دارای یکسری، نیازها و خواسته ها بنابراین هیچ کدام بر یکدیگر تملکی ندارند، ایجاد یک رابطه حسنه و مناسب بین زن و شوهر لازم و ضروری است چرا که این رابطه نه تنها تائید زیادی بر زندگی زناشویی می شود و همچنین تاثیر به سزایی به روی تربیت فرزندان خواهد داشت.

رضایت از زندگی

هر انسانی با توجه به نیازهای مادی و معنوی که دارد اگر بتواند این نیازهایش را در زندگی برآورده کند در نتیجه زندگی خود را دوست دارد و در واقع احساس می کند به آنچه که خواسته است رسیده است البته انسان موجودی پر توقع می باشد. ولی می توان گفت که اگر یک سری نیازهای اولیه انسان برآورده شود انسان به یک رضایت نسبی می رسد. رضایت از زندگی به انسان امید به آینده، تلاش برای رسیدن به هدف، احساس با ارزش بودن موثر و مفید بودن در زندگی و جامعه و … را می دهد.

بهداشت روانی و سازگاری

هدف اساسی بهداشت روانی پیشگیری روانی، پیشگیری از ابتلا به بیماری های روانی در سه سطح اولیه، ثانویه و ثالثیه است. به دیگر سخن سطح بهداشت روانی در صدد سلامت جامعه می باشد. حفظ و ارتقای سطح سلامت از آروزهای دیرینه بشر است. سازمان بهداشت جهانی نیز بدین منظور تاسیس شده تا دیدگاه بهداشت جهانی بهداشت را نظم دهد شاید بتوان گفت که یکی از بهترین موقعیت های که می توان از سازگاری سخن گفت زمانی باشد که از سلامت روانی و بهداشت روانی گفتگو می شود سلامت روانی رابطه تنگاتنگ و نزدیکی بسیار با سازگاری دارد. آیا می توان تصور کرد که فردی سالم باشد ولی سازگار نباشد؟ آیا می توان فرد سازگاری را یافت که بیمار روانی داشته باشد.

اساسا هر جا که بشود از سازگاری مطلوب و آرمانی سخن گفت همان جا باید سراغ سلامت روان را گرفت. در گذشته های دور بیماران را از آن رو که رفتاری متفاوت از سایر مردم داشتند به طریق مختلف طرد می  کردند. آنها را مجنون،جن زده، شیطانی (ملول ارواج شیطانی در وجودشان) قلمداد نمود و از اجتماع دور می کردند یا اینکه آنها را باری اخراج روح شیطانی اعدام می کردند یا در زندان جایشان می دادند و به غل و زنجیر می کشیدند، این روش ادامه داشت تا دکتر پنیل فرانسوی برای اولین بار در حمل حاکم بر آن روزگار و برای اثبات درمان پذیری و غیر انسانی بودن این طرز برخورد غل و زنجیر را از پای آنان گشود و به آنان زندگی دوباره بخشید.

هرچه جامعه به معیارهای سلامت نزدیکتر باشد عمل به طریق جمعی حاکم شده رضایت بیشتری در افراد ایجاد می کند. سالم سازی روانی و جسمی اجتماع شرایط بهتری برای واقع بینی و درک محدودیتها و انتخاب روش های کارآمد و معقول برای زندگی و فعالیت تهیه می بیند.

بهداشت روانی ازدواج

در مورد ازدواج و گزینش همسر ثابت شده است افرادی که ازدواج کرده و در این امر موفق بوده اند کمتر دچار بیماری روانی می گردند و شاید این بدلیل رضایت از زندگی، احساس مسئولیت و ارضای جنسی است. عدم توجه به ازدواج، بخصوص در سنین بالا، ممکن است معلول نارسایی شخصیت، ترس از تعهد مسئولیت تو به هر حال یک نقطه ی ضعف در رشد روانی فرد محسوب گردد. از طرف دیگر اینگونه افراد به علت اینکه از ثمرات یک زندگی رضایتبخش ایمن و سرگرم کننده برخوردار نیستند. همیشه بلاتکلیف و سرگردان زندگی کرده و اکثرا با توسل به لذت طلبیها و کامجوییهای بدلی بدنبال تکیه گاههای غیر حقیقی می گردند و در آنجا نیز از فشارهای روانی آسوده نیستند.

