امروز :دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
۶ام اسفند ۱۳۹۹
0
0
نام محصول:   تحقیق حمایت از زنان بزه دیده و ارتباط آن با پزشک قانونی
کد محصول:   1914
قیمت محصول:   12800 تومان
تعداد صفحه:   76 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   305 کیلوبایت
پسورد:   ندارد
تحقیق حمایت از زنان بزه دیده و ارتباط آن با پزشک قانونی
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات.
دانلود:  
قیمت محصول:   12800 تومان
تعداد صفحه:   76 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود تحقیق حمایت از زنان بزه دیده و ارتباط آن با پزشک قانونی

در این تحقیق به بررسی حمایت از زنان بزه دیده و ارتباط آن با پزشک قانونی پرداخته شده، متجاوز از یک قرن است که جرم شناسی مورد توجه خاص کشورهای مختلف قرار گرفته و با استفاده از روشهای گوناگون، مطالعات و تحقیقات بالنسبه قابل ملاحظه ای در زمینه های مختلف انجام شده است. در حال حاضر که سیستم اجرای مجازاتها سخت تحت تاثیر ملاحظات تربیتی قرار گرفته و بزهکاران به صورت بیماران اجتماعی شناخته شده اند و هدف نهایی نیز درمان آنها می باشد، مسائل جرم شناسی در راس مطالعات و تحقیقات مراجع علمی قرار گرفته است. بدیهی است وصول به یک نتیجه مطلوب و اتخاذ رویه ای قاطع و مؤثر در برابر پدیده بزه کاری، مستلزم مطالعه دقیق و وسیع علمی از نظر عینی و ذهنی است.

یکی از علل بررسی جرائم زنان به موازات پیشرفتهای اجتماعی و تغییر و تحولات که در فرهنگ و تمدن مردم پدید آمده است باعث شد که طرز تفکر آنها نسبت به این طبقه از افراد اجتماع عوض شده و بررسی در این خصوص بیشتر تحت تاثیر فرهنگ و تمدن اجتماعات گوناگون قرار گیرد. در اثر مجاهدت و فداکاری بعضی از اندیشمندان و بزرگان و مقتضیات اجتماعی، تحولاتی در این زمینه به وجود آمد و این تحول بعد از جنگ دوم جهانی به این طرف شدت یافت و به مقیاس وسیعی گسترش پیدا کرد و بالنتیجه زنان توانستند به پاره ای از حقوق خود نائل آیند. اجتماع ما نیز با وجود داشتن فرهنگی کهن و عمیق از این نابرابری بر کنار نمانده بود، و الزاما با مشکلات و گرفتاریهای گوناگون مواجه بود.

مقدمه

هدف از بررسی جرائم زنان این است که وضع زنان بزهکار از جهات مختلف مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا معلوم شود اولا چه کسانی بیشتر ناسازگار هستند و نوع و میزان و کیفیت آلودگی آنها تا چه حدودی است؟ هدف نهایی از این بررسی اینست که معلوم شود چه مشکلاتی و گرفتاریهایی برای این دسته از زنان وجود دارد، تغییرات و تحولات اجتماعی و عدول از بعضی از سنتها و آداب و رسوم و نظام گذشته و تغییر بعضی از عادات و شرایط زندگی آنها و اعطاء آزادی بیشتر به آنها چه اثراتی در زندگی آنها خواهد داشت؟

اگر راه حلی برای درمان این دسته از افراد اجتماع پیدا نشود یا درصدد رفع و جلوگیری بر نیاید، دیر یا زود با مشکلات و گرفتاریهایی مواجه خواهیم شد که احتمالا اجتماع را در معرض آلودگیهای بیشماری قرار خواهد داد. مشکلاتی در زمینه بررسی آلودگی زنان وجود دارد که بسیار زیاد است که به بیان برخی از آنها م ‎پردازیم. مشکل اول، عدم وسعت مطالبی است که آمارهای مربوطه براساس آن تهیه می‎شود. آمارهایی که در همین سطح تهیه م ‎شود جنبه تشریفاتی دارد زیرا نه کسی به فلسفه تهیه آن توجه دارد و نه مورد استفاده واقع م ‎شود.

