امروز :سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
نام محصول:   تحقیق رضایت شغلی فرهنگیان اصفهان
کد محصول:   252
قیمت محصول:   5800 تومان
تعداد صفحه:   49 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   184 کیلوبایت
پسورد:   ندارد
تحقیق رضایت شغلی فرهنگیان اصفهان
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات.
دانلود:  
قیمت محصول:   5800 تومان
تعداد صفحه:   49 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود تحقیق رضایت شغلی فرهنگیان اصفهان

یکی از جنبه های رضایت شغلی فرهنگیان که معمولاً نادیده انگاشته می شود، سلامت کارمند است، تحقیقات زیادی نشان داده است که افراد ناراضی از شغل خود مستعد ابتلا به مرضهای گوناگون هستند که دامنه این نوع بیماریها از سر درد تا بیماریهای قلبی کشیده می شود.

یکی از تحقیقات نشان می دهد که برای پیش بینی وضع فیزیکی فرد، رضایت شغلی از جمله شاخص هایی است که به مراتب مؤثرتر از دخانیات عمل می کند. طبق این تحقیقات نارضایتی از شغل تنها یک پدیده روانی نیست. فشار روانی که در نتیجه نارضایتی بر فرد وارد می شود می تواند وی را مستعد و پذیرای بیماریهایی چون حمله قلبی نماید. از نظر مدیریت این بدان معنی است که اگر عدم رضایت شغلی فرهنگیان به افزایش غیبت و جابجایی کارکنان منجر نشود و باز هم باید سعی کنند که موجبات رضایت شغلی آنان را فراهم آورند. زیرا بدین طریق هزینه ها پزشکی و از دست دادن بی موقع کارمندان ارزشمند پائین می آید.

از دیگر تأثیراتی که این پدیده دارد اثری است که بر کل جامعه خواهد داشت. هنگامی که کارکنان و اعضای سازمان از کار خود لذت می برند، زندگی خصوصی آنان (در خارج از سازمان) بهبود می یابد. بر عکس یک کارمند ناراضی نگرش منفی را با خود به خانه خواهد برد. بعد از همه اینها مزایای حاصل از رضایت شغلی کارکنان سازمان به همه افراد این مرز و بوم خواهد رسید. کارکنانی که از شغل خود راضی هستن در جهت رضایت شهروندان قدم بر می دارند. این افراد نگرشی مثبت تر به زندگی می دهند و از نظر روانی جامعه را سالم تر می نماید (رابینز، ۱۹۹۸).

سازه های رضایت شغلی

بهره وری که یکی از سازه های رضایت شغلی فرهنگیان می باشد و از عمده ترین مسایل هر سازمانی است به طور روز افزون مورد توجه مدیریت سازمانی قرار گرفته است. ارزیابی کارآیی سازمانها از آن روی دارای اهمیت است که مدیریت هر سازمانی را بر روند امور واقف ساخته و به این وسیله فاصله تا هدف را اندازه گیری می کند. بحث رضایتمندی شغلی که ارتباط مستقیم و محکمی با کارآیی و بهره وری دارد مورد توجه خاص مدیران می باشد امروزه ثابت شده است هر اندازه مدیران سازمانها نسبت به رضایتمندی شغلی و مسائلی از این دست وفق بیشتری داشته باشند بهتر می توانند با برنامه ریزی منطقی علاوه بر افزایش سطح رضایت کارکنان مجبات ارتقاء بهره وری را فراهم آورند.

اکثر سازمانها نیروهای انسانی کارآمد را سرمایه ای با ارزش تلقی نموده سعی در رضایت و نگهداری آنان داشته و در این سالانه مبالغ زیادی هزینه می کنند. در کلیه مؤسسات اعم از اقتصادی، فرهنگی، بازرگانی، صنعتی نیروی انسانی عامل اصلی ادامه فعالیت می باشد.

