امروز :سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
نام محصول:   پایان نامه بررسی معیارهای مورد استفاده حسابرسان مستقل در ارزیابی تداوم فعالیت بنگاههای اقتصادی ایران
کد محصول:   1392
قیمت محصول:   12800 تومان
تعداد صفحه:   73 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   2.663 مگابایت
پسورد:   ندارد
دانلود پایان نامه بررسی معیارهای مورد استفاده حسابرسان مستقل در ارزیابی تداوم فعالیت بنگاههای اقتصادی ایران
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات.
دانلود:  
قیمت محصول:   12800 تومان
تعداد صفحه:   73 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود پایان نامه بررسی معیارهای مورد استفاده حسابرسان مستقل در ارزیابی تداوم فعالیت بنگاههای اقتصادی ایران

در این تحقیق به بررسی معیارهای مورد استفاده حسابرسان مستقل در ارزیابی تداوم فعالیت بنگاههای اقتصادی ایران پرداخته شده، صورتهای مالی به عنوان هسته مرکزی گزارشگری مالی حاوی اطلاعاتی در مورد وضعیت مالی بنگاههای اقتصادی و تجاری است که به منظور استفاده طیف وسیعی از استفاده کنندگان تنظیم میگردد. لذا این صورتهای مالی باید وضعیت این بنگاهها را به نحو روشنی مشحص نماید. حسابرس به عنوان مستقل بر کیفیت این اطلاعات نظارت دارد.

تحقیق حاضر با رعایت روش تحقیق طراحی و اجرا شده و متشکل از ۵ فصل است فصل اول شامل تشریح موضوع توصیف آن و موارد استفاده افراد و اشخاص حقوقی و سایر استفاده کنندگان از نتایج این تحقیق میباشد. در فصل دوم به مبانی نظری موضوع تحقیق و روشهای آماری اشاره میشود. در فصل سوم اشاره ای به روشهای تحقیق و فرضیه های تحقیق و جامعه آماری و نمونه آماری شده است. در فصل چهارم به بررسی فرضیه های تحقیق و آزمون تک تک آنها می پردازیم و سپس نتایج لازم گرفته میشود. و بالاخره در فصل آخر نیز به خلاصه ای از تحقیق صورت گرفته و همچنین یافته های تحقیق و نتیجه گیری پرداخته میشود.

تشریح و بیان موضوع

صورتهای مالی به عنوان هسته مرکزی گزارشگری مالی حاوی  اطلاعاتی درباره وضعیت مالی و عملکرد مالی بنگاههای اقتصادی است که به منظور استفاده طیف وسیعی از استفاده کنندگان نظیر سرمایه گذاران ، اعتبار دهندگان و دولت تهیه و ارائه می شود. اطلاعات مندرج در صورت های مالی یکی از پایه های مهم اتخاذ تصمیمات منطقی به شمار می رود. استفاده کنندگان باید در فرآیند تصمیم گیری، پیش از بکار گیری اطلاعات از جمله صورتهای مالی، دو گام مهم بردارند. اولاً آنها باید متناسب با نیاز خود، محتوای اطلاعات را تغییر و ثانیاً کیفیت اطلاعات را ارزیابی کنند، همچنین به نظر حرفه ای حسابرس مستقل و با صلاحیت درباره اعتبار اطلاعات اتکا نمایند. حسابرس مستقل نظر حرفه ای خود درباره اعتبار صورتهای مالی را در قالب گزارش حسابرسی ارائه می نماید.

آنچه حسابرس به فرایندهای گزارشگری می افزاید مربوط به کیفیت اطلاعات گزارش شده و نیاز استفاده کنندگان به ارزیابی کیفیت اطاعات قبل از استفاده آن است  ارزش افزوده حسابرسی متشکل از دو بعد است : بعد کنترلی و بعد اعتبار بخشی ، از دیدگاه کنتر ل به دو دلیل زیر ، حسابرس به عنوان عامل مستقل برکیفیت اطلاعات نظارت دارد :

بررسی مستقل میزان تطابق اطلاعات حسابداری با معیارهای از قبل تعیین شده که این معیارها قاعدتا ًباید منعکس کننده نیاز و خواست استفاده کنندگان اطلاعات باشد.

