امروز :یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
نام محصول:   پایان نامه بررسی و مقایسه رفتار اجتماعی جوانان معتاد و غیرمعتاد حدود سنی ۲۲ ساله شهر قزوین
کد محصول:   1448
قیمت محصول:   8800 تومان
تعداد صفحه:   62 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   387 کیلوبایت
پسورد:   ندارد
دانلود پایان نامه بررسی و مقایسه رفتار اجتماعی جوانان معتاد و غیرمعتاد حدود سنی 22 ساله شهر قزوین
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات.
دانلود:  
قیمت محصول:   8800 تومان
تعداد صفحه:   62 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود پایان نامه بررسی و مقایسه رفتار اجتماعی جوانان معتاد و غیرمعتاد حدود سنی ۲۲ ساله شهر قزوین

در این تحقیق به بررسی و مقایسه رفتار اجتماعی جوانان معتاد و غیرمعتاد حدود سنی ۲۲ ساله شهر قزوین پرداخته شده، که زمینه عنوان شده عبارتند از رفتار ضد اجتماعی در بین جوانان معتاد بیشتر از جوانان غیر معتاد است که جامعه مورد مطالعه جوانان حدود سنی ۲۲ ساله شهر قزوين است که ۱۲۰ نفر عنوان نمونه انتخاب گردیده و آزمون m.m.p.l بر روی آن اجرا گردیده و مقیاس pd رفتار خود اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است و بعد از بدست آوردن نمرات از این پرسش نامه که دارای ۱ سؤال در گزینه ای بله و خیر است.

نمره گذاری این آزمون از طریق کلید صورت می گیرد که جهت آزمون فرضیه از روش آماری t متغیر مستقل استفاده گردیده که نتایج بدست آمده نشان می دهد که رفتار ضد اجتماعی در بین جوانان معتاد بیشتر از جوانان غیر معتاد است و بین دو گروه از لحاظ رفتار ضد اجتماعی تفاوت وجود دارد و سطح معنی داری آن برابر ۵% است.

مقدمه

در اکثر جوامع بشری چه از جنبه تاریخی و چه در زمان معاصر، نهادهای اساسی در شکل گیری شخصیت افرادی موثر می دانند که عبارتند از: اجتماع، خانواده، مدرسه و مذهب، ممکن است عواملی مانند وسایل ارتباط و تبلیغات و ایدئولوژیهای خاص تاثیر این نهادها را تا حدودی تحت الشعاع قرار داده باشد لیکن به هر تقدیر تاثیرات بنیادی این نهادها را در افراد و اجتماعات نمی توان نادیده گرفت و شناخت این عوامل، بویژه در رابطه با بهداشت و سلامت روانی امری ضروری است منش یا شخصیت اخلاقی انسان قسمتی از کل شخصیت اوست که گاهی انسان خود را هیچ وقت با جامعه و اجتماع وفق نمی دهد و گاهی اوقات رفتارهای غیر رفتارهای عرف جامعه انجام می دهد که به رفتار ضداجتماعی معروف است.

و گاهی اوقات رفتار غیر اجتماعی که تجارب تلخ و تعارضهایی دائمی او با اولیا او را به طرد تمام رفتارهای انسان و تاثیرات مطلوب دیگران مصمم کرده است. اما افراد دیگری نیز در اجتماع هستند که با هوش و موفق بوده قانون شکنی و یا رفتار ضد اجتماعی را  نیز نکرده اند، ولی گاهی به اندازه های نسبت به سرشت دیگران بی تفاوتند که گمان می رود در زیر این صورتک و نقاب به اندازه افراد بی اخلاق هستند این افراد به عنوان افرادی هستند که رفتار ضد اجتماعی از خود نشان می دهند اگر بخواهیم این ریشه ها و علل ایجاد منش ضد اجتماعی را بشناسیم باید به سد عامل مهم توجه کنیم.

بیان مسئله

اعتیاد عبارت است از وصفی که در اثر تکرار استفاده از ماده یا موادی طبیعی یا مصنوعی ایجاد می شود ،که دراین حال فرد وابستگی جسمی وروانی به آن مواد پیدا می کند وپس از گذشت زمان قطع این وابستگی دشوار است ،براساس این مفهوم وابستگی به مواد یا سوءمصرف داروی را جانشین واژه اعتیاد کرد که این رفتار جزءرفتارضد اجتماعی به حساب می آیند که تعدادی از افراد شهر به دلایل مختلف درونی و بیرونی از موادی استفاده می کنند که چون جنبه تعزیر یا تحریک دارد ،علی رغم مضار این مواد به آسانی قادر به ترک آنها نیستند .