نیروی انسانی – رضایت شغلی کارکنان

بحث نیروی انسانی در همه سطوح و بخش های جامعه و نیز بحث رضایت شغلی فرهنگیان از اهمیت شایانی برخوردار است. اما این اهمیت در سازمانهای فرهنگی به دلیل حساسیت و ماهیت ویژه این گونه سازمانها بسیار اساسی تر می باشد، زیرا نتیجه کار این گونه سازمانها مستقیم و غیر مستقیم بر روی بافت اعتقادی و نگرشها و طرز تلقی های آحاد جامعه اثر می گذارد.

ادارات و سازمانهای فرهنگی همچون دیگر سازمانهای بروکراسی وظایف شان را توسط واجدهای صف و ستاد و با بهره گیری از امکانات و تجهیزات به انجام می رساند اما تفاوت اساسی این سازمانها با دیگر ادارات و سازمانها در این است که قسمت عمده کارش را با نیروی انسانی انجام می دهد. از طرف دیگر سایر سازمانها اغلب به رفع مسایل و نیازمندی های عادی و روزمره مراجعه کنندگان می پردازند. در حالی که سازمانهای فرهنگی اغلب با هدف برآورده نمودن نیازهای فرهنگی، علمی، معنوی و اعتقادی مخاطبین تشکیل شده اند.

لذا تأثیر فعالیت های این گونه ادارات یا سازمانها تأثیرات عمیق تر و پایدارتری می باشد. این ویژگی منحصر به فرد اهمیت انجام پژوهش در خصوص بررسی وضعیت رضایت شغلی فرهنگیان این بخش را بیش از پیش آشکار می سازد زیرا چنانچه کارکنان این بخش فاقد انگیزه لازم برای انجام کار باشند موجبات رکود و احتمالاً انحراف سازمان را فراهم می کند. از طرف دیگر انجام این پژوهش علاوه بر کاربرد یافته ها از طرف مسئولین، دارای اهمیت علمی بوده و ورقی بر اوراق مطالعات علوم انسانی می افزاید. و می تواند مورد استفاده محققان و پژوهشگران قرار گیرد.

فهرست مطالب

فصل اول

۱- مقدمه …………………………………………………………………………………………. ۱

۲- بیان مسأله ……………………………………………………………………………………. ۵

۳- اهمیت مسأله ………………………………………………………………………………… ۶

۴- اهداف تحقیق ………………………………………………………………………………… ۱۶

۵- مفاهیم (تعاریف) ……………………………………………………………………………. ۱۶

۶- سؤالات و فرضیات ……………………………………………………………………………. ۱۷

فصل دوم

روش تحقیق ……………………………………………………………………………………… ۱۹

جامعه آماری …………………………………………………………………………………….. ۱۹

تعیین حجم نمونه ……………………………………………………………………………….. ۲۰

روش نمونه گیری ……………………………………………………………………………….. ۲۰

ابزار اندازه گیری ………………………………………………………………………………… ۲۱

پایایی ……………………………………………………………………………………………. ۲۱

اعتبار …………………………………………………………………………………………….. ۲۲

رضایت شغلی فرهنگیان ………………………………………………………………………..

تجزیه و تحلیل داده ها …………………………………………………………………………. ۲۳

فصل سوم

تحلیل توصیفی داده ها ………………………………………………………………………… ۲۶

سؤالات پژوهش ………………………………………………………………………………… ۲۷

فرضیات پژوهش ………………………………………………………………………………… ۳۵

بحث و نتیجه گیری …………………………………………………………………………….. ۳۸

کاربرد نتایج این تحقیق ………………………………………………………………………… ۴۶

پیشنهادهای پژوهش ………………………………………………………………………….. ۴۷

محدودیت های پژوهش ……………………………………………………………………….. ۴۷

منابع در محتوای صفحه …………………………………………………………………………

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   تحقیق رضایت شغلی فرهنگیان اصفهان
دانلود:  
قیمت محصول:   5800 تومان
تعداد صفحه:   49 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<