امروز :جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
نام محصول:   تحقیق بررسی تأثیر رضایتمندی شغلی معلمان با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی منطقه ۸ آموزش و پرورش شهر تهران
کد محصول:   311
قیمت محصول:   9800 تومان
تعداد صفحه:   33 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   173 کیلوبایت
پسورد:   ندارد
دانلود تحقیق بررسی تأثیر رضایتمندی شغلی معلمان با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی منطقه 8 آموزش و پرورش شهر تهران
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات.
دانلود:  
قیمت محصول:   9800 تومان
تعداد صفحه:   33 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود تحقیق بررسی تأثیر رضایتمندی شغلی معلمان با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی منطقه ۸ آموزش و پرورش شهر تهران

رضایتمندی شغلی معلمان از عوامل مهمی است که پیوسته در توسعه تکنولوژیک مورد توجه قرار می گیرد، مطالعه و بررسی تاریخچه توسعه و تحول جوامع تکنولوژیک نشان می دهد که رضایتمندی شغلی نیروی انسانی ماهر و تعلیم یافته در تبدیل جوامع به جوامع تکنولوژیک تأثیر انکار ناپذیری داشته است. از آنجا که هر فردی سعی دارد شغلی را انتخاب کند که علاوه بر تأمین نیازهای مادی از نظر فردی – اجتماعی و روان شناختی نیز او را ارضاء نماید. بدین لحاظ برای نیل به این هدف یعنی گماردن افراد در مشاغل مناسب مطالعه خصوصیات فردی و اجتماعی و روان شناختی نیروی انسانی لازم و ضروری است.

در غیر این صورت، با سپردن مشاغل به افرادی که با علاقه ای به انجام شغل مورد نظر ندارند و یا فاقد رضایتمندی شغلی لازم برای انجام آن هستند علاوه بر آنکه فردی ناشایست بر سر کاری گمارده می شود، بلکه موجب تغییر در سطح آموزشگاه نیز می گردد. تحول در آموزش مشکلات فراوانی را در تصمیم گیری مناسب شغلی و حرفه ای به وجود می آورد. به عنوان مثال می توان گفت تنوع و تعدد حرف و مشاغل و نیز پیچیده بودن روابط بین افراد، طرح ریزی حرفه ای و انتخاب شغل و رضایتمندی شغلی مفاهیمی هستند که معطوف به آموزش اند.

تحقیق حاضر به بررسی تأثیر رضایت مندی معلمان با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان ابتدایی اختصاص دارد. اگر رضایتمندی شغلی به شکل صحیح مطالعه و بررسی شود با توجه به نتایج به دست آمده برای دستیابی به آن، طرح ریزی شده و بر اجرای طرحها نظارت شود، منافع چندگانه عام و خاص برای آموزش و پرورش به همراه خواهد داشت.

رضایتمندی شغلی و پیشرفت تحصیلی

در دنیایی که هر روز به سوی تکنولوژی گام برمی دارد و در دنیایی که هر فردی برای داشتن زندگی در آن نیاز به کار کردن دارد، آیا ضروری است که مدیران و برنامه ریزان بخش آموزش، با خواستها و ملاکهایی که یک فرد در زمینه عوامل رضایتمندی شغلی با آن روبروست آشنا شوند؟ آیا شناخت خواستهای معلمان می تواند منجر به تغییر سطح پیشرفت آموزش و تحصیلی دانش آموزان گردد؟ آیا وقتی معلمی برای شغل خود ارزش و اعتبار قائل شود و با اهمیت آن را واقعاً دریابد، این فرآیند به تغییر سطح رضایتمندی شغلی او و تغییر سطح پیشرفت آموزش و تحصیلی دانش آموزان می انجامد؟ و از همه مهمتر اینکه آیا همیشه رضایتمندی شغلی موجب پیشرفت آموزش بالا می شود یا خیر؟

مهمترین مسأله تلاش در جهت انجام مطالعه هدفمند و معطوف به رضایتمندی شغلی در راستای پیشرفت تحصیلی است. یعنی شناخت علمی فرآیند متغیر مستقل، بر متغیر وابسته، در شرایط تعدیل کننده و … در بحث رضایتمندی شغلی و پیشرفت دانش آموزان. آنچه در پی می آید جزئیات کوشش پژوهشگر است برای شناسایی و سنجش میزان رضایتمندی شغلی معلمان و پیشرفت تحصیلی و در نهایت ارائه استراتژیهای مناسب برای بهبود وضعیت موجود در خصوص جامعه هدف تحقیق.