سابقا”واژه معتاد معنی محدودی داشت و به کسانی گفته می شد که به الکل و مواد مخدر را بستگی داشتند این مطلبی شناخته شده بود که در حالات عاطفی ،شناختی و رفتاری انسان تغییرات عمده ایجاد می کنند و جزءرفتار غیر اجتماعی به حساب می آید و وابستگی روانی عبارت است از حالتی که فرد در استفاده از مواد به هدف لذت بردن احساس اجبار می کند این رفتار ،رفتار نادرست و ضد اجتماعی است .

اهمیت و ضرورت تحقیق

کوششهای جامعه برای پیشگیری و ممانعت از سوءمصرف داروهای اعتیاد آور باید عمدتا”به صورت آموزش کودکان ونوجوانان از طریق برنامه های آموزشی و تبلیغات در مدارس ورسانه های محلی جهت داده شود که این باعث شود رفتارهای ضداجتماعی و انحراف از جامعه کاهش می یابند چرا بیشتر جوانان و نوجوانان داروهای اعتیاد آور مصرف می کنند دلایل آن تقریبا”شبیه همان دلایلی است که در مورد سوءاستفاده است وعلت اصلی در استفاده زودهنگام نوجوانان است.

به طور کلی روان شناسان نگران سلامت جامعه به علت رفتارهای غیر اخلاقی معتادین در جامعه هستند و عنوان می کنند که افراد معتاد گاهی اوقات با رفتارهای ناپسند خود جامعه را مورد توجه خود قرار می دهند و به این فکر می اندازند که باید این رفتار ضداجتماعی را از بین ببرند امیداست با تحقیقات انجام شده بتوان این رفتار غیر اخلاقی را از جامعه خارج کرده که این تحقیقات در مراکز آموزشگاهی و نهادهای اجتماعی مورد توجه قرار می گیرد .

ویژگیهای شخصیتهای ضد اجتماعی

هروی کلک لی که یک بررسی کننده دراز مدت درباره این افراد ورفتارهای آنان است بعضی از این ویژگیها را در کتابی تحت عنوان نقاب سلامت روان توصیف کرده است (۱۹۶۴) .کلک لی شانزده ویژگی رفتار شخصیت ضداجتماعی را فهرست بندی کرده است . این شانزده ویژگی تحت سه گروه خصیصه آورده شده که عبارت است از :بی هدف بودن رفتار ضداجتماعی برانگیخته شده ،فقدان وجدان و احساس مسؤولیت نسبت به دیگران ،وفقر هیجانی .

بی هدف بودن رفتار ضداجتماعی برانگیخته شده

جرم ،برای مجرمان عادی ،معنی و مفهوم خاصی را به دنبال دارد . می توان فهمید که آنان چه عملی را انجام داده اند وبه چه دلیل .مثلا”می خواهند که سریعا”ثروتمند شوند ،وموقعیت کسب کنند . گرچه بسیاری از این رفتارها مورد تایید نیستند ولی انگیزه هایی قابل فهم دارند .ولی جرمهای افراد ضداجتماعی اغلب به نظر بی هدف ،تصادفی ،وتکانه ای می رسد .نه خود می تواننددرک کنند ونه دیگران قادرند بفهمند که چرا وبه چه دلیل این افراد عمل خاصی را مرتکب شده اند .به نظر می رسد که آنان به دلیل یک هدف منطقی برانگیخته نشده اند ،بلکه بیشتر به صورت تکانه ای رفتار منحرفی را مرتکب شده اند .

فقدان وجدان و احساس مسؤولیت نسبت به دیگران

نبود شرم یا پشیمانی برای کارهای بد گذشته ،از هر قبیل ،وهراندازه که ناپسند باشند،از متداولترین ویژگیهای افراد ضداجتماعی است .آنان فاقد وجدان اخلاقی اند وبدین ترتیب ،هیچ توجهی به حقوق دیگران ندارند (هیر،۱۹۸۰ ).بنابراین ،روابط آنان با دیگران کاملا”سطحی و به منظور بهره برداری ازآنان است .آنها توانائی عشق و وابستگی دائمی را نداشته نسبت به عطوفت ،مهربانی ومحبت تاثیر ناپذیرند . بی شرمانه دروغ می گویند ،وبی رحمانه نسبت به کسانی که به آنها اعتماد کرده اند ،تعدی و ظلم می کنند.

