امروز :پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
نام محصول:   تحقیق مقایسه و بررسی میزان پرخاشگری بین افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون و افراد عادی
کد محصول:   1169
قیمت محصول:   9800 تومان
تعداد صفحه:   112 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   820 کیلوبایت
پسورد:   ندارد
دانلود تحقیق مقایسه و بررسی میزان پرخاشگری بین افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون و افراد عادی
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات.
دانلود:  
قیمت محصول:   9800 تومان
تعداد صفحه:   112 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود تحقیق مقایسه و بررسی میزان پرخاشگری بین افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون و افراد عادی

در این تحقیق به مقایسه و بررسی میزان پرخاشگری بین افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون و افراد عادی می باشد. پرفشاری خون در طبقه بندی های متخصصان بهداشت روان طبقه بندی بین المللی بیماری های روانی در دسته بیماریهای روان تنی قرار دارد. این بیماری همه ساله تعداد زیادی از افراد جامعه را مبتلا ساخته و در صورت عدم تشخیص و درمان مناسب در موارد وخیم می تواند بسیار خطرناک باشد و افراد را در معرض سکته های قلبی و مغزی قرار دهد و حتی ممکن است منجر به مرگ افراد شود.

با توجه به اینکه افزایش میزان پرخاشگری و فشارهای عصبی می تواند یکی از عوامل سبب ساز ابتلا به بیماری پرفشاری خون باشد پی بردن به تفاوت میزان پرخاشگری بین افراد مبتلا به بیماریهای پرفشاری خون و افراد عادی می تواند گام مؤثری در جهت کمک به افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون در کنترل فشارهای عصبی، خشم و رفتاهای پرخاشگرانه باشد.

مقدمه

پرخاشگری عموماً رفتار کاملاً طبیعی انسانهاست اما زندگی که پرخاشگری خارج از کنترل و ویرانگر باشد می تواند در کار، ارتباطات اجتماعی و حتی در کل کیفیت زندگی مشکلاتی را به وجود بیاورد ممکن است کار به جایی برسد که شما احساس کنید اسیر هیجان قدرتمندی هستید که نمی توانید از آن اجتناب کنید پرخاشگری یک حالت هیجانی است که از لحاظ شدت می تواند خفیف، شدید یا ویرانگر باشد همانند هیجانات دیگر، پرخاشگری موجب تغییرات زیستی و فیزیولوژیکی متعددی می شود مثل افزایش فشار خون ، افزایش ضربان قلب، تند شدن تنفس و … همچنین عصبانیت می تواند ناشی از عوامل بیرونی یا درونی باشد شما می توانید از دست فرد مشخصی مثل یک همکار یا از یک حادثه عصبانی شوید.

همچنین پرخاش شما می تواند ناشی از نگرانی یا تفکر شما در مورد مسائل شخصی باشد با یادآوری حوادث و خاطرات تلخ و آسیب زا که می تواند پرخاشگری را شدت بخشد زمانی که احساس نفرت از شخصی را به زبان می آوریم یا اقدام به آسیب رساندن به وی می کنیم، دیگر نمی توانیم به این شناخت برسیم که آن شخص جنبه های خوبی هم دارد از سوی دیگر، وقتی در برابر کسی پرخاشگری می کنیم به این معناست که جاذبه آن شخص در نظر ما کم شده است. به همین سبب، پس از اعمال پرخاشگری، کوشش خواهیم کرد تا حسن های او را دست کم بگیریم و معایب وی را برجسته تر کنیم تا از این طریق ناهماهنگی شناختی را کاهش دهیم.

نقش تستوسترون در پرخاشگری

یکی از عوامل زیستی مرتبط با پرخاشگری در افراد مذکر سطح تستوسترون است تستوسترون هورمون جنسی مذکر است که ایجاد بسیاری از صفات جسمی مردانه را به عهده دارد و در میمونها نیز ارتباط با پرخاشگری دارد بررسی های اخیر حاکی از آن است که در انسان نیز بالا بودن سطح تستوسترون با پرخاشگری شدید ارتباط دارد در یکی از بررسی های کلان مقیاس در این زمینه بیش از ۴۴۰۰ مرد نظامی از ایالات متحده شرکت داشتند.