هدف از تحقیق و علت انتخاب موضوع

هدف پژوهش حاضر مطالعه شرایط رضایتمندی شغلی معلمان بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی است. نتایج تحقیق منعکس کننده بخشی از رضایتمندی یا نارضایتمندی گروههای خاصی از کارکنان است و به عبارت دیگر بیانگر احساسات کارکنان در خصوص کارشان است که این احساسات مربوطه به کدام بخش از رضایتمندی شغلی می شود، پیشرفت تحصیلی بیشتر از کدام بخش از رضایتمندی تأثیر خواهد پذیرفت و به چه عاملی مربوط می شود. جنبه های وابسته به ابزار سنجش عبارتند از کار، سرپرست، همکار، ترفیع و دستمزد که مبانی رضایتمندی شغلی را شامل می شود.

این رو هدف اساسی از انجام پژوهش حاضر مطالعه ارتباط رضایت مندی با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی است. گرچه رضایتمندی شغلی همواره ذهن مدیران را به سوی خود معطوف داشته، اما همیشه مورد تجزیه و تحلیل دقیق و کندو کاو علمی قرار نگرفته است. مهمترین هدف این پژوهش سنجش میزان رضایتمندی شغلی و در نهایت کاربرد مؤثر رضایتمندی شغلی معطوف به پیشرفت تحصیلی است.

با وجود آنکه مقصود اصلی این پژوهش بررسی رضایتمندی شغلی اعم از شناخت عواملی مانند کار، سرپرستی شغل، حقوق، مزایا، امکان ترفیع و رشد در شغل و نقش همکاران در این حوزه از یکسو و درک عوامل معطوف به سطح واحد (میزان نیل به هدف نسبت به نیروی انسانی و میزان رضایتمندی ذینفعان اصلی نسبت به نیروی انسانی) از سوی دیگر است. اما در این میان ایجاد حساسیت در مدیران شرکت از ناحیه درک بیشتر پیامدهای عدم رضایتمندی شغلی و همچنین بسترسازی جهت اثرگذاری بر ادراک و طرز تلقی کارکنان نسبت به تلاشهای شرکت در جهت اهمیت دادن به منابع انسانی و اولویت بدنی رضایتمندی شغلی معطوف به پیشرفت تحصیلی است.

اهمیت و ضرورت موضوع تحقیق

رضایتمندی شغلی معلمان مفهومی است که به مشخص کردن برنامه ریزی های مهم جامعه و وضعیت اجتماعی، سبک زندگی و ضوابط خانوادگی، بهداشت و درمان و نیازهای آموزشی تأثیرگذار است. از آنجا که رفتار فرد توسط تعامل میان شغل او با ویژگیهای محیطی – شغلی تعیین می شوند، چنین تعاملات فرهنگی میان افراد و محیط آنها به انتخاب شغلی با ثبات تر، پیشرفت شغلی بیشتر، دست یابی به رضایتمندی بیشتر و سرانجام آموزش مؤثر منجر می شود. اغلب بزرگسالان بیشتر اوقات خود را در محل کار می گذرانند، پس تعجب آور نیست که مشاغل یا حرفه ها منبع مهم در بهداشت روانی – اجتماعی نقش مؤثر ایفا کنند بنابراین بررسی رضایتمندی شغلی علیرغم اهمیت در آموزش برای بهداشت روانی معلمان از اهمیت بالای پژوهشی برخوردار است.

رضایتمندی شغلی نیروی انسانی

از سوی دیگر، رضایتمندی شغلی نیروی انسانی بعنوان استراتژیک ترین عامل سازمانی آموزش و پرورش نقش ویژه ای در آموزش دارد. به طوریکه متون جدید ارزش هر سازمان را معادل ارزش کارکنان آن می دانند. اگر با نگرشی واقع بینانه به سازمانهای موفق نظری بیفکنیم متوجه خواهیم شد که تنها و تنها سازمانهای تکنولوژیک که به منابع انسانی توجهی عمیق داشته اند. به توفیق واقعی دست یافته اند.