مسئله ازدواج یکی از مسائلی است که از نظر بهداشت روانی نهایت اهمیت را دارد. چون در ازدواج رابطه بسیار نزدیک و طولانی بین زن و مرد برقرار می گردد لذا قبل از ازدواج شرایطی که لازمه ی زناشویی موفقیت آمیز است باید در نظر گرفت. باید دانست که ازدواج و تشکیل خانواده اگر چه یکی از راههای معقول اجتماعی برای ارضای نیازهای جنسی و تولی مثل است ولی فقط منظور، ارضای تملایلات و رفع احتیاجات جنسی نیست و افرادی که ازدواج را از این دریچه نگاه می کنند دیر یا زود به علت اختلافات و  عدم توافق مواجه با مشکلات زیادی می شوند.

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات تحقیق

چکیده…………………………………………………………………………………………… ۲

مقدمه…………………………………………………………………………………………….. ۳

مسئله…………………………………………………………………………………………….. ۵

اهمیت و ضرورت تحقیق…………………………………………………………………….. ۶

اهداف تحقیق………………………………………………………………………………….. ۷

اهداف فرعی……………………………………………………………………………………. ۷

الف) در بعد سازگاری زناشویی……………………………………………………………. ۷

ب) در بعد بدکارکردی جنسی……………………………………………………………… ۸

ج) در بعد شادکامی ذهنی…………………………………………………………………… ۸

فرضیه های تحقیق…………………………………………………………………………….. ۹

سؤالات تحقیق………………………………………………………………………………. ۱۰

تعریف متغیرها……………………………………………………………………………….. ۱۱

فصل دوم: ادبیات پژوهش

تحقیقات انجام شده در ایران……………………………………………………………… ۱۶

الف) در بعد سازگاری زناشویی………………………………………………………….. ۱۶

سازگاری……………………………………………………………………………………… ۲۲

سازگاری و ناسازگاری……………………………………………………………………. ۲۲

ناسازگار کیست؟……………………………………………………………………………. ۲۳

فروپاشی زندگی زناشویی…………………………………………………………………. ۲۳

عوامل مؤثر در سازش با همسر……………………………………………………………. ۲۶

سنین بهترین سازش…………………………………………………………………………. ۲۷

راه حل ناسازگاری…………………………………………………………………………. ۲۹

حفظ روابط زناشویی……………………………………………………………………….. ۳۰

رضایت از زندگی…………………………………………………………………………… ۳۱

بهداشت روانی و سازگاری……………………………………………………………….. ۳۱

سلامتی زوجین و تأثیر آن در سازگاری زناشویی…………………………………….. ۳۶

بهداشت روانی ازدواج……………………………………………………………………… ۳۷

توافق و طرز فکر درباره امور جنسی……………………………………………………… ۳۹

نظریه سالیوان………………………………………………………………………………… ۴۰

نظریه اریکسن………………………………………………………………………………… ۴۰

شادی یک انتخاب………………………………………………………………………….. ۴۱

خط مشی شادی……………………………………………………………………………… ۴۲

عوامل تأثیرگذار بر شادی………………………………………………………………….. ۴۳

شخصیت……………………………………………………………………………………… ۴۴

عزت نفس……………………………………………………………………………………. ۴۶

اعتقادات مذهبی…………………………………………………………………………….. ۴۷

سرمایه اجتماعی……………………………………………………………………………… ۵۰

مفاهیم مربوط به بدکارکردیهای جنسی…………………………………………………. ۵۲

میل، تهییج اوج لذت جنسی، رهاسازی…………………………………………………. ۵۴

بدکارکردهای جنسی، توصیفها و سبب شناسی……………………………………….. ۵۵

اختلالهای میل جنسی………………………………………………………………………. ۵۶

اختلالهای انگیختگی جنسی………………………………………………………………. ۵۸

اختلالهای اوج لذت جنسی……………………………………………………………….. ۵۹

اختلال درد جنسی…………………………………………………………………………… ۶۰

نظریه های کلی بدکارکردهای جنسی…………………………………………………… ۶۱

انواع بدکارکردهای جنسی………………………………………………………………… ۶۳

اختلال میل جنسی پائین……………………………………………………………………. ۶۴

ادامه فصل دوم: ادبیات پژوهش

اختلال بیزار جنسی………………………………………………………………………….. ۷۰

اختلال نعوظی مرد…………………………………………………………………………… ۷۲

اختلال انگیختگی جنسی در زن………………………………………………………….. ۷۸

ارگاسم بازداری شده در زن………………………………………………………………. ۸۰

ارگاسم بازداری شده در مرد……………………………………………………………… ۸۵