به آنها انواع و اقسام آزمونهای روانی را داده بودند که در برخی از آنها ضمناً سابقه پرخاشگری فرد را هم می سنجیدند در همین حال نمونه خون آنها را نیز گرفتند و در نتیجه سطح تستوسترون آنها را تعیین کنند. در مردانی که سطح تستوسترون بالاتر بود، احتمال سابقه پرخاشگری هم بیشتر بود از آنجا که رفتار پرخاشگرانه مردان ممکن است گاه به رفتار ضد اجتماعی بینجامد، می شود انتظار داشت که سطح بالای تستوسترون در زندگی آمریکایی مانع از موفقیت فرد باشد در واقع سطح تستوسترون مردانی بسیار بالاست که بیشتر در طبقات پایین اجتماعی قرار دارند.

پرخاشگری از دیدگاه روانکاوی

پرخاشگری را می توان یک حالت گذرا و یا یک بخشی از رشد و تحول فرد دانست روانکاوی برای اولین بار به پرخاشگری به صورت یک پدیده قابل بررسی توجه کرد، استفاده از اصطلاحاتی مانند نیروی پرخاش، نیروی تخریب و بالاخره نیروی مرگ در همین راستا بوده است. فروید در آغاز نظریات خود، این نیروها را مقابل یکدیگر قرار می داد مثلاً از نیروی حفظ حیات و نیروی جنسی نام می برد اما بعدها میان نیروهای من و نیروهای جنسی تفاوت قائل شد.

پرخاشگری را در کودکان عاقل، خویشتن دار و مضطرب نیز می توان یافت. لوبوویسی در مورد کودکان مضطرب می گوید: پرخاشگری در اضطراب نقشی به عهده نمی گیرد و برعکس اضطراب می تواند در کودک نحوه ای از بیان پرخاشگری باشد. از طرفی دیده شده که جوانان بسیار سازگار غالباً ناآرام و پرخاشگر بوده اند که در جریان بلوغ کنترل شده اند. از نظر لوبوسی رفتار پرخاشگرانه زاییده کودک به تنهایی نیست بلکه در تغییرات روابط کودک مادر پیدا می شود: از یک طرف برون فکنی های کودک بر مادر و از طرف دیگر نتایج پاسخهای مادر به این برون فکنی های پرخاشگرانه را باید مورد توجه قرار داد.

علایم‹‹فشار خون بالا›› به طور معمولی یا مزمن

بیشتر افراد که دچار افزایش فشار خون می شوند ممکن است مدتهای طولانی یا سالیان سال از شروع ایجاد این عارضه در آنها بگذرد ولی در طی این مدت طولانی هیچ گاه نشانه ای از وجود بیماری را در خود احساس ننمایند. ولی همین افراد غالباً پس از مشخص شدن ابتلا به ‹‹فشار خون بالا›› تعدادی نشانی و علامت را از قبیل: سردرد، سرگیجه، ضعف و بی حالی، تنگی نفس، خون ریزی از بینی و غیره را به این بیماری نسبت می دهند که تصور می شود احساس این حالات منشأ روانی داشته باشد.

به این معنی که یک شخص ممکن است بیش از ۵-۶ سال از شروع ابتلایش به فشار خون بالا بدون احساس هیچ گونه نشانه ای بگذرد ولی از روزی که به وسیله پزشک یا به وسیله ‹‹فشارخون سنج›› متوجه ابتلا خود به افزایش فشار خون می شود، نشانی های ذکر شده نیز آغاز می شود. در هر حال معمولاً تا زمانی که عوارض قلبی – عروقی مهمی به وقوع نپیوسته است، در این بیماران ممکن است هیچ گونه علامت آگاه کننده ای بروز نکند. ولی موضوع خیلی مهم این است که حتماً این عارضه را هر چه زودتر و در همان مراحل اولیه که هنوز علامتی ندارد، باید کشف و درمان نمود.

علایم ‹‹فشار خون بالا›› به طور حاد یا شدید

برخلاف گروه قبل، اگر فشار خون به طور حاد و شدید بالا برود نشانی و علایم مشخصی بروز خواهد کرد که علت آن تورم مغز و پرده های آن بوده و شامل سردرد شدید، سرگیجه شدید، اختلال بینایی و استفراغ می باشد. لازم به ذکر است که فشار خون های بالا که به طور معمول در اجتماع شیوع دارند از نوع مزمن بوده و همان طوری که قبلاً ذکر گردید معمولاً تا مدت چند سال هیچ گونه علامت و نشانه به خصوصی که بیمار را متوجه وجود آن سازد، ندارد. و غالباً بیماران هنگامی به آن توجه می یابند که عوارض خطیر و غیر قابل جبران آن ظاهر شده باشد.