مشکل دیگری که تا حدودی کارهای تحقیقی را دشوار می کند، عدم همکاری تحقیق شونده با تحقیق کننده است. این مورد در ایران آشکارا احساس می‎شود و در مورد غالب زنان کاملاً مصداق دارد و می‎توان این عدم همکاری و اکثر پاسخهای گمراه کننده را ناشی از اخلاق عمومی مردم دانست چه زنان عموما در مقام ذکر علت عدم همکاری خود اظهار می دارند آنچه گفته می‎شود مربوط به زندگی خصوصی ماست که ذکر آن گاه به زیان ما تمام می‎شود.

خشونت علیه زنان

خشونت علیه زنان به هیچ وجه خاص جوامع عقب افتاده یا جوامع مسلمان نیست در پیشرفته ترین کشورهای جهانی زنان و کودکان از تبعات و عوارض ناشی از خشونت به خصوص در زندگی خانوادگی رنج می برند و از آزارهای جسمی و جنسی و روانی نه تنها تندرستی، سلامت عقل، تعادل عاطفی و روانی آنها را به خطر می اندازد بلکه جامعه را نیز متضرر می سازد.

بهایی که بابت این صدمات پرداخت می شود، دولت ها را با مشکلات گوناگون اقتصادی فرهنگی و خدماتی درگیر می‎کند و در بسیاری موارد دولت ها قادر نیستند این بهای سنگین را پردازند در نتیجه دور باطل ادامه می یابد و پدیده خشونت تشدید و تقویت می‎شود در حالی که با اجرای برنامه های دقیق و آینده نگر برای مهار خشونت علیه زنان در درازمدت این دور باطل می شکند.

از سیاست کیفری تا سیاست جنایی

بزه، پدیده ای است که با تشکل و سازمان یافتن اجتماعات انسانی ظاهر م ‎شود. جوامع بشری، به منظور تضمین ارزشهای اساسی مشترک اجتماعی و به دیگر سخن برای پاسداری از نظم و ادامه حیات خود، قواعد و مقرراتی عمومی را پدید می آورند که در جوامع نوین، در قالب «قانون» جای می‎گیرد. اگر چه قواعد و مقررات عرفی یا تقنینی با اقبال و احترام اکثریت شهروندان مواجه می شود، لیکن همواره در مرحله اجرا اقلیتی از مردم در مقام معاوضه و مقاومت در برابر قواعد مذکور بر می آیند. زیرا با آنکه اکثر اعضاء جامعه منافع و مصالح شخصی خود و اجتماع را در پیروی از اوامر قانونگذار می دانند، در عوض اقلیتی، منافع خود را با سرپیچی از قوانین و مقررات و نقص آنها تأمین می کنند.

در همه جوامع بشری از دیر باز تا کنون «چرخه جنایی» با گذر از سه زمان یا سه مرحله، محقق گردیده که هدف غایی آن تضمین استمرار حیات انسانهای اجتماعی و پیشرفت آنها بوده است – مرحله وضع قوانین و مقررات (ارزش گذاریهای تقنینی- کیفری) – مرحله نقض قوانین و مقررات (ارتکاب جرم کیفری)- و بالاخره مرحله بروز واکنش تقنینی جامعه علیه فعل یا ترک فعل ناقض قانون (عمدتا درقالب مجازات و بعضا به صورت یا همراه با اقدامات تامینی و تربیتی).

سیاست جنایی

افزایش جرایم، اشکال نوین بزهکاری، کاربرد «تمهیدات و تدابیر» جدید در ارتکاب جرایم، افزایش جرایم سازمان یافته  وشیوه های متنوع تطهیر درآمدهای نامشروع حاصل از آنها، گسترش فعالیتهای مجرمانه منطقه ای و بین المللی در دهه های اخیر و به موازات آن بالا رفتن احساس ناامنی و ترس از وقوع جرایم در بین شهروندان – به ویژه  از جرایم خشونت آمیز- موجب شده است که بزهکاری به صورت یکی از نگرانیهای اساسی مردم در آید، در پی آن حکومتها مطالعه، برنامه ریزی و سیاستگذاری در قلمرو کنترل آن و تخفیف احساس ناامنی را ضروری تشخیص دهند. سیاست، به طور مختصر و ساده، عبارت است از درک و تدبیر مسائل جامعه.

