امروز :سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
نام محصول:   پایان نامه بررسی راههای مؤثر بر میزان افزایش رغبت و علاقه جهت مطالعه و تحقیق در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی
کد محصول:   785
قیمت محصول:   8800 تومان
تعداد صفحه:   58 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   235 کیلوبایت
پسورد:   ندارد
دانلود پایان نامه بررسی راههای مؤثر بر میزان افزایش رغبت و علاقه جهت مطالعه و تحقیق در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات.
دانلود:  
قیمت محصول:   8800 تومان
تعداد صفحه:   58 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود پایان نامه بررسی راههای مؤثر بر میزان افزایش رغبت و علاقه جهت مطالعه و تحقیق در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

در این تحقیق به بررسی راههای مؤثر بر میزان افزایش رغبت و علاقه به مطالعه در بین دانشجویان می باشد. ایجاد علاقه به مطالعه و تحقیق و تشویق آن مدت زمان طولانی است که در سر لوحه برنامه های توسعه و پیشرفت کتاب قرار گرفته است. اگر چه دانستن آمار بی سوادان دنیا آسان است اما اطلاعاتی مناسب از بزرگسالان با سوادی است که دست به مطالعه کتاب، مجله، روزنامه نمی توانند و از تعداد شاگردان مدارسی که غیر از کتابهای درسی مطالب دیگری نمی خوانند در دست نیست.

چرا که خواندن و مطالعه به یک نوع ختم نمی شود بلکه دارای انواع زیادی است که از طرفی عادت به مطالعه با در نظر گرفتن گروه سنی، سطح آموزشی و زمینه های فرهنگی و اجتماعی بسیار متفاوت است (استیگر، ترجمه شکوفی ۱۳۷۷).

اهمیت و ضرورت مطالعه

در دنیای امروز متغیر قرن بیستم که در هر لحظه در زمینه های متفاوت علمی، هنری، سیاسی، اقتصادی و … یک اتفاق تازه ای پدید می آید اهمیت و ضرورت مطالعه نمودار می شود در این عرصه پر ماجرا انسانها هستند که رقابت می کنند. کتاب و مطالعه و تحقیق در جهان کنونی دیگر کار افراد ویژه ای نیست، حجم اطلاعات و مطالب در شاخه های علمی مختلف به گونه ای است که حتی برای رفع کوچکترین نیاز فردی و یا شغلی باید مقدار زیادی وقت صرف نمود امروزه به اثبات رسیده است کسی که سخن گفتن فرا گرفته باشد به مشکلات نامحدودی فائق آمده که قدرت بزرگترین رایانه های ساخت بشر را پشت سر نهاده است.

فرا گرفتن به کمال، مستلزم احراز عادت های تازه ای چه در نحوه اندیشه و چه در شیوه های عمل می باشد. امروزه بهبود اوضاع مطالعه و افزایش سرعت خواندن و درک مطلب یکی از اقدامات  مهم آموزش به حساب می آید. تحقیقات مربوط به مطالعه و تحقیق که تقریباً شاخه جدیدی از علم می باشد کلیه رمزهایی را از این امر فراهم آورده است  که هم برای فرد و هم برای جامعه مفید است.

علاقه به مطالعه و تحقیق

در این پژوهش علاقه به مطالعه و تحقیق به عنوان یک موضوع و مسأله اجتماعی در میان جامعه،‌ خصوصاً دانشجو مورد بررسی قرار می گیرد مطالعه به مثابه آئینه فرهنگ یک جامعه است به این معنا که مطالعه و تحقیق نمودن و اهمیت آن تا حد زیادی معرف فرهنگ آن جامعه است. مطالعه یک امر اکتسابی است که افراد از طریق مختلف و بر حسب شرایط و محیط اجتماعی و سیاسی خود کسب می کنند متأسفانه در کشور ما حتی در مراکز علمی و آموزشگاهی این مسأله از توجهات لازم و کافی برخوردار نیست (استیگر ترجمه شکوهی ۱۳۷۷).