اثرات فشار خون بر بدن

خطر پاره شدن رگ های مغز یا سکته مغزی

افرادی که فشار خون بالا دارند، نسبت به سایر افراد یا نسبت به افراد طبیعی به علت پاره شدن سرخرگهای کوچک در عمق مغز، بیشتر در معرض سکته های مغزی قرار می گیرند. همچنین سکته های مغزی می توانند در نتیجه انسداد یک سرخرگ بزرگ که خون مغز را تأمین می کنند، حادث شوند. متأسفانه بسیاری از افراد با پیامدهای سکته های مغزی که اکثر اوقات باعث فلجی ها و عدم توانایی در حرکات یک سمت از بدن می شود دست به گریبان و آشنا می شوند. این فلجی ها می تواند موقتی یا دائمی باشد در حالی که ممکن است صحبت کردن، بینایی، تعادل بدن و حس های مختلف فرد نیز دچار ابتلا و اختلال گردد.

گاهی اوقات، وقوع یک سکته مغزی ممکن است اولین علامتی باشد که نشان می دهد فشار خون شخص بالا بوده است. و پس از آن برای جلوگیری از عود و بازگشت عارضه اقدام می نمایند. در هر حال، باید متوجه شود که بلافاصله بعد از وقوع یک سکته مغزی، نباید خیلی تند و ناگهان به پایین آوردن فشار خون اقدام کنند. موضوعی که بیشتر در سکته های مغزی مورد توجه می باشد. گاهی اوقات سکته های مغزی در مورد اشخاصی نیز اتفاق می افتد که فشار خونشان طبیعی است چون به غیر از فشار خون، علل دیگری وجود دارند که به نسبت کمتری باعث این عارضه می گردند.

تأثیر فشار خون بر قلب

بالا بودن فشار خون، همچنین قلب را به اندازه ای تحت فشار قرار می دهد که ممکن است باعث بزرگ شدن قلب و کاهش کارایی و فعالیت مفید آن شود. گاهی اوقات نتیجه این مسئله، فقط ایجاد تنگی نفس در موقع ورزش می باشد ولی در بعضی افراد این نوع حملات و مشکل تنفس در موقع استراحت و به خصوص در شب موقع خوابیدن اتفاق می افتد در این شرایط، اقدام فوری به درمان و توجه به دستوران پزشکی ضرورت پیدا می کند. خوشبختانه امروزه این نوع عوارض و اختلالات قلبی به میزان خلی زیاد رو به کاهش گذارده است و این موضوع نتیجه مفید و بهبودی قابل ملاحظه روش درمان در جریان ۲۰ سال اخیر می باشد.

تأثیر فشار خون بر کلیه ها

فشار خون بالا که تحت رسیدگی و کنترل قرار نگرفته باشد می تواند به کلیه ها انسان صدمه برساند. اما میزان وقوع این مشکل خیلی زیاد نیست، بلکه فقط موقعی حادث می شود که فشار خون برای یک مدت طولانی و بدون درمان بالا باقی مانده باشد. درمان به وسیله قرص باعث می شود که به میزان خیلی زیاد از وارد شدن صدمه و آسیب به کلیه ها جلوگیری شود. همچنین این اقدام می تواند پیشرفت بعضی از بیماریهای اصلی کلیه را که غالباً همراه با بالا بودن فشار خون هستند کند نماید. در عمل، فشار خون و کلیه ها، ارتباط نزدیک با یکدیگر دارند و بیماریهای مختلف در کلیه ها می توانند باعث شوند که فشار خون، بالا رود.

یکی از بیماریهای کلیه که می تواند در هر سن و سال باعث بالا رفتن فشار خون شود، التهاب کلیه ها یا (Nephritis) و همچنین التهاب شبکه لوله های ادراری در کلیه ها می باشد. در بعضی موارد بالا بودن فشار خون به علت وضعیت ارثی خاصی می باشد که باعث رشد کیسه های غیر عادی در هر دو کلیه می شود. وضعیت دیگری که در کودکی باعث بالا رفتن فشار خون می شود جراحت کلیه ها در اثر عفونت های ادراری است.