ایجاد انگیزه برای تهیه کنندگان جهت تولید اطلاعات در چهارچوب معیارهای از قبل تعیین شده ،زیرا تهیه کننده می داند که مورد حسابرسی قرار خواهد گرفت.

ضرورت انجام تحقیق

استفاده کنندگان صورتهای مالی و سرمایه گذاران براساس اطلاعات مالی تصمیم به خرید سهم می گیرند ویا اعتبار دهندگان عمدتاً در زمان پرداخت وام به اطلاعات مالی نیاز دارند این اطلاعات می تواند در قالب یک مدل وضعیت مالی شرکتها را پیش بینی کند اگر این مدل  ها بعداً در شرکت های ایران آزمون شود ، راهنمای خوبی برای مدیران ،سرمایه گذاران ،وام دهندگان و دولت خواهد بود تا قبل از تصمیم گیری اطلاعات لازم به آنها داده شود .

اگر وضعیت مالی این بنگاه ها از طریق آزمون مدل روشن شود و ورشکستگی آنها قابل پیش بینی باشد . سهامداران و مدیران برای جلوگیری از ورشکستگی و یا تغییر در وضعیت ساختار شرکت چاره اندیشی خواهند کرد و چه بسا با اتخاذ تدابیری در ست از ورشکستگی آن شرکتها جلوگیری بعمل می آورند .

تداوم فعالیت

فرض تداوم فعالیت ، یک اصل بنیادی در تهیه صورتهای مالی است . طبق فرض تداوم فعالیت ،واحد مورد رسیدگی معمولاً به عنوان واحدی فرض می شود که در آینده قابل پیش بینی به فعالیت خود ادامه می دهد و قصد یا الزامی برای انحلال، توقف فعالیت یا کاهش قابل توجه در حجم عملیات را ندارد . بنابر این  دارائیها  و بدهی ها بر مبنای توانایی واحد مورد رسیدگی در بازیافت داراییها و تسویه بدهی ها در جریان عادی فعالیتهای تجاری ثبت می شود .

ماهیت تداوم فعالیت

صورتهای مالی اطلاعات مربوط به وضعیت مالی یک واحد تجاری و نتایج عملیات آن را به صورت کمی نشان می دهد گزارش حسابرس موجب می شود که این اطلاعات بعد کیفی بدست آورد . حسابرس نقش واسطه را بین تهیه کنندگان صورتهای مالی واستفاده کنندگان از آن صورتها را ایفا می کند . وظیفه حسابرس ، اظهار نظر درباره منصفانه بودن این صورتها در محدوده  اصول پذیرفته شده حسابداری است .استفاده کنندگان برای آگاهی از شرایطی که منصفانه بودن ارائه صورتهای مالی را از چارچوب اصول پذیرفته شده حسابداری خدشه دار می کند برحسابرس مستقل اتکا می کنند.

هدف اولیه صورتهای مالی فراهم آوردن اطلاعات مفید برای تصمیم گیری های اقتصادی است اگر ابهام ناشی از رویدادهای آتی مفید بودن صورتهای مالی را تحت الشعاع قرار دهد ، حسابرس موظف است به نحوی این ابهامات را به اطلاع استفاده کنندگان از صورتهای مالی برساند .

اساسی ترین قضاوت انجام گرفته توسط حسابرس در ارتباط با آینده یک واحد تجاری ، توانایی آن برای تداوم فعالیت به عنوان یک واحد دایراست . تصمیمات سرمایه گذاری در ارتباط با شرکتی که تداوم فعالیت دارد متفاوت می باشد. تداوم فعالیت واحد گزارشگری در آینده قابل پیش بینی یکی از مفروضات بنیادین در فرایند حسابداری است . تعاریف مختلفی برای تداوم فعالیت ارائه شده است.