بنابراین تعریف سیاست جنایی از یکسو، با تجزیه و تحلیل و فهم یک پدیده خاص در جامعه یعنی پدیده مجرمانه و از سوی دیگر، با اجرای یک استراتژی به منظور پاسخ به موقعیتهای بزهکاری یا کژمداری (انحراف) در ارتباط است.

در واقع پدیده مجرمانه، در معنای آن تنها از جرایم کیفری. یعنی خلاف، جنحه و جنایت تشکیل نمی شود، بلکه شامل مجموعه رفتارها و کردارهایی نیز می‎شود که صرفنظر از قانون جزا، مخل نظم اجتماعی اند، زیرا در قالب عدم پذیرش و رعایت هنجارهای اجتماعی بوقوع می پیوندد. در برابر این رفتار و کردارهای بزهکارانه یا کژمدارانه (منحرفانه)، سیاست جنایی کوشش می‎کند تا پاسخها و واکنشهایی از نوع دولتی (رسمی) یا واکنشهایی که از جامعه ناشی می‎شود (غیررسمی) را با رعایت اصول حقوق بشر- امری که بی تردید باید با قاطعیت مترصد اجرای آن بود- پیشنهاد نماید.

اشکال نوین بزهکاری

دامنه بزهکاری نوین بسیار گسترده است: خشونت، مواد مخدر، بزهکاری اقتصادی، ضرورت تأمین حمایتی جدید از فرد انسانی چه در آن قسمت که مربوط به محیط زیست می‎شود چه در آن بخش که به زندگی خصوصی او ارتباط پیدا می کند،  وسر انجام، برخی از جنبه هایی را که می‎توان آنرا بزهکاری دولتی نامید، با ظاهری قانونی یا غیرقانونی، که به صورت زیر پا گذاشتن حقوق اولیه و اساسی شخصیت انسانی از سوی دولت متظاهر می‎شود و با کمال تعجب تاکنون از هر گونه مجازاتی مصون مانده است را اجمالا می‎توان جزو اشکال نوین بزهکاری محسوب کرد.

تردیدی نیست که بزه های خشونت آمیز بیش از سایر بزه ها موجبات تحریک افکار عمومی را فراهم می سازد. رسانه های گروهی و برخی از سیاستمداران توجه خاصی به افشاء افزایش سرسام آور این نوع بزهکاری مبذول می دارند. به دنبال افزایش و ظهور اشکال نوین بزهکاری، به ویژه بزهکاری خشونت آمیز  که به نوبه خود باعث افزایش «احساس ترس و نا امنی» در بین مردم شده بود، آقای ژیسکاردستن رئیس جمهوری فرانسه کمیته ای تحت عنوان «کمیته فرانسوی مطالعات در مورد خشونت و بزهکاری» را مامور علل بزهکاری و افزایش آن و ارائه راههای مبارزه با این پدیده و شیوه های پیشگیری از آن نمود.

کار کمیته علاوه بر انتشار گزارش درزمینه های فوق الذکر، تهیه و ارائه یکصد و پنج توصیه در زمینه های مختلف، به ویژه در خصوص پیشگیری از جرم و ایجاد زمینه های پیشگیرانه و باز دارنده، به دولت بود. لازم به ذکر است که در سایر کشورهای اروپایی و غربی و آمریکای شمالی نظیر چنین کمیته هایی تاسیس شده که هدف آن در واقع تهیه و تدوین سیاست جنایی دولتهای مربوط می‎باشد.