عمق احساسات

یکی از تفاوتهای عمده که شخص بهنجار مجرم را ازیک فرد مبتلا به شخصیت ضداجتماعی متمایز می سازد ،عمق احساسات تجربه شده آنهاست به نظر می رسد که مجرمان عادی همان هیجاناتی را که سایر افراد عادی خواهند داشت ،تجربه می کنند ،ولی تجربه هیجانی افراد ضداجتماعی بسیار سطحی است . رفتار افراد ضداجتماعی به نحوی است که گوئی قادر به ادامه عشق ،خشم ،اندوه،لذت ،وناامیدی نیستند . در واقع ،ناتوانانی آنان در تجربه هیجانی ممکن است به طور معنی دار با فقدان وجدان اخلاقی آنها در رابطه باشد . به همین دلیل به سهولت حقوق دیگران را پایمال می سازند .

اختلال شخصیت وابسته

ویژگی اصلی اختلال شخصیت وابسته ،درگیری با مسئله پذیرفته شدن از طرف دیگران است . برای رسیدن به این مقصود به دیگران اجازه می دهند تا تصمیمات عمده را برایشان اتخاذ کنند ،فعالیتهای مهم را به آنها دیکته نمایند ،ومسئولیتهای لازم در موارد با اهمیت زندگی را به عهده بگیرند . افراد مبتلا به این اختلال غالبا”تسلیم خواستها ،باورها و تصمیم گیریهای همسر و والدین یا دوستان می شوند .آنان احتیاجات و خواستهای دیگران را بر خواستها و تمایلات خود ترجیح می دهند وبه دلیل وابستگی شدید به دیگران می ترسند که اگر خواستهای خودرا اظهار کنند روابطشان با آنها به مخاطره افتد .

این افراد چه از نظر بدنی ،بد رفتاریهای دیگران را تحمل می کنند ،زیرا می ترسند که از جانب دیگران مورد طرد و رهاشدگی واقع شوند . هنگامی که تنها هستند رنج ،مشقت ،بیچارگی وناراحتی شدید ی احساس می کنند ودر نتیجه در جستجوی یک مصاحب و همنشین به هر قیمتی که باشد برمی آیند .آنان فاقد اعتماد به نفس هستند و اغلب به خودشان عنوان احمق یا بیچاره می دهند شیوع این اختلال در زنان بیش از مردان است.

اختلال شخصیت وسواسی

اختلال شخصیت وسواسی از طریق یک کوشش فراگیر و گسترده برای کمال طلبی در مقایسه با دیگران مشخص می شود .آنان درانجام دادن کاری هرقدر هم که نتیجه آن عالی باشد راضی و خشنود نیستند . بنابراین همواره ناتوانی خود را دررسیدن به استانداردهای قابل دسترسی پیش بینی می کنند . غالبا”کارهای مهم را ناتمام رها ساخته ،زمان کمی برای کارهایی که مستلزم وقت زیاداست ،صرف می کنند .آن گاه از این کار دست کشیده وآن را معوق می گذارند .

گرچه ارزش بسیار برای سودمندی کار و روابط بین اشخاص قائل اند ،اما در کارها،قوانین وبرنامه ها ،درگیر جزئیات می شوند .آنان در تصمیم گیریهای خود زحمت و دردسر زیادی احساس می کنند ودر رها ساختن ،وبه تعویق انداختن کارهای لذت بخش بسیار خوب عمل می کنند آنان در ابراز هیجان دچار اشکال اند ودر نظر دیگران ،افرادی رسمی ،سختگیر ،جدی ،وظیفه شناس ومبادی آداب هستند این اختلال عموما”در هردو جنس وجود دارد هر چند تا حدی شیوع آن در مردان بیشتر است .

اختلال شخصیت انفعالی – پرخاشگری

مشخصه اصلی اختلال شخصیت انفعالی – پرخاشگری عبارت است از :مقاومتی خاص در برابر اجرای الزامات شغلی و اجتماعی . این مقاومت مستقیما”ابراز نمی گردد،بلکه شخص مبتلا ترجیح می دهد که آن را به صورت انفعالی مانند به تعویق انداختن ،وقت تلف کردن ،سر سختی و لجاجت به خرج دادن ،بی کفایتی و ناشایستگی نشان دادن ،ندانم کاری کردن وفراموش کردن (که از همه شایعتر است )به کار بندد.