در جهان متمدن همه کودکان به آموزشگاه می روند و برخی از آنها به دانشگاه راه می یابند و عده بسیاری که به آموزش رسمی ادامه نمی دهند با گوش دادن به برنامه های رادیویی و خواندن روزنامه و مجلات مورد علاقه خود به نحوی به مطالعه می پردازند. هر طرح کلی ناچار باید فشرده  و تا اندازه ای گزیده و چکیده باشد از بررسی کامل فعالیتهای مربوط – مطالعه به یک کتاب بزرگی پیرامون روانشناسی انسانی نیاز دارد تا که پیرامون انسان و طبیعت او به بررسی و پژوهش بپردازد (میس ترجمه فرهمند پور ۱۳۶۸).

پژوهشگر بر مبنای پژوهشها و تحقیقات انجام شود و منابع موجود در این رابطه مشتاق گشته که تحقیق در این زمینه در بین دانشجویان پسر و دختر رشته مدیریت و برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی (واحد رودهن) انجام دهد تا نقش عوامل مختلف و چتر فلسفی حاکم بر جامعه در این رابطه مشخص و معین نماید.

شناسایی مشکلات و راهکارها

انسان در پی آن است که تا سطح زندگی خود را حفظ و بهبود بخشد. خواست انسان تنها آن نیست که با فرزندان خود زندگی جاودانه کند. بلکه او می خواهد زندگی فرزندانش بهتر از زندگی خود او باشد، دانشجو می خواهد مطالعاتش در خدمت این سطح عالیتر زندگی می باشد و در لذت بردن از زندگی او را کمک کند (میس، ترجمه فرهمند پور ۱۳۶۸).

ضرورت و اهمیتی که تحقیقات در هر زمینه ای دارند بیانگر آن است که می تواند مسأله و مشکلات را هر چه بهتر شناسایی و راهکارهائی برای نشر و توسعه آنها ارائه داد. از آنجا که مطالعه و علاقه به آن نمایانگر فرهنگ و تمدن جامعه و دولت است لذا در این پژوهش تلاش می شود که با بهره گیری از تمامی امکانات و ابزار مناسب و با استفاده از منابع و کتب علنی مختلف سعی در روشن نمودن مسأله مورد تحقیق نمود تا مسبب حرکتی جهت دار به سوی رشد و پویایی در قشر محصل خصوصاً اقشار دانشجو  گردد. به نظر محقق مطالعه و تحقیق شیوه ای است هدایت گرانه و مرتبط با اطلاعات گوناگون که از طریق مختلف در فرآیند یادگیری برای هدفی خاص ایجاد می شود.

تأثیر کتابخانه ها در پیشرفت جامعه

جوامع پویا در ازدیاد کنابخانه ها سهمی دارند وجود کتابخانه منشاء پیشرفت جامعه و انتقال افکار و تجربیات و نجات کشورها از خطرات است کسانی که اوقات فراغت خود را به کتابخانه کسب می کنند از ضعف و پریشانی روح در امان هستند و آرامش بیشتری در زندگی دارند. کتابخوانی علاوه بر استفاده علمی و اخلاقی بهترین سرگرمی و تفریح سالم است. پیشرفت کشورها را می تواند به تیراژ کتابها و کیفیت آنها و مقدار مطالعه کنندگان مورد بررسی قرار داد.

همچنین می تواند گفت که کتاب رابطه مستقیمی با رشد فرهنگی آن جامعه دارد. برای هرچه بیشتر شرکت کردن دانش آموزان در مسابقات فرهنگی و هنری و نیز شرکت مداوم در کتابخانه های مدارس و یا کتابخانه های عمومی باید انگیزه مطالعه را در آنان ایجاد کنند همچنین کتابخانه های مدارس را در نظر شرکت دانش آموزان در آن فعال کرد. (رفوث و همکاران ترجمه فرازی ۱۳۷۵)

یکی از اموری که هر جوینده اهل علم و دانش با آنان سر و کار دارد و همواره در طول زندگی به آن نیازمند است مطالعه و تحقیق و تداوم و افزایش مطالعات و اطلاعات است. اگر علم و دانش اندک انسان با مطالعه و فراگیری و تحقیق و جستجو تکمیل نگردد و به آگاهی علم و دانش بگذرد و از حقایق یا عالم هستی با خبر و از آنها بهره مند گردد. در میان اقشار مختلف مردم کسانیکه به امر خطیر و ظریف تعلیم و تربیت و سازندگی و پرورش انسانها سر و کار دارند نیاز بیشتری به مطالعه و کسب علوم و معارف علمی و معنی دارند (رفوث و همکاران ترجمه زازی ۱۳۷۵).