بزه دیده و بزه دیده شناسی

مجنی علیه یک جنایت (یا یک جنمه) معمولا می‎تواند شکایتی در دادگستری اقامه کند که عنوان دعوی خصوصی دارد. طرح این دعوی به وی اجازه می‎دهد تا جبران خسارت (مادی و معنوی) وارده از بزه را درخواست بکند. این دعوی از دعوایی که به نام جامعه اقامه می‎شود و هدفش اجرای مجازات مجرم است، متمایز می‎باشد. پس بزه دیده از طرف جامعه فراموش نشده است، با وجود این ایرادی که به دادگستری می گیرند. این است که بیشتر به بزهکاران توجه می‎کند تا به بزه دیدگان. دولت نسبت به این ایراد بی توجه نبوده است. در  فرانسه جبران خسارت یک نقص عضو حاصل از بزه ای که عامل آن، یعنی مجرم، ناشناخته ، فراری یا معسر می باشد، پیش بینی شده است، جبران این خسارت به عهده دولت است اما باید به ورای قوانین خاص رفت.

مجنی علیه که مدتها چه از طرف جرم شناسان و چه از طرف جامعه، نادیده گرفته می شد، امروزه موضوع اشتغال خاطر مسئولان و تصمیم گیران سیاست جنایی شده است. نیلس کریستی استاد جرم شناسی در دانشگاه اسلو می نویسد: «تحول کیفری عبارت بوده از گرفتن اداره محاکمه از مجنی علیه – که بی شک دارای روحیه انتقام جویی است – و سپردن آن به مقام قضایی که قبل از هر چیز، راسا مسئول دفاع از نظم عمومی می‎باشد. از سوی دگیر در نفی و حذف مجنی علیه از محاکمه نیززیاده روی شده است با این عمل، نظام کیفری دعوا را از دست اشخاصی که مستقیما ذی نفع اند خارج کرده است.

به همین جهت است که جرم شناسی کوشش کرده تا در شیوه برخوردش با جرم تجدید نظر کند و پژوهشهای خود را به سوی بزه دیدگان (مجنی علیهم) گرایش دهد، بدین سان، از نقطه نظر پژوهشی، شیوه مطالعاتی «بزه دیده شناختی» گسترش یافته است.

بهداشت روانی و بزهکاری زنان

به طور مقدمه تجزیه و تحلیل و بحث درباره علل بزهکاری زنان بیشتر مورد توجه بوده در موضوع ارتباط کمبود عاطفی زنان و بزهکاری مطالعات زیادی به عمل آورده اند. درگروه بزهکار و مقایسه با گروه شاهد نشان م ‎دهد که کمبود یا فقدان عاطفی همسران مهمترین عامل مشترک در سوابق بزهکاری زنان است.

بالاخره اهمیت عوامل اجتماعی نا آشنا بودن زنان به شرایط خاص زندگی محشور شدن اتفاقی  آنان با افراد مجرم و بزهکار و تاثیر سوء این اشخاص در زنان زود باور آنان را به طرف بزهکاری سوق می‎دهد و وقتی مرتکب جرمی می‎شوند از ترس آبروریزی آن صحبتی نمی کنند. بزهکاری یکی از اشکال اجتماعی ناسازگاریست. لذا هر قدمی که در راه درمان بزهکاران برداشته شود کمک بزرگی به تأمین بهداشت روانی در جامعه می نماید و از جهت دیگر باید دانست که مهم ترین اقدام درمانی جهت پیشگیری از بزهکاران درمان آنان و اقدام اساسی و جلوگیری از بروز هر گونه سلوک و رفتار غیر اجتماعی در شرایط نامساعد زندگی است.

این قبیل پیشگیری از راه تشخیص و درمان زودرس بزهکاران بالقوه یعنی زنان که هنوز مرتکب جرمی نشده و در شرایطی قرار گرفته اند که بعداً  مجرم خواهند شد ممکن باشد معذالک نباید تصور نمود که درمان بزهکاران فعلی و چاره اندیشی برای جلوگیری و تکرار و عود بزهکاری آنان اهمیتی ندارد. اساسا باید توجه داشت که درمان بزهکاری با پیشگیری آن بستگی کامل داشته و مربوط به هم می باشد.