تأثیر ‹‹استرس›› یا فشارهای عصبی

کمتر فردی وجود دارد که در اثر استرس یا فشار عصبی به فوریت فشار خونش بالا نرود، اما این نقش استرس هنوز به عنوان یک عامل ایجاد کننده ‹‹فشار خون بالا››  به صورت مقاوم یا دامی در انسان کاملاً ثابت و تأیید نشده است بدون شک استرس یا فشار عصبی برای مدت کوتاهی فشار خون را بالا می برد که با فعالیت مغز و دستگاه اعصاب به طور خودکار کنترل می گردد به عبارت دیگر محققین هنوز کاملاً مطمئن نیستند تکرارهای کم و مختصر در افزایش فشار خون که در اثر استرس یا ناراحتی های عصبی پیش می آیند آیا در نهایت به ایجاد فشار خون بالا به صورت مقاوم و دائمی می انجامد یا نه. اما نتیجه اقدامات تجربی نشان داده اند که این امکان وجود دارد.

فشار خون بالا و خوردن نمک

فشار خون بالا را گاهی اوقات می توانند با کاهش و محدود نمودن خوردن کالری ها و نمک پایین آورند. آمار نشان می دهد که ‹‹فشار خون بالا›› در افرادی که قبل از چشیدن به غذاها نمک اضافه می کنند بیشتر شایع می باشد تا در آنهایی که ابتدا غذاهایشان را می چشند و فقط در صورت لزوم نمک اضافه می کنند. این موضوع می تواند مشخص باشد ‹‹اسکیموها›› که خیلی کم نمک می خوردند، خیلی کم به فشار خون بالا مبتلا می شوند، در حالیکه این عارضه در بین ساکنین شمال ژاپن که در جیره های غذائیشان مقدار زیادی نمک وجود دارد، فراوان و شایع است.

تمایل و گرایش به خوردن نمک ممکن است تا حدودی ارثی باشد یکی از محققین در مرکز تحقیقات پزشکی نیویورک اظهار می دارد به احتمال زیاد، خوردن مفرط نمک در مراحل اولیه عمر، می تواند آمادگی و زمینه ارثی شخص را به ‹‹فشار خون بالا›› تسریع نماید و به آن شتاب بخشد متخصص فوق متذکر گردیده است غذاهای نباتی آماده را که برای اطفال کوچک تهیه می کنند حاوی نمک به میزان ۵، ۶ برابر بیش از گیاهان طبیعی هستند. همان طوری که از رژیم های غذایی خیلی افراطی و سخت برای کاهش مقدارهای زیاد وزن انتقاد می شود در مورد مصرف نمک نیز نباید بدون دستور پزشک مبادرت به ممنوع یا محدود نمودن شدید و محکم نمک نمایند اما مطمئناً همه ما باید از خوردن نمک غیرضروری اجتناب کنیم.

نتیجه گیری

در هنگام پرخاشگری فعالیت عصب سمپاتیک افزایش پیدا می کند و تحریک این اعصاب باعث رها شدن ماده ای به نام آدرنالین می شود که در انتهای این اعصاب قرار دارد نور آدرنالین با اثر بر روی سرخرگها به خصوص شریانچه ها باعث انقباض آنها می شود انقباض شریانچه ها مقاومت محیطی را افزایش می دهد و در نتیجه فشار خون بالا می رود اعصاب سمپاتیک همچنین سیاهرگها را منقبض می کند  این عمل باعث می شود وریدها خون برگشتی را به قلب افزایش دهند و در نتیجه هر چه خون برگشتی به قلب بیشتر شود قدرت ضربان قلب افزایش می یابد و در نتیجه برون ده قلب افزایش می یابد که منجر به افزایش فشار خون می شود.

همچنین باید به تأثیر برخی از غدد داخل بدن بر روی بیماری پرفشاری خون که به وسیله تحریکات روانی و فشارهای روحی از جمله پرخاشگری ایجاد می شود اشاره کرد غدد فوق کلیوی مهمترین غده تأثیر گذار می باشد قسمت مرکزی این غدد که هورمونهای اپی نفرین و نوراپی نفرین را در جریان خون آزاد می کند و تأثیری مشابه با تأثیر سیستم سمپاتیک دارد و باعث افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون و … می شود. قسمت قشری غده فوق کلیه که هورمونهای کورتیزول و آلدسترون را ترشح می کند پاسخهای آهسته تر و دیرپاتری را ایجاد می کند آلدسترون باعث می شود کلیه ها دفع یون های سدیم را از طریق ادرار کم کند در نتیجه غلظت سدیم خون افزایش می یابد و فشار خون بالا می رود.