کودک، کتاب، مطالعه

در عصر ما، ذکر این نکته که تا چه حد کتاب و کتابخوانی موجی برای رشد دینی، اخلاقی، فرهنگی و عقلانی آدمی است، نمی نماید. زیرا همه می دانند که کتابهای مفید و سودمند یکی از مهمترین ابزار رساندن پیام و استقلال فرهنگ و تمدن بشری به نسل دیگر است. با تأیید نقش مؤثر کتاب در زندگی فردی و اجتماعی و حرکات کمالی آدمی آنچه مهم است وجود نویسندگانی است که رسالت و تعهد خود را تسهیل و سیر صعودی کامل انسانی و ارج معنوی اش را احساس کنند و بدانند که چه و چگونه و برای چه کسی کتاب را می نویسند.

و بر خوانندگان است که بدانند چه کتابهایی بخوانند و چگونه بخوانند تذکر این نکته لازم و ضروری است که مبادا در میان ضرورت کتاب و کتاخوابی غلو کنیم زیرا باید تا آن حد به کتال خواندن اعتنا داشت که آدمی را از تفکر باز نگیرد و در حقیقت کتاب آدمی را از خود نگیرد (آشوری ۱۳۷۴).

نیازها و خواسته های کودکان

بزرگترها در انتخاب کتاب برای کودکان نیاز نیاز خداپسندانه جامعه بیشتر از نیازها و خواسته های کودکان در نظر دارند و هر یک ذوق و سلیقه ای خاص خود را دارند. و خوش آمدن و بد آمدن آنان از کتابی، غالب بر اساس تجربه و خواسته های بزرگسالی خودشان است به احتیاجات کودکان، حال آنکه با توجه به خصایص کودکان و نوجوانان و نیازهای این مراحل از زندگی آدمی، کتابی مفید است که محتوایش صلاح آنان را ابلاغ کند و مطلب آن چیزی باشد که در حضور بگنجد و با معاینه و مشاهده بتوان آنان را حاصل کرد شاید این نکته که گفته اند:

بچه ها را در حصار کتاب قرار دهید و با فزونی خاص زمینه را برای علاقمندی آنان به کتاب و کتابخوانی فراهم کنید برای آن است که آنچه به او ارائه می دهیم پسند بزرگترهاست. حال آنکه کودکان از بدو تولد مطلوباتی دارند که در پی آنها می گردند و آنها را می جویند اگرچه آنچه را که می خواهند به ایشان ارائه دهیم خود به مطالعه راغب خواهند شد آنچه مهم است این است که خواسته های کودکان هیچ گاه رها نشود و غیر از دنیای آنها چیزی موضوع قرار داده نشود. (آدله و درون، ترجمة صراف تهران ۱۳۷۴)

تدارک محیط مناسب برای مطالعه

ایجاد محیطی که برای مطالعه شخص شما مناسب باشد اهمیت بسیار دارد. عناصر تشکیل دهنده یک محیط کاملاً مناسب برای مطالعه و تحقیق برای همه یکسان نیست و هرکس باید خود آنها را کشف و تعیین کند. برای نیل به این مقصود ابتدا باید اطاقی مختص مطالعه تعیین کنید. اطاقی را انتخاب کنید که هر روز در هر صورت امکان در ساعتهای معینی از روز، در اختیار شما باشد، زیرا استفاده از یک مکان ثابت سبب آمادگی ذهنی برای تمرکز حواس در حین مطالعه می شود این اطاق باید دارای شرایطی باشد، آن باید از بروز هر صدا و سایر موجباتی که به از هم گسیختگی حواس می شود دور باشد.

جریان هوای تازه در اطاق تأمین باشد، درجۀ حرارت اطاق را ملایم نگهدارید و برای اطاق مطالعه نور مناسب در نظر بگیرید. میزی که برای مطالعه از آن استفاده می کنید باید راحت و به حد کافی بزرگ و جادار باشد، سطح میز نباید براق باشد چرا که این امر موجب انعکاس نور در چشم و سرانجام سبب خستگی شدید می شود، ایستایی را که موجب انحراف حواس است از روی میز بردارید. برای تحقیق باید محیطی و افرادی را انتخاب کنید که مناسب باشند، بدانید که آن محیط برای تحقیق کار شما محیطی مناسب است و یا آن افراد با شما همکاری دارند یا نه و اطلاعات کافی برای پاسخگویی به سؤالهای شما دارند (اونیس و موریس، ترجمنه آل رسول ۱۳۶۳).