حمایت از بزه دیده درسیستم عدالت کیفری

درسالهای اخیر در جهت به رسمیت شناختن و احترام به حقوق زنان قربانی جبنش هایی به وجود آمده اند که هنوز هم ادامه دارند، نکته ای که این جنبشها بر آن تاکید زیادی دارند، حفظ حقوق قربانیان تجاوز به عنف در روند عدالت کیفری و حل مشکلات و مسائل مربوط به خشونتهای خانوادگی است.

به همین دلیل برای کمک به قربانیان خشونتهای خانوادگی و تجاوز به عنف بودجه ای در نظر گرفته شد. مسئله ای که در نظام جنایی مبتنی بر حمایت از بزه دیده اهمیت شدیدی یافته برخوردی است که سیستم عدالت کیفری با زنان قربانی جرایم جنسی – بدون توجه به سن آنها- داشته است، شکایات بسیار زیادی از سوی قربانیان در این رابطه بدست آمده تا جایی که قربانیان معتقد بودند که دادگستری به بدی جرم است، اگر بدتر نباشد. شکایتی که معمولا از سوی قربانیان دریافت می شد این بود که با آنها رفتاری شبیه متهم داشتند و از آنها تنها برای ارائه اطلاعات استفاده می شد.

قوانین کیفری به حمایت از تمامیت جسمانی و معنوی تمامی افرد جامعه می پردازد و تفاوتی از این جهت میان افراد وجود ندارد و این موضوع از اصول مهم قانون اساسی ملتهاست که کلیه افراد ملت اعم از زن و مرد بطور یکسان تحت حمایت قانون قرار گرفته اند. اما گاه به دلایلی قانونگذار تفاوتهایی در این زمینه قائل شده است. بطور مثال گاه موقعیت سیاسی و اجتماعی افراد موجب می ‎شود تا قانونگذار حمایت بیشتری از آنها بعمل آورد و یا در رابطه با اقشار آسیب پذیر جامعه مانند زنان و اطفال حمایت خاصی از سوی قانونگذار در نظر گرفته شود.

حمایت کیفری از تمامیت جسمانی زنان بزه دیده

جرایم علیه اشخاص از جمله قتل، ضرب و جرح و سایر جرائم که به تمامیت جسمانی افراد انسانی لطمه وارد می کنند در قوانین کیفری تعیین شده و برای مباشرین آنها مجازاتهایی درنظر گرفته شده است و بزه دیده اعم از زن و مرد، پیر یا جوان بطور مساوی مورد حمایت قانونگذار قرار گرفته اند.

در قانون مجازات اسلامی در بعضی از مواد قانونگذار زنان بزه دیده را در رابطه با جرایم علیه تمامیت جسمانی موردتوجه خاص قرار داده است. برای مثال درباب دیات ماده ۳۶۹ قانون مجازات اسلامی مقرر می دارد : «هرگاه کسی موی سر زنی را طوری از بین ببرد که دیگر نروید ضامن دیه کامل زن می‎باشد و اگر دوباره بروید عهده دار مهرالمثل خواهد بود و در این حکم فرقی میان کوچک و بزرگ نیست.

و در ماده ۶۳۳ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ آمده است: هرکس به واسطه دادن ادویه یا وسایل دیگری موجب سقط جنین زن گردد به شش ماه تا یکسال حبس محکوم می‎شود و اگر عالما و عامداً زن حامله ای را دلالت به استعمال ادویه یا وسایل دیگری نماید که جنین وی سقط گردد به حبس از ۳ ماه تا ۶ ماه محکوم خواهد شد مگر این که ثابت شود این اقدام برای حفظ حیات مادر می‎باشد و درهر مورد حکم به پرداخت دیه مطابق مقررات مربوط داده خواهد شد.