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات تحقیق

بیان مسئله………………………………………………………………………………………… ۲

اهمیت پژوهش…………………………………………………………………………………. ۲

هدف پژوهش………………………………………………………………………………….. ۳

بیان فرضیه………………………………………………………………………………………. ۳

تعاریف عملیاتی واژه ها………………………………………………………………………. ۳

فصل دوم: پیشینه پژوهش و مطالعه منابع مربوط به موضوع مورد تحقیق

مقدمه…………………………………………………………………………………………….. ۵

تعریف پرخاشگری…………………………………………………………………………….. ۷

پرخاشگری از دیدگاه زیست شناسی «مبانی فیزیولوژی پرخاشگری»                      ۹

آمیگدال و رفتار پرخاشگرانه…………………………………………………………………. ۹

نقش تستوسترون در پرخاشگری…………………………………………………………… ۱۴

سیناپس های سروتونینی و رفتار پرخاشگرانه……………………………………………. ۱۵

پرخاشگری، فیزیولوژی و تیره شناسی……………………………………………………. ۱۸

پرخاشگری از دیدگاه روانکاوی………………………………………………………….. ۲۰

اوهام پرخاشگرانه…………………………………………………………………………….. ۲۷

تحول پرخاشگری……………………………………………………………………………. ۲۸

کنشهای از پیش ساخته پرخاش نسبت به دیگران………………………………………. ۳۲

آدم کشی……………………………………………………………………………………… ۳۵

پرخاشگری نسبت به خود…………………………………………………………………… ۳۶

پرخاشگری نسبت به خود در حال تحول و رشد……………………………………….. ۳۷

پرخاشگری با دوام نسبت به خود………………………………………………………….. ۳۸

نظریه یادگیری اجتماعی «تأثیرات الگویی»……………………………………………… ۴۳

تقویت پرخاشگری…………………………………………………………………………… ۴۴

مشاهدۀ خشونت………………………………………………………………………………. ۴۵

فرضیه بالایش…………………………………………………………………………………. ۴۷

فرضیه ناکامی و پرخاشگری……………………………………………………………….. ۴۹

تعریف ناکامی………………………………………………………………………………… ۵۰

رابطه ناکامی و پرخاشگری………………………………………………………………… ۵۰

شکست نامطلوب در کسب هدف………………………………………………………… ۵۱

هدف ناکامی و پرخاشگری………………………………………………………………… ۵۲

رقابت و ناکامی………………………………………………………………………………. ۵۲

عوامل انتقال ناکامی به پرخاشگری……………………………………………………….. ۵۲

پرخاشگری ناشی از ناخوشایندی…………………………………………………………. ۵۳

ناکامی به منزله حادثه ای ناخوشایند……………………………………………………… ۵۳

واکنش به حوادث ناخوشایند……………………………………………………………… ۵۴

سایر تأثیرات منفی محرکهای ناخوشایند………………………………………………… ۵۵

ادامه فصل دوم

انتساب، تحقق هدف و خوشایندی……………………………………………………….. ۵۵

تمایزات گروهی و اجتماعی……………………………………………………………….. ۵۶

تأثیرات جبری محرکهای محیطی…………………………………………………………. ۵۷

پیوند با شرایط ناخوشایند…………………………………………………………………… ۵۸

پیوند اهداف موجود…………………………………………………………………………. ۵۹

اشخاص معلوم به منزله محرکهای ناخوشایند……………………………………………. ۵۹

پیوند با پرخاشگری تأثیر تسلیح……………………………………………………………. ۶۰

فرآیندهای شناختی در رفتار پرخاشگرانه………………………………………………… ۶۲

شناخت وقوع حادثه…………………………………………………………………………. ۶۳

کیفیت تسکین………………………………………………………………………………… ۶۳

تطابق با خودشناسی…………………………………………………………………………. ۶۴

اداره عقیده…………………………………………………………………………………….. ۶۵

عوامل مؤثر بر تمایزات جنسی……………………………………………………………… ۶۷

نقش های جنسی و پرخاشگری……………………………………………………………. ۶۹

کاهش و کنترل پرخاشگری……………………………………………………………….. ۷۱

تربیت نادرست والدین………………………………………………………………………. ۷۱

والدین به منزله الگوهای پرخاشگری……………………………………………………… ۷۳

کنترل پرخاشگری……………………………………………………………………………. ۷۳