کارمندی که از طرف رئیس اداره اش ماموریتی به وی محول می شود که دوست ندارد بی میلی و نارضایتی یا ناتوانانی خود در انجام آن ماموریت را به طور مستقیم اظهار نمی کند ،بلکه با گفتن جملاتی مانند “واقعا”دراین باره به من تحمیل شده است ،”یا ” من در این زمینه مهارت کافی ندارم “،یا “این کار در واقع وظیفه شخص دیگری است نه من ،”میل باطنی خود را ابراز می نماید . در نتیجه ممکن است ترجیح دهد که بخشهای ساده آن کار را نادرست به کار بندد ،یا انجام دادن آن کار را به تاخیر اندازد ،یا نحوه اجرای آن را همواره فراموش کند . این کارشکنیهای غیر مستقیم ویژگیهای شخصیت انفعالی – پرخاشگری است زیرا پوششی هستند عاریتی برای پوشاندن دشمنی و خشم فرد .

فهرست مطالب

چکیده…………………………………………………………………………………………… ۱

فصل اول: کلیات تحقیق

مقدمه…………………………………………………………………………………………….. ۳

بیان مسئله……………………………………………………………………………………….. ۵

سؤال مسئله……………………………………………………………………………………… ۶

اهداف تحقیق………………………………………………………………………………….. ۶

اهمیت و ضرورت تحقیق…………………………………………………………………….. ۶

متغیرهای تحقیق……………………………………………………………………………….. ۷

فرضیه تحقیق…………………………………………………………………………………… ۷

فصل دوم: پیشینه و ادبیات تحقیق

ویژگیهای شخصیتهای ضد اجتماعی…………………………………………………….. ۱۰

علل رفتار ضد اجتماعی……………………………………………………………………. ۱۲

۱- زمینه خانوادگی و اجتماعی…………………………………………………………… ۱۲

۲- نارسائیهای یادگیری……………………………………………………………………. ۱۵

۳- رابطه وراثت و شخصیت ضد اجتماعی…………………………………………….. ۱۷

بررسی دوقلوها………………………………………………………………………………. ۱۷

بررسیهای فرزند خواندگی…………………………………………………………………. ۱۸

اضافه بودن کروموزوم y…………………………………………………………………… 19

بد عملکرد فیزیولوژیائی……………………………………………………………………. ۲۰

مثالی وحشتناک از اختلال شخصیت ضد اجتماعی…………………………………… ۲۲

خلاصه ای از بحث و بررسی اختلال شخصیت ضد اجتماعی………………………. ۲۷

اختلال سلوکی………………………………………………………………………………. ۲۹

نمونه هائی از اختلال سلوکی……………………………………………………………… ۳۰

نوجوان آشفته………………………………………………………………………………… ۳۳

اختلالات مربوط به طبقه سوم…………………………………………………………….. ۳۵

الف) اختلال شخصیت اجتنابی (دوری گزین)…………………………………………. ۳۶

ب) اختلال شخصیت وابسته………………………………………………………………. ۳۷

ج- اختلال شخصیت وسواسی……………………………………………………………. ۳۸

د- اختلال شخصیت انفعالی – پرخاشگری…………………………………………….. ۳۹

درماندگی آموخته شده…………………………………………………………………….. ۴۰

یاد گرفتن درماندگی……………………………………………………………………….. ۴۱

فصل سوم: روش تحقیق

جامعه مورد مطالعه………………………………………………………………………….. ۴۴

حجم نمونه…………………………………………………………………………………… ۴۴

روش نمونه گیری…………………………………………………………………………… ۴۵

ابزار اندازه گیری در تحقیق حاضر……………………………………………………….. ۴۵

روش تحقیق………………………………………………………………………………….. ۴۷

روش آماری مربوط به زمینه……………………………………………………………….. ۴۷

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها و یافته های تحقیق

مقدمه………………………………………………………………………………………….. ۴۹

تحلیل یافته های تحقیق…………………………………………………………………….. ۵۰

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری

بحث و نتیجه گیری…………………………………………………………………………. ۵۵

پیشنهادات…………………………………………………………………………………….. ۵۸

محدودیت های پژوهش……………………………………………………………………. ۵۹

منابع و مأخذ

فهرست منابع و مأخذ……………………………………………………………………….. ۶۰

ضمائم

پرسشنامه M.M.P.L و بررسی مقیاس رفتار ضد اجتماعی…………………………… ۶۲

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   پایان نامه بررسی و مقایسه رفتار اجتماعی جوانان معتاد و غیرمعتاد حدود سنی ۲۲ ساله شهر قزوین
دانلود:  
قیمت محصول:   8800 تومان
تعداد صفحه:   62 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<