امروزه منابع انسانی چه به لحاظ مهارت ها و توانایی ها و چه به لحاظ تفکرات، ارزشها، نیازها و خواسته ها با گذشته متفاوت است و دیگر نمی توان با همان انگیزاننده های  ساده و غیر پویای گذشته، انسان پیچیده امروزی را به تحرک و پویایی ترغیب نمود. بنابراین درک میزان رضایتمندی کارکنان از سازمانها و شناسایی عوامل انگیزاننده و نگهدارنده در دنیای امروز برای هر سازمانی متناسب با شرایط خاص خود ، مهم به نظر می رسد که این اهمیت، ضرورت انجام این تحقیق را ایجاب نموده است.

رضایتمندی شغلی در آموزش

از آنجا که رضایتمندی شغلی در آموزش مفهومی پیچیده و چند بعدی است و عوامل مؤثر بر رضایتمندی شغلی در کار و آموزش تکنولوژیک به علت فقدان تعاریف و مفاهیم روشن از یکسو و تکثر و تفاوت فرهنگ ها و محیط ها متفاوت تکنولوژیک از سوی دیگر بسیار گسترده و فراوانند، از این رو انجام پژوهش عملیاتی براساس مفاهیم نظری به شاخصهای آن در فرآیند علمی و تجربی فعالیتی تازه محسوب می شود.

مطالعه موردی پیشرفت تحصیلی، زاویه ای دیگر از آموزش به حساب می آید که پژوهش در حیطه آن گامی مهم تلقی می شود. از جهت دیگر پاسخ به سؤالات کارشناسان آموزش ابهامات فرآیند نظامدار در زمینه تغییر سطح آموزش و افزایش آن را مرتفع خواهد ساخت. زمینه های بسط و توسعه پژوهش در سایر منابع تحقیقی نیروی انسانی و پیشرفت و آموزش را امکان پذیر می سازد. در بخش میانی نظری پژوهش، هدف پژوهشگر ذکر مهمترین تعاریف، مفاهیم و نظریه های رایج و عوامل و روشهای ارزیابی رضایتمندی شغلی معلمان بوده است.

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات تحقیق

مقدمه. ……………………………………………………………………………………….. ۲

بیان مسأله …………………………………………………………………………………… ۴

هدف از تحقیق و علت انتخاب موضوع ……………………………………………………….. ۵

اهمیت و ضرورت موضوع تحقیق ……………………………………………………………… ۶

فرضیه تحقیق ………………………………………………………………………………… ۸

تعریف واژه ها (اصطلاحات) ………………………………………………………………… ۸

فصل دوم: ادبیات و پیشینه تحقیق

مبانی نظری و رضایتمندی شغلی معلمان  ………………………………………………… ۱۱

تعاریف رضایت شغلی ………………………………………………………………………. ۱۱

عوامل ساختاری رضایت شغلی ……………………………………………………………. ۱۴

همبسته های رضایت شغلی به عوامل محیطی ………………………………………….. ۱۸

– سطح شغل ………………………………………………………………………………. ۱۸

– محتوای شغل …………………………………………………………………………….. ۱۸

همبسته های رضایت شغلی به عوامل شخصی …………………………………………. ۱۹

نتایج رضایت از شغل ……………………………………………………………………….. ۲۰

الف- رضایت و ترک خدمت ………………………………………………………………….. ۲۰

ب- رضایت از شغل و غیبت از کار ………………………………………………………….. ۲۱

ج- رضایت و عملکرد ………………………………………………………………………… ۲۱

د- تأثیر رضایت شغلی بر سازمان ………………………………………………………….. ۲۲

پیامدهای نگرشهای مطلوب شغلی ……………………………………………………….. ۲۳

باروری ………………………………………………………………………………………. ۲۳

عوامل رضایت حرفه ای …………………………………………………………………….. ۲۳

مسائل حل نشده در رضایت شغلی ……………………………………………………… ۲۴

علل اساسی رضایت از شغل ……………………………………………………………… ۲۶

منابع در محتوا ………………………………………………………………………………..

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   تحقیق بررسی تأثیر رضایتمندی شغلی معلمان با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی منطقه ۸ آموزش و پرورش شهر تهران
دانلود:  
قیمت محصول:   9800 تومان
تعداد صفحه:   33 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<