امروز :پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
دانلود پایان نامه، پروژه، مقاله، تحقیق
نام محصول:   پایان نامه تأثیر ویژگیهای فردی منابع انسانی بر اثربخشی مدارس غیرانتفاعی
کد محصول:   1123
قیمت محصول:   2800 تومان
تعداد صفحه:   34 صفحه - ورد: قابل ویرایش
حجم فایل:   1.104 مگابایت
پسورد:   ندارد
دانلود تحقیق تأثیر ویژگیهای فردی منابع انسانی بر اثربخشی مدارس غیرانتفاعی
در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت آقای شیرزاد 09198008060 تماس برقرار نمائید پشتیبانی 24 ساعته حتی در ایام تعطیلات.
دانلود:  
قیمت محصول:   2800 تومان
تعداد صفحه:   34 صفحه - ورد: قابل ویرایش
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد

دانلود پایان نامه تأثیر ویژگیهای فردی منابع انسانی بر اثربخشی مدارس غیرانتفاعی

تحقیق در مورد تأثیر ویزگیهای فردی منابع انسانی بر اثربخشی مدارس غیرانتفاعی می باشد. نیروی انسانی نقش سازنده و کلیدی در پیشبرد ماموریتها، هدفها، سیاستها، خط مشی ها و استراتژیهای سازمان داراست و از ارکان رشد و بقای سازمان محسوب می گردد. در هر سازمانی به منظور اثربخش نمودن امور و نیل به هدفهای سازمانی از معیارهایی استفاده می کنند. اهم این معیارها عبارتند از جذب، آموزش و حفظ نیروی انسانی کارآمد و متخصص. از آنجا که ویژگیهای فردی منابع انسانی با اثربخشی سازمانی رابطه دارد، در این راستا محققین برای دستیابی به نتایج مطلوب هدفهای علمی و کاربردی را مدنظر قرار داده اند.

مقدمه

از زمانی که علم مدیریت و سازمان در اویل سال ۱۹۰۰ به سرعت بسط یافت، تکاملی درباره ماهیت و وظیفه سازمانها و معیار اثربخشی سازمانی پدیدار گشت. این مفاهیم در تعامل پویا و همگام با موسسات و کمپانی های بزرگ جوامع جهانی رو به رشد، رشد نموده و تکامل یافت. در طول تاریخ یک صد ساله نیز مفاهیم ناب و اصلی در باره افراد، سازمانها، کارگران، مدیران، سیستم ها و شبکه ها رشد پیدا نموده و باعث شکل دهی به اندیشه و رفتار مدیران، کارکنان و سیاست گذاران گردید. دنیای امروز دنیای سازمانهاست و نیروی انسانی به عنوان با ارزش ترین منابع سازمانی، متولیان آن محسوب می شوند.

امروزه بیش از هر زمان مشخص شده است که رشد و توسعه سازمانها و در پی آن جوامع در گرو استفاده صحیح از نیروی انسانی است. در حال حاضر سازمان بشری مانند گذشته نیست به ویژه نیروی کار به طور قابل توجهی در حال تغییر است. از این رو لازم است مدیران خود را با الگوها و گرایشات مختلف افراد هماهنگ نموده و آماده باشند تا آنها را برهم منطبق نمایند.

بی شک در جهان پر شتاب و سرشار از تحول و رقابت امروز آنچه موجبات تحقق مزیت رقابتی سازمانها را تضمین می کند، نیروی انسانی با کیفیت، خلاق و پویاست. از این روست که در عصر حاضر منابع انسانی بنای اصلی فرآیند افزایش کارائی و اثربخشی و با ارزش ترین سرمایه و کلید طلایی رقابت قلمداد شده است. بدین سبب مدیریت منابع انسانی که عهده دار بخشی از وظایف اصلی مدیریت بود و بعنوان رویکردی جامع به مدیریت استراتژیک قلمداد می شد، ظهور پیدا نمود. مدیریت منابع انسانی یعنی شناسایی، انتخاب، استخدام، تربیت و پرورش نیروی انسانی جهت نیل به اهداف سازمان.

بیان مساله

امروزه در هر سازمانی (تولیدی، خدماتی یا آموزشی) به منظور اثربخش نمودن امور و نیل به اهداف، یکی از معیارها، جذب، آموزش و حفظ نیروی انسانی کارآمد و متخصص می باشد. زیرا نیروی انسانی نقش سازنده و کلیدی در پیشبرد هدفها و ماموریت های سازمان دارد و از ارکان رشد و توسعه و بقای سازمان محسوب می گردد. امروزه دیگر تجهیزات، لوازم و ماشین آلات برای انجام اثربخش امور سازمان کافی نمی باشد. لذا اهمیت قایل شدن به روابط انسانی و استفاده بهینه از نیروی فکر و مهارتهای فردی کارکنان، سازمان را در دستیابی به اهدافش موفق می گرداند.

امروزه، کارکنان با توجه به توان جمعی و فیزیکی و فکری خود در مجموع نیروی کار قابلی را به وجود می آورند. این نیروی کار بدون عرضه تولید یا خدمت فاقد ارزش کارکردی است و زمانی ارزش واقعی پیدا می کند که در تولید محصول یا خدمت اثربخش باشد. نیروی کار دارای ویژگیهایی است که نشان دهنده کیفیت آن در هر موسسه می باشد؛ نظیر سطح تخصص و مهارت، میزان تحصیلات، تجربه کاری، شخصیت و غیره. همچنین دارای مزیتهای رقابتی است نظیر، امنیت استخدامی، دستمزد، مالکیت، اطلاعات، آموزش و توسعه مهارتها، ترفیع، ارزشیابی و غیره. به اعتقاد بیشتر مدیران منابع انسانی خوب دارایی هر سازمان تلقی شده و انتخاب صحیح کارکنان از اهمیت فراوانی برخوردار است.