فرو خوردن خشم…………………………………………………………………………….. ۷۴

نقش زمان در اطفاء پرخاشگری…………………………………………………………… ۷۴

پرفشاری خون………………………………………………………………………………… ۷۵

فشار خون بالای اولیه یا لازم و ضروری…………………………………………………. ۷۶

علایم «فشار خون بالا» به طور معمولی یا مزمن…………………………………………. ۷۷

علایم «فشار خون بالا» به طور حاد یا شدید…………………………………………….. ۷۸

مکانیسم کنترل فشار خون توسط اعصاب……………………………………………….. ۷۹

برخی از اثرات فشار خون بر بدن………………………………………………………….. ۸۰

خطر پاره شدن رگ های مغز یا سکته مغزی……………………………………………. ۸۰

تأثیر فشار خون بر قلب………………………………………………………………………. ۸۱

تأثیر فشار خون بر کلیه ها…………………………………………………………………… ۸۱

بیماری سرخرگ ها در اثر فشار خون……………………………………………………. ۸۲

دلایل افزایش فشار خون……………………………………………………………………. ۸۲

تأثیر الکل……………………………………………………………………………………… ۸۳

تأثیر «استرس» یا فشارهای عصبی…………………………………………………………. ۸۴

فشار خون بالا و خوردن نمک…………………………………………………………….. ۸۴

برخی از راههای جلوگیری از افزایش فشار خون……………………………………….. ۸۵

نتیجه گیری……………………………………………………………………………………. ۸۷

فصل سوم: روش اجرای تحقیق

روش اجرایی تحقیق…………………………………………………………………………. ۹۰

روش نمونه گیری……………………………………………………………………………. ۹۰

ابزار تحقیق……………………………………………………………………………………. ۹۱

اعتبار روایی و مقیاس………………………………………………………………………… ۹۲

روش اجرای آزمون………………………………………………………………………….. ۹۲

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها

تجزیه و تحلیل توصیفی…………………………………………………………………….. ۹۵

فصل پنجم: خلاصه و نتیجه گیری

بحث و گفتگو دربارۀ داده ها……………………………………………………………. ۱۰۸

خلاصه و نتیجه گیری……………………………………………………………………… ۱۰۹

بیان محدودیتها……………………………………………………………………………… ۱۱۰

بیان پیشنهادات و نظرات………………………………………………………………….. ۱۱۰

منابع و مأخذ…………………………………………………………………………………. ۱۱۲

فهرست جداول

جدول تقسیم بندی فشار خون در بالغین بالای ۱۸ سال……………………………….. ۷۶

جدول نمرات مربوط به افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون در آزمون AGQ

جدول نمرات مربوط به افراد عادی در آزمون AGQ

جدول فراوانی نمرات افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون در آزمون AGQ

جدول فراانی نمرات افراد عادی در آزمون AGQ

جدول مقایسه میانگین و انحراف استاندارد نمرات دو گروه………………………….. ۹۸

جدول فراوانی نمرات دو گروه افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون و افراد عادی    ۹۸

جدول فراوانی نمرات دو گروه که به صورت درصد مشخص شده                       ۹۹

جدول مقایسه نمرات دو گروه افراد مبتلا به پرفشاری خون و افراد عادی مجذور   ۱۰۰

فهرست نمودار

نمودار مقایسه میانگین دو گروه افراد عادی و پرفشاری خون در آزمون AGQ

نمودار مقایسه انحراف استاندارد دو گروه افراد عادی و پرفشاری خون در آزمون ۱۰۲

نمودار هیستوگرام نمرات مربوط به افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون در آزمون ۱۰۳

هیستوگرام نمرات افراد عادی در آزمون AGQ

نمودار چندضلعی مقایسه نمرات دو گروه افراد عادی و مبتلایان به پرفشاری خون ۱۰۴

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   تحقیق مقایسه و بررسی میزان پرخاشگری بین افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون و افراد عادی
دانلود:  
قیمت محصول:   9800 تومان
تعداد صفحه:   112 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<