اصول قبل از شروع مطالعه و تحقیق

تعیین دقیق هدف: انگیزه و هدف یکی از مهمترین، عوامل در هر امری است که روند آن را آسان و سریع می کند. بنابراین باید از آغاز مطالعه ای دقیق برای خود هدفی را مشخص کنیم تعیین مدت زمان مطالعه و تحقیق و مقدار مطالعه کتاب اولین اقدامی که بعد از تعیین هدف انجام می دهیم باید تعیین مدت زمانی باشد که می خواهیم مطالعه و تحقیق نمائیم. چه مقدار از کتاب و درجه زمانی و چه مدت زمانی و چند سؤال برای تحقیق.

انتخاب محیط مناسب: یکی از مهمترین عوامل یادگیری و تحقیق تمرکز حواس است. یعنی در هنگام مطالعه ذهن شما باید روی موضوع مورد نظر دقیق باشد و بر آن توجه کند تا با فرآیند یادگیری به خوبی انجام گیرد. و در هنگام تحقیق باید سعی کنید که در مورد موضوع مورد نظر صحبت کنید و از موضوع اصلی منحرف نشوید. اجتناب از پرخوری، سعی کنید قبل از شروع مطالعه، غذای زیاد و سنگین نخورید و با وضعیت جسمانی راحتی به مطالعه بپردازید. (سیف ۱۳۷۴)

اصول هنگام مطالعه و تحقیق

مطالعه فعالانه: دانش آموز یا دانشجوئی که به منظور یادگیری و به صورت هدفدار مطالعه و تحقیق می کند در واقع برای به نتیجه رسیدن و بهره بردن می کوشد برای یادگیری بهتر باید مطالعه را فعال کند و با کوشش مطالب بیاموزد و با دقت و توجه به امر تحقیق بپردازد. شما با گزینش نکته ها مهم، علامت گذاری، حاشیه نویسی. خلاصه نویسی، حل تمرین ها می توانید خود را فعال و پویا نمائید. حفظ تمرکز و آرامش هنگام مطالعه و تحقیق: مهمترین راه برای درک مطالب، این است که از هیجان زدگی در زمان مطالعه اجتناب ورزید زیرا این امر منجر به عدم تمرکز و در نتیجه عدم فهم مطالب می شود.

تقویت حافظه و استراحت: برای درک و فهم فرایند مطالعه باید حافظه خود را از طریق روشهای گوناگون فیزیولوژیکی و فکری تقویت نمائید و با استراحت کوتاه خستگی را رفع و بحران فشار را کم کنید. تخمین مقدار دشواری مطالب و زمان مطالعه و تحقیق: مقدار زمانی که برای مطالعه کتاب و یا تحقیقی که در اختیار دارید و میزان دشواری کتاب و یا آن تحقیق مورد نظر را تخمین بزنید. توجه به هدف شما از مطالعه کتاب و میزان دشواری مطالب شما در طرح یک برنامه مناسب و کنترل صحیح روش مطالعه کمک می کند به طور کلی هدف از خواندن و یا هدف از تحقیق باید مشخص و به مبنای اصول و قواعد خاص انجام گیرد (نصرت ۱۳۷۱).

خواندن به عنوان یادگیری

فرق بین یادگیری توام با آموزش و یادگیری به واسطۀ خود کشف کردن، کسب اطلاعات بیشتر یادگیری است و به این طریق آنچه را که انسان قبلاً نمی دانسته است یاد می گیرد. اما دو تفاوت مهم بین این دو نوع یادگیری وجود دارد. مطلع شدن از چیزی صرفاُ به معنی دانستن آن است، آگاهی داشتن یعنی آشنایی با تمام جوانب مطلبی که چرا چنین است، روابطش با دیگر حقایق چیست؟ این روابط از چه نظر متفاوت و از چه نظر یکسانند و غیره. این تصاویر مطالع شدن و آگاهی یافتن مانند تفاوتهای به خاطر آوردن و توانایی توضیح دادن این موجود است. تفاوت این دو نوع یادگیری در بدو امر تفاوتی است در مطالبی که فراگیر روی آنها کار می کند به طور خلاصه هنر خواندن شامل مقام مهارتهایی می شود که برای کشف و فهمیدن بدون کمک دیگران ضرور است. (آلدلروون دورن، ترجمه صراف تهرانی ۱۳۷۱)