فهرست مطالب

مقدمه…………………………………………………………………………………………….. ۱

از سایست کیفری تا سیاست جنایی……………………………………………………….. ۳

مفهوم سیاست جنای و تحول آن…………………………………………………………… ۴

سیاست جنایی…………………………………………………………………………………. ۶

مدلهای سیاست جنایی……………………………………………………………………….. ۷

سابقه تاریخی و تحولات دفاع اجتماعی………………………………………………… ۱۰

مفهوم جنبش دفاع اجتماعی………………………………………………………………. ۱۲

کنش ها و واکنش ها………………………………………………………………………. ۱۴

اشکال نوین بزهکاری………………………………………………………………………. ۱۵

بزه دیده و بزه دیده شناسی……………………………………………………………….. ۱۷

۱-۱) خشونت علیه زنان امری جهانی…………………………………………………… ۲۴

آداب و رسوم………………………………………………………………………………… ۲۵

انواع جرائم خاص زنان…………………………………………………………………….. ۳۶

علل بزهکاری زنان………………………………………………………………………….. ۳۸

طبقه بندی بزهکاران………………………………………………………………………… ۴۱

طبقه بندی جرم شناسان……………………………………………………………………. ۴۱

بهداشت روانی و بزهکاری زنان………………………………………………………….. ۴۳

انحراف جنسی و مسائل جرم شناسی و روان شناسی کیفری………………………… ۴۵

انواع انحرافات جنسی………………………………………………………………………. ۴۷

ارتباط انحرافات جنسی با ارتکاب جرم از دیدگاه روانشناسان……………………… ۵۰

از انتقام خصوصی تا کیفر عمومی……………………………………………………….. ۵۳

حقوق بزه دیدگان………………………………………………………………………….. ۵۳

آیا از نظر جرم شناسی توجیه شده اند؟…………………………………………………. ۵۴

طرق آلودگی زنان………………………………………………………………………….. ۵۵

جرایم مربوط به اعمال منافی عفت………………………………………………………. ۵۶

فصل دوم: جرایم مربوط به مواد مخدره و افیونی……………………………………… ۵۷

فصل سوم: سرقت…………………………………………………………………………… ۵۸

حمایت از بزه دیده در سیستم عدالت کیفری………………………………………….. ۵۸

حمایت کیفری از زنان بزه دیده در قوانین کیفری ماهوی ایران                          ۶۰

حمایت کیفری از تمامیت جسمانی زنان بزه دیده…………………………………….. ۶۱

نمونه هایی از خشونت علیه زنان بزه دیده نمونه ۱……………………………………. ۶۲

نمونه ۲……………………………………………………………………………………….. ۶۳

نمونه ۳……………………………………………………………………………………….. ۶۴

نمونه ۴……………………………………………………………………………………….. ۶۷

نمونه ۵……………………………………………………………………………………….. ۷۰

نمونه ۶……………………………………………………………………………………….. ۷۱

نظر شعبه دیوان در نقض رای دادگاه……………………………………………………. ۷۱

نظر دوم شعبه دیوان در نقض رای دادگاه………………………………………………. ۷۲

نظر شعبه دیوان نقض رای دادگاه دوم…………………………………………………… ۷۳

نمونه ۷……………………………………………………………………………………….. ۷۳

نمونه ۸……………………………………………………………………………………….. ۷۴

منابع و مأخذ………………………………………………………………………………….. ۷۶

منابع

  • آشوری، دکتر محمد، آ. ج. ا چ ا
  • آنسل، مارک، دفاع اجتماعی ترجمه دکتر محمد آشوری
  • ایبراهمسن، دیوید، روانشناسی کیفری، ترجمه دکتر پرویز صانعی ج ۲
  • گسن، ریموند، جرمشناسی کاربردی، ترجمه دکتر مهدی کی نیا
  • دانش ، تاج زمان، مجرم کیست؟ جرم شناسی چیست؟
  • کار، مهرانگیز، خشونت علیه زنان در ایران
  • کی نیا. مهدی، روان شناسی جنائی.
  • حکمت، سعید، روانپزشکی کیفری.

۷۶ص

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   تحقیق حمایت از زنان بزه دیده و ارتباط آن با پزشک قانونی
دانلود:  
قیمت محصول:   12800 تومان
تعداد صفحه:   76 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<