درجه ی شمول تداوم فعالیت

در اغلب مباحث مربوط به تداوم  فعالیت به سادگی عنوان می شود که شخصیت حسابداری به مدت نامحدود تداوم دارد و بنابراین  در آینده  قابل پیش بینی منحل نخواهد شد . چنانچه معنای فرض این است ،به نظر می رسد که بیهوده و نامعتبر باشد، زیرا هر سال هزاران واحد تجاری کوچک تشکیل می شود که هنوز پا نگرفته، منحل شده و از بین می روند بنابراین ،  بهتر است در تعریف تداوم فعالیت بیشتر بر « باقی ماندن واحد تجاری برای انجام عملیات پی در پی‌» تأکید شود که در این  صورت تداوم  فعالیت یک نتیجه ، و نه یک فرض ،خواهد بود.

توضیح آنکه ، اگر حسابدار در جهت آنکه آیا مدرکی بر خلاف وجود دارد ، جستجو کرده و نتواند آن را اثبات نماید می تواند تداوم فعالیت را به عنوان یک نتیجه که بر یک فرض ارجح است، اثبات کند . به عبارت دیگر اگر حسابدار  و به ویژه حسابرس بدون توجه به مدرک برای اثبات یا رد تداوم فعالیت ، فرض کند که یک واحد تجاری تداوم فعالیت دارد در واقع باعث بطلان فرض تداوم فعالیت شده است .

تداوم و اصول حسابداری

به کارگیری حسابداری فی نفسه دلیلی برای اثبات مشاهدات نیست. این فرض که شخصیت حسابداری عمر نامحدود دارد ، نیازمند ارائه دلایل است . در صورت عدم  وجود دلایل ، حسابداران باید از حسابداری دست بکشند . اما اینکه اصول رویه های حسابداری در برخی موارد تحت تأثیر فرض تداوم فعالیت تعیین می شوند ، سوال معقولی است. چنانچه مفهوم تداوم فعالیت را با حسابداری مرتبط بدانیم ، پس حداقل باید بخشی از اصول حسابداری را اثبات کند . به علاوه قاعدتاً، اصول حسابداری قابل بکارگیری در شرایط تسویه باید با اصول حسابداری در شرایط تداوم فعالیت متفاوت باشد . اگر این بحث ها معتبر نباشد، سپس بخش مهمی از فرض تداوم فعالیت در حسابداری نامعین است.

فرض اولیه و اصول

مونیتز در سال ۱۹۸۱ معتقد بود که از نظر حسابداری تداوم اهمیت دارد، زیرا وی تداوم فعالیت را به عنوان یکی از مفروضات اولیه می شمارد که اصول حسابداری برآن اتکا دارد . ساندرز ، هاتفیلد و مور در سال ۱۹۶۲  نیز قبل از مونیتز این نظر را داشته اندبا این تفاوت که آنها تداوم را به عنوان یک میثاق می پنداشتند که بر فرض اولیه ارجحیت دارد .با این حال بحث های بعدی اصول حسابداری ، برای روشن ساختن اینکه چطور فرض اولیه تداوم فعالیت اصول کاربردی را تعیین می کند با شکست مواجه شد . هر چند اسپروس و مونیتز در سال ۱۹۶۴ اظهار کردند که اصول حسابداری آنها از مجموعه مفروضات اولیه ای که در تحقیقات قبل حاصل شده استنتاج گردیده است ،معذالک در بحث های آنها این مطلب که چطور فرض اولیه تداوم فعالیت به عنوان راهنما در استنتاج اصول حسابداری مؤثر واقع شده، روشن نگردیده است .

تداوم فعالیت و ارزش گذاری دارایی ها

ارزش تسویه : بیشترین مواردی که در مباحث حسابداری به فرض تداوم فعالیت استناد می گردد ، مربوط به تعیین مبنای مناسب برای ارزش گذاری دارایی است . هنچنین بیشترین کاربرد فرض تداوم فعالیت در زمانی است که ارزش تسویه اجباری دارایی ها نادیده گرفته می شود . پیتون در سال ۱۹۹۶ اخطار می کند که حتی با فرض عمر نامحدود یک واحدی اقتصادی ، اقلام از مد افتاده یا بدون استفاده دارایی نباید به قیمتی بیشتر از ارزش اسقاط گزارش گردد . این اخطار باید به عنوان یک قاعده عمومی بررسی شود .

حقیقت این است که شخصیت واحد اقتصادی برای روبه رو شدن با یک تسویه اجباری ایجاد نمی گردد و ممکن است این امر در مورد برخی از اقلام دارایی مصداق نداشته باشد . به عنوان مثال اگر شرکتی به طور ناگهانی از تولید یکی از محصولات خود مثلاً اتومبیل سواری دست بکشد ، امکاناتی که برای این هدف انحصاری طراحی شده است به عنوان دارایی هایی در نظر گرفته می شود که برای فروش به قیمتهای تسویه اجباری نگهداری می گردد . درنتیجه ارزش گذاری این دارایی ها با فرض تداوم فعالیت سازگاری ندارد .

شرکت مورد اشاره به عنوان یک واحد انتفاعی به فعالیت خود در زمینه های دیگر ادامه می دهد . حتی علی رغم اینکه تسویه اجباری دارایی های کنار گذارده شده حتمی است ، مسأله ارزش گذاری دارایی ها می تواند حل نشود ، زیرا عدم وجود تداوم فعالیت ضرورتاً به یک ارزش پولی خاص برای دارای منجر نمی شود . شاید تا زمانی که یک یاچند پیشنهاد مزایده دریافت نگردد ، نتوان هیچ ارزش تسویه بی طرفانه ای تعیین کرد . درچنین وضعیتی ، دارایی های نگهداری شده برای فروش ، به بهای تمام شده پس از کسر استهلاک انباشته درترازنامه ارائه می گردد و زیان احتمالی در تاریخ تراز نامه در یا دداشتهای ضمیمه صورتهای مالی افشا خواهد شد .

بهای تمام شده تاریخی

فرض تداوم فعالیت نمی تواند مبنایی مناسب برای ارزش گذاری دارایی معین کند . این فرض حتی در تعیین ارزش تسویه اجباری نیز ناتوان است . در نتیجه درزمان تسویه اجباری ، دارایی ها با ید برمبنای بهای تمام شده تاریخی ارزش گذاری شوند از آنجایی که بهای تمام شده تاریخی ، به عنوان تنها راه، عموماً پذیرفته شده است ، این نقطه نظر تعجب آور نیست .به هر حال وجود ارتباطی منطقی بین مفهوم تداوم فعالیت و بهای تمام شده تاریخی قابل اثبات نمی باشد . در این راستا دو دیدگاه اساسی وجود دارد :

الف) شخصیت واحد اقتصادی تداوم دارد .

ب) دارایی ها باید به بهای تمام شده تاریخ گزارش شوند

ارزشهای جاری

کارسون در سال ۱۹۴۹ اظهار کرد که بهای تمام شده جایگزینی بیشتر از بهای تمام شده تاریخی با فرض تداوم فعالیت سازگار است . به عقیده کارسون ، فرض  یک عمر نا محدود مبنایی برای حسابداران استهلاک مرسوم ( براساس بهای  تمام  شده تاریخی )تدارک نمی بیند ، تا دلیلی برای در نظر گرفتن دوره های جایگزینی و بهای تمام شده جایگزینی باشد. ادواردز و بل در سال ۱۹۶۱ در تأکید بر مفهوم  سود واحد اقتصادی ، که براساس آن  ارزش  گذاری  دارایی های جاری به بهای  تمام  شده جاری ( جایگزینی ) انجام می شود ، فرض  تداوم  فعالیت را  می پذیرند . به طریق مشابه لد در سال ۱۹۶۳ عمر نامحدود را به عنوان یک میثاق حسابداری می شناسد وبه بهای تمام شده جایگزینی به عنوان مناسبترین مبنای ارزش گذاری دارایی هم از جنبه نظری و هم از جنبه عملی ، توجه دارد .

اسپروس در سال ۱۹۶۲ نیز بهای تمام شده جایگزینی را با تداوم عملیات سازگارتر می یابد. این  موارد طبیعتاً ناشی از آن است که تداوم فعالیت ،جایگزینی دارایی ها را  در  پی دارد ، زیرا عمر شخصیت اقتصادی بیش از عمر دارایی های ثابت متعلق به آن است . چمبرز در سال ۱۹۶۶ بهای تمام شده جایگزینی را به عنوان یک مبنای مرجح ارزشگذاری دارایی ها رد می کند به عقیده او برای ارزش گذاری دارایی ها باید از قیمتی استفاده شود که در فرایند تسویه اختیاری قابل بازیافت باشد . او استدلال می کند که این قیمت با نظریه تداوم فعالیت سازگاری کلی دارد .

اسپروس و مونیتز در سال ۱۹۶۲ از خالص ارزش فروش که اساساً مبلغی معادل وجه نقد جاری برای وضعیت فعلی موجودی کالا است ، به عنوان مبنای عمومی ارزش گذاری موجود کالا دفاع می کنند.

ارزش فعلی جریانهای نقدی آتی

در صورت وجود تداوم فعالیت، ارزش یک دارایی با ارزش فعلی جریانهای نقدی آتی حاصل از آن دارایی برابر است . از نظر تئوری اساس ارزش گذاری بر مبنای فوق بیشترین سازگاری را با فرض تداوم  فعالیت  دارد ، اما عدم امکان اندازه گیری عینی جریانهای نقدی آتی محدودیتی است که نباید از نظر دور داشت . جریانهای نقدی آتی با اطمینان قابل پیش بینی نمی باشند . علاوه براین ، چگونگی انتساب جریانهای نقدی به دارایی های خاص که همراه با دارایی های دیگر بکار گرفته می شوند .

چنانچه برای راه اندازه و استخراج از یک  معدن ، با وجود نصب تمام وسائل و امکانات به دیگ بخار احتیاج داشته باشیم ، در این صورت ارزش مورد انتظار آن دیگ بخار برابر ارزش فعلی تمام جریانهای نقدی مورد انتظار ناشی از عملیات استخراج معدن است . تا زمانی که چنین وضعیتی وجود دارد ،کاربرد  تحلیل های نهایی به سختی مبنای مفیدی برای ارزش گذاری جداگانه هر یک از اقلام دارایی در گزارشهای مالی است . از این رو ارزش فعلی جریانهای نقدی آتی ، اندازه ای است که فقط می تواند برای کل شخصیت واحد اقتصادی بکار گرفته شود . حتی دراین حالت هم نمی تواند ارزش دارایی ها را با درجه ای از عینیت که معمولاً مورد تقاضای حسابداران است تعیین کند . با این حال به نظر می رسد که ارزش فعلی جریانهای نقدی آتی با فرض تداوم فعالیت سازگاری کامل دارد .

فهرست مطالب

چکیده…………………………………………………………………………………………… ۱

فصل اول: کلیات طرح تحقیق

۱-۱: مقدمه…………………………………………………………………………………….. ۲

۱-۲: تشریح و بیان موضوع…………………………………………………………………. ۲

۱-۳: فرضیه های تحقیق…………………………………………………………………….. ۶

۱-۴: ضرورت انجام تحقیق………………………………………………………………… ۷

۱-۵: اهداف اساسی تحقیق…………………………………………………………………. ۸

۱-۶: قلمرو تحقیق……………………………………………………………………………. ۸

۱-۶-۱: قلمرو زمانی تحقیق………………………………………………………………… ۸

۱-۶-۲: قلمرو مکانی تحقیق……………………………………………………………….. ۸

۱-۷: مفاهیم و اصطلاحات کلیدی………………………………………………………… ۹

فصل دوم: مبانی نظری تحقیق

۲-۱: مقدمه………………………………………………………………………………….. ۱۱

۲-۲: اطلاعات حسابداری و تصمیم گیری…………………………………………….. ۱۱

۲-۳: ماهیت تداوم فعالیت………………………………………………………………… ۱۲

۲-۴: درجه ی شمول تداوم فعالیت……………………………………………………… ۱۴

۲-۵: تداوم و اصول حسابداری………………………………………………………….. ۱۵

۲-۶: تداوم فعالیت و ارزش گذاری دارایی ها………………………………………… ۱۶

۲-۶-۲: بهای تمام شده تاریخی………………………………………………………… ۱۷

۲-۶-۳: ارزشهای جاری………………………………………………………………….. ۱۸

۲-۶-۴: ارزش فعلی جریانهای نقدی آتی…………………………………………….. ۱۹

۲-۷: اثرات تداوم فعالیت بر حسابرسی…………………………………………………. ۲۳

۲-۸: فرض تداوم فعالیت در ایران……………………………………………………….. ۲۴

الف) نشانه های مالی……………………………………………………………………….. ۲۵

ب) نشانه های عملیاتی…………………………………………………………………….. ۲۶

ج) سایر نشانه ها…………………………………………………………………………….. ۲۶

نتیجه گیری و گزارشگری حسابرسی……………………………………………………. ۲۷

۲-۹: مبانی نظری شاخصهای مندرج در فرضیات ۸ گانه جهت پیش بینی ورشکستگی شرکتها ۳۰

۱) نسبت کل بدهی ها به کل دارایی ها………………………………………………… ۳۰

۲) نسبت دارایی های جاری به بدهی های جاری (نسبت جاری)…………………… ۳۱

۳) نسبت دارائی های سریع به بدهی های جاری (نسبت آنی)………………………. ۳۲

۴) نسبت دارائی های سریع به متوسط هزینهای جاری روزانه……………………….. ۳۳

۵) نسبت سود خالص به فروش…………………………………………………………… ۳۴

۶) نسبت سود خالص به کل دارایی ها………………………………………………….. ۳۳

۷) نسبت زیان انباشته به سرمایه…………………………………………………………… ۳۳

۸) مشتریان یا فروشندگان عمده………………………………………………………….. ۳۴

فصل سوم: روش و ساختار تحقیق

۳-۱: مقدمه………………………………………………………………………………….. ۳۷

۳-۲: دامنه تحقیق…………………………………………………………………………… ۳۷

۳-۳: روش تحقیق………………………………………………………………………….. ۳۸

۳-۴: ابزار اندازه گیری…………………………………………………………………….. ۳۸

۳-۵: تهیه پرسشنامه و جمع آوری اطلاعات…………………………………………… ۳۹

۳-۶: پایایی (قابلیت اطمینان) پرسشنامه…………………………………………………. ۴۰

۳-۷: اعتبار (روایی) پرسشنامه……………………………………………………………. ۴۰

۳-۸: روش توزیع پرسشنامه………………………………………………………………. ۴۱

۳-۹: معایب پرسشنامه……………………………………………………………………… ۴۲

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده های تحقیق

۴-۱: آمار اطلاعات عمومی (جمعیت شناسی)………………………………………… ۴۴

۴-۲: تجزیه و تحلیل نتایج حاصل از نمونه آماری…………………………………… ۴۵

۴-۲-۱: نگاره های آماری……………………………………………………………….. ۴۵

۴-۲-۱-۱: میانگین هر شاخص و میانگین مبنا……………………………………….. ۴۶

۴-۲-۱-۲: محاسبه انحراف معیار هر شاخص………………………………………… ۴۸

۴-۲-۲: آزمون فرضیه ها با استفاده از آمار استنباطی……………………………….. ۴۹

فصل پنجم: خلاصه تحقیق و نتیجه گیری

۵-۱: خلاصه تحقیق……………………………………………………………………….. ۶۰

۵-۲: نتایج تحقیق………………………………………………………………………….. ۶۱

۵-۳: محدودیت های تحقیق……………………………………………………………… ۶۱

۵-۴: پیشنهادات برای تقحیقات آتی……………………………………………………. ۶۲

منابع و مأخذ

فهرست منابع و مأخذ……………………………………………………………………….. ۶۴

پیوست ها

پیوست شماره ۱…………………………………………………………………………….. ۶۷

پیوست شماره ۲…………………………………………………………………………….. ۷۱

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   پایان نامه بررسی معیارهای مورد استفاده حسابرسان مستقل در ارزیابی تداوم فعالیت بنگاههای اقتصادی ایران
دانلود:  
قیمت محصول:   12800 تومان
تعداد صفحه:   73 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<