فعالیت و خواندن

منظور از خواننده کسی است که قسمت زیادی از اطلاعات و دانش خود را راجع به جهان از طریق خواندن کسب کند. امروزه برخی معتقدند که خواندن، ضرورت پیشین ندارد رادیو بخصوص تلوزیون بسیاری از وظایف چاپ را بدوش گرفته است. شاید دانش کنونی ما از دنیاست به سابق بیشتر باشد تا جائی که دانش لازمۀ فهمیدن است بسیار هم پسندیده است ولی آنقدر هم که عموماً تصور می کنند دانش لازمۀ فهمیدن نیست برای فهمیدن موضوعی، دانش جزئیات آن ضرورتی ندارد. داشتن حقایق بسیار در مورد یک مطلب اغلب مانند عدم آگاهی از آن باعث خود درک شدن مطلب می شود ما امروزیها آنقدر در حقایق غرق شده این که به ساختمان صدمه می زند (آلدلروون دورن، ترجمۀ صراف تهرانی ۱۳۷۱).

خواندن فعال

چون خواندن هر نوع مطلبی فعالیت است هر نوع خواندنی نیز تا اندازه ای باید فعالانه باشد. مسلماً خواندن غیرفعال ممکن است با چشمان بدون حرکت و مغز به خواب رفته نمی توان خواند. بنابراین وقتی خواندن فعال را با خواندن غیرفعال مقایسه می کنیم منظور این است که در آغاز بر این موضوع توجه کنیم که خواندن کم و بیش با فعالیت همراه است در ثانی هرچه خواندن با فعالیت بیشتر همراه باشد نتایج بهتر به همراه دارد. حقیقتش این است که خواندن غیرفعال به طور کلی وجود ندارد.

بسیاری معتقدند که در مقایسه با نوشتن و صحبت کردن که آشکارا فعال هستند خواندن و گوش کردن انفعالی است. خواندن مانند نوشتن فعالیتی پیچیده است. خواندن شامل اعمالی جداگانه زیادی است که تمام این اعمال در خواندن خوب باید انجام شود. هرکس که بتواند قسمت بیشتری از این اعمال را انجام دهد بهتر می تواند بخواند (آلدرون درون، ترجمۀ صراف تهران ۱۳۷۱)

راهبردهای یادگیری در دانش آموزان

صرف نظر از راهبردهایی که کودکان به کار می برند میزان وقتی که آنها خود به صرف مطالعه می کنند در طول دبستان به طور ثابت افزایش می یابد. نه تنها کودکان وقت بیشتری را صرف مطالعه می کنند بلکه مطالعه ایشان کارآمدتر است. برای اینکه معلمان به دانش آموزان بیاموزند چگونه از یادگیری خود آگاه شوند و به ایشان کمک کنند تا مهارتهای مهم مطالعه را در خود پرورش دهند باید از فرایند تشخیص دهنده و از ضرورت تعبیر روشهای آموزشی در طول سالهای تحصیلی آگاه باشند.

معلمان دو مسئولیت مکمل هم در تسهیل پردازش اطلاعات دارند: اولاً مطمئن شوند مطالب با نحوی ارائه و تقویت می شود که یادگیری در هر مرحله از پردازش انجام گیرد و ثانیاً به دانش آموزان آموزش دهند که چگونه این کار را خود انجام دهند و یادگیری و یادآوری خود را تسهیل کنند. راهبردهای یادگیری و یا در بسیاری مهارتهای مطالعه در طول برنامۀ درسی حائز اهمیت است.