انزال زودرس…………………………………………………………………………………. ۹۰

مقاربت دردناک (دیسپارونی)…………………………………………………………….. ۹۳

واژینیسم………………………………………………………………………………………. ۹۷

درمان بدکارکردیهای جنسی……………………………………………………………… ۹۸

آموزش جنسی……………………………………………………………………………….. ۹۸

کاهش اضطراب…………………………………………………………………………….. ۹۸

رویه های تغییر افکار و نگرشها…………………………………………………………… ۹۹

درمان زوجین………………………………………………………………………………… ۹۹

فنون روان پویایی……………………………………………………………………………. ۹۹

روش های بدنی و پزشکی…………………………………………………………………. ۹۹

درمان کم میلی جنسی – یک رویکرد وحدت یافته……………………………….. ۱۰۰

باروری……………………………………………………………………………………… ۱۰۲

ناباروری……………………………………………………………………………………. ۱۰۲

نازایی……………………………………………………………………………………….. ۱۰۳

عقیم بودن………………………………………………………………………………….. ۱۰۳

یائسگی……………………………………………………………………………………… ۱۰۴

ارگاسم……………………………………………………………………………………… ۱۰۵

تاریخچه ی ناباروری…………………………………………………………………….. ۱۰۵

سیر ناباروری از گذشته تا کنون………………………………………………………… ۱۰۶

انواع ناباروری……………………………………………………………………………… ۱۰۷

اپیدمیولوژی ناباروری…………………………………………………………………….. ۱۰۸

علت ناباروری……………………………………………………………………………… ۱۱۰

بررسی و کشف علل ناباروری………………………………………………………….. ۱۱۳

اختلال فعالیت واژینیسم………………………………………………………………….. ۱۱۷

اختلال فعالیت جنسی عمومی…………………………………………………………… ۱۱۷

ناباروری با علتهای ناشناخته…………………………………………………………….. ۱۲۰

ناباروری ثانویه…………………………………………………………………………….. ۱۲۱

عوامل اساسی برای تولید مثل…………………………………………………………… ۱۲۲

علل ناباروری و عدم تولید مثل بر حسب درصد……………………………………… ۱۲۲

مراحل بررسی وضعیت افراد نابارور……………………………………………………. ۱۲۳

موارد ارجاع زوج نابارور به متخصصین………………………………………………. ۱۲۴

درمان ناباروری در زنان………………………………………………………………….. ۱۲۵

روشهای درمان در زنان نابارور…………………………………………………………. ۱۲۷

روش درمانی ART………………………………………………………………………. 127

لقاح خارجی رحمی (IVF)…………………………………………………………….. 129

لازمه ی اساس درمان ناباروری از طریق لقاح خارج رحمی………………………. ۱۳۱

فصل سوم: روش شناسی تحقیق

روش و نوع تحقیق……………………………………………………………………….. ۱۳۴

جامعه آماری………………………………………………………………………………. ۱۳۴

نمونه گیری………………………………………………………………………………… ۱۳۴

حجم نمونه…………………………………………………………………………………. ۱۳۵

ابزار جمع آوری اطلاعات………………………………………………………………. ۱۳۵

پرسش نامه عملکرد جنسی………………………………………………………………. ۱۳۶

پرسشنامه شادکامی اکسفورد……………………………………………………………. ۱۳۷

پرسشنامه سازگاری زناشویی DAS…………………………………………………… 140

پایایی و روایی مقیاس……………………………………………………………………. ۱۴۱

روش تجزیه و تحلیل اطلاعات…………………………………………………………. ۱۴۲

ملاحظات اخلاقی………………………………………………………………………… ۱۴۲

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها

تجزیه و تحلیل داده ها…………………………………………………………………… ۱۴۵

فصل پنجم: یافته های تحقیق و پیشنهادات

یافته های تحقیق…………………………………………………………………………… ۱۶۲

الف) توصیف داده ها…………………………………………………………………….. ۱۶۲

ب) آزمون فرضیه ها و بحث و تبیین…………………………………………………… ۱۶۲

پیشنهادات تحقیق…………………………………………………………………………. ۱۶۷

مشکلات و محدودیتهای تحقیق……………………………………………………….. ۱۶۸

منابع و مأخذ

فهرست منابع و مأخذ……………………………………………………………………… ۱۷۱

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   پایان نامه تعیین و شناسایی تفاوت در میزان سازگاری زناشویی بد کارکردی جنسی و شادکامی ذهنی در دو گروه زنان نابارور و بارور
دانلود:  
قیمت محصول:   16800 تومان
تعداد صفحه:   171 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<