این موضوع را می توان در مدارس غیر انتفاعی که جزء مراکز آموزشی محسوب می شود مورد بررسی قرار داد و با تعریف و شناسایی متغیرهای مژثر بر اثربخشی این مراکز آموزشی به نتایج مطلوب دست یافت. محققین در این تحقیق به دنبال پاسخ به این سؤال هستند که چه رابطه ای بین نیروی انسانی (سابقه کاری، تحصیلات و شخصیت منابع انسانی) و اثربخشی سازمانی در مدارس غیرانتفاعی وجود دارد.

اهمیت موضوع

دنیای امروز دنیای سازمان هاست و نیروی انسانی به عنوان با ارزش ترین منابع سازمانی، متولیان آن محسوب می شوند. افراد به مثابه اجزایی هستند که در حال زندگی کردن، تفکر و احساس کردن  می باشند و این اجزاء برای رسیدن به هدف های خود در یک سازمان کار می کنند. باید به خاطر داشته باشیم این سازمانها هستند که به خاطر خدمت رسانی به افراد وجود دارند و نه افراد برای خدمت کردن به سازمانها. در این راستا منابع انسانی به سازمان معنا و مفهوم می بخشند و زمینه های تحقق اهداف سازمانی را فراهم می سازند. امروزه بیش از هر زمان مشخص شده است که رشد و توسعه سازمانها و در پس آن جوامع در گرو استفاده صحیح از نیروی انسانی است و نقش کلیدی منابع انسانی باعث شده برای جذب نیروهای شایسته بین سازمانه رقابت شدیدی صورت گیرد.

توجه به توانائی های ذهنی کارکنان و خلاقیت آنان می تواند مدیریت را در کسب هدفهای سازمانی و تحقق اثر بخشی و کارایی بالا موفق گرداند. بنابراین مدیریت باید ویژگیهای فردی این منابع با ارزش و دگرگون ساز را همواره مدنظر قرار دهد و با شناخت استعدادها و توانائی های آنان و مشارکت آنان زمینه های بهینه تولید و خدمت را فراهم آورد.

فرضیه های تحقیق

تحولات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و تکنولوژی که در جوامع امروزی به سرعت در حال وقوع است، تغییرات سازمانی عمده ای را در ابعاد نیروی انسانی بوجود آورده است. در این راستا نیروی انسانی عامل ویژه در بهره وری و اثربخشی شناخته شده است تا آنجا که گفته می شود، اگر به انسان بیش از سایر عوامل توجه گردد توفیق در نیل به بهره وری و هدف بیشتر خواهد گشت. زیرا اوست که با ایجاد تغییر در خود می تواند تغییرات مداوم و شگرف در محیط و سازمان خود بوجود آورد. از آنجا که اثر بخشی موضوع کلیدی تمامی تجزیه و تحلیل های سازمانی است و رابطه محکمی با الگوهای روابط انسانی دارد، نیروی انسانی کارآمد و متخصص قادر است نیل به اثربخشی را تسهیل نماید.

از این رو ویژگیهای فردی مطلوب منابع انسانی می تواند تاثیر بسزایی در اثر بخشی مدارس غیر انتفاعی داشته باشد.

فهرست مطالب

چکیده……………………………………………………………………………………………. أ

۱- مقدمه………………………………………………………………………………………… ۱

۲- بیان مسأله……………………………………………………………………………………. ۴

۳- اهمیت موضوع…………………………………………………………………………….. ۷

۴- سؤالات تحقیق…………………………………………………………………………….. ۹

۵- اهداف تحقیق…………………………………………………………………………….. ۱۰

۶- فرضیه های تحقیق……………………………………………………………………….. ۱۱

۷- روشها و ابزار جمع آوری داده ها و اطلاعات………………………………………. ۱۳

۸- روش تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات……………………………………………. ۱۶

۹- تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات……………………………………………………. ۲۲

۹-۱: نتیجه آزمون فرضیه اول………………………………………………………………. ۲۳

۹-۲: نتیجه آزمون فرضیه دوم……………………………………………………………… ۲۴

۹-۳: نتیجه آزمون فرضیه سوم…………………………………………………………….. ۲۵

۱۰- پیشنهادات بر مبنای نتایج تحقیق…………………………………………………….. ۲۶

۱۰-۱: پیشنهادات به مدیریت مدارس و کارشناسان ستادی…………………………… ۲۶

۱۰-۲: پیشنهادات برای تحقیقات آتی……………………………………………………. ۲۹

منابع و مأخذ…………………………………………………………………………………… ۳۰

برای دسترسی سریع به لیست پایان نامه های سایت و جستجو بین آنها در بالای همین صفحه به لینک لیست پایان نامه های موجود بروید.
نام محصول:   پایان نامه تأثیر ویژگیهای فردی منابع انسانی بر اثربخشی مدارس غیرانتفاعی
دانلود:  
قیمت محصول:   2800 تومان
تعداد صفحه:   34 صفحه - ورد: قابل ویرایش
آدرس پست الکترونیکی بدون www و به شکل زیر وارد نمائید:
example@gmail.com
example1@yahoo.com
بجای example نام ایمیل خود را وارد میکنید
دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت آنلاین
امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب
و همچنین فایل بصورت ورد قابل ویرایش می باشد
>> اگر به هر دلیلی پروژه، پایان نامه، تحقیقات مورد نظر را پیدا نکردید می توانید با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمائید، در صورت موجود بودن برای شما ارسال می کنیم. <<