اهداف خواندن

خواندن جریانی است که فکر بدون کمک از منبع خارجی و با تمرکز روی مطلب نوشته شده با استفاده از نیروی خویش سبب ارتقاء خود شود. فکر از درک کمتر به ادراک بیشتر می رسد، اعمال مختلف و ماهرانه ای که باعث ارتقاء می شوند هنر خواندن را تشکیل می دهند فرق میان خواندن برای کسب اطلاعات و خواندن برای فهمیدن بسیار عمیق است. واژۀ خواندن را می توان به صورت دو تعبیر مشخص بیان کرد – شرطی که بتوان دو هدف خواندن را از یکدیگر متمایز کرد. اولین تعبیر از خواندن، خواندن چیزهائی مانند روزنامه، مجله، یا هر چیز دیگری است که راجع به مسائل جایر صحبت می کند که بر طبق ذوق و استعدادی که داریم برای ما کاملاً قابل فهم است.

این گونه مطالب ممکن است به معلومات بیفزاید ولی درک انسانی را بهبود نمی بخشند چون درک آدمی قبل از شروع به خواندن آنها مساوی بوده است. دومین تعبیر خواندن آن است که شخص بکوشد آنچه را که در آغاز اصلولاً نمی فهمد بخواند. در اینجا مطلبی که خوانده می شود در آغاز از سطح فکر رابطه ای بین دو چیز نابرابر باید امکان پذیر باشد و الا چه در گفتار و چه در نوشتار از یکدیگر نمی توانند چیزی یاد بگیرند.

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات تحقیق

مقدمه…………………………………………………………………………………………….. ۲

بیان مسئله……………………………………………………………………………………….. ۳

ضرورت و اهمیت تحقیق…………………………………………………………………….. ۴

اهداف تحقیق………………………………………………………………………………….. ۴

سؤالات تحقیق………………………………………………………………………………… ۵

تعاریف عملیاتی واژه ها……………………………………………………………………… ۶

خلاصۀ فصل…………………………………………………………………………………… ۷

فصل دوم: پیشینۀ تحقیق

مقدمه…………………………………………………………………………………………….. ۹

تدارک محیط مناسب برای مطالعه……………………………………………………….. ۱۴

اصول مطالعه و تحقیق و فراگیری بهتر آنها……………………………………………… ۱۵

اصول قبل از شروع مطالعه و تحقیق……………………………………………………… ۱۵

اصول هنگام مطالعه و تحقیق……………………………………………………………… ۱۵

روشهای مطالعه………………………………………………………………………………. ۱۶

فنون خواندن اجمالی……………………………………………………………………….. ۱۷

روش سریع خواندن…………………………………………………………………………. ۱۷

روش خواندن تجسمی……………………………………………………………………… ۱۷

روش خواندن انتقادی………………………………………………………………………. ۱۸

روش خواندن عبارت تکراری…………………………………………………………….. ۱۸

روش دقیق خواندن………………………………………………………………………….. ۱۹

خواندن به عنوان یادگیری…………………………………………………………………. ۱۹

فعالیت و خواندن…………………………………………………………………………….. ۲۰

خواندن فعال………………………………………………………………………………….. ۲۰

زمان خواندن و تحقیق……………………………………………………………………… ۲۱

اهداف خواندن………………………………………………………………………………. ۲۲

خلاصۀ فصل دوم……………………………………………………………………………. ۲۳

فصل سوم: روش اجرای تحقیق

مقدمه………………………………………………………………………………………….. ۲۵

روش تحقیق………………………………………………………………………………….. ۲۵

جامعۀ آماری…………………………………………………………………………………. ۲۵

نمونۀ آماری………………………………………………………………………………….. ۲۵

ابزار تحقیق…………………………………………………………………………………… ۲۶

روشهای آماری……………………………………………………………………………… ۲۶

متغیرها…………………………………………………………………………………………. ۲۶

توضیح روشهای آماری……………………………………………………………………. ۲۶

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها

تجزیه و تحلیل آماری داده ها…………………………………………………………….. ۲۹

فصل پنجم: نتیجه گیری

مقدمه………………………………………………………………………………………….. ۵۲

خلاصه پژوهش……………………………………………………………………………… ۵۲

نتیجه گیری…………………………………………………………………………………… ۵۳

محدودیتها……………………………………………………………………………………. ۵۳

پیوست

پرسشنامه………………………………………………………………………………………. ۵۵

منابع و مأخذ………………………………………………………………………………….. ۵۸

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   پایان نامه بررسی راههای مؤثر بر میزان افزایش رغبت و علاقه جهت مطالعه و تحقیق در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی
دانلود:  
قیمت محصول:   8800 تومان
تعداد صفحه